35 felett első gyerek?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd több gyereket, de már 36 múltam. Fél éve ismerkedtem meg a párommal, ő velem egykorú és ő is szeretne gyerekeket.


Viszont, nekem ez a fél év kevés, előtte hosszabb párkapcsolataim is voltak már. Nem akarom elsietni, viszont szeretnék legalább 2 gyereket, de ha sokat várnánk, már 40 felett lennék.


Mi a véleményetek? Várjunk még az első babával?


2016. máj. 18. 12:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%
Gratulálok, az egyik bezzegel a másik meg riogat, biztos ez volt a kérdés lényege, még ebben a helyzetben, ebben a kérdésben is jól esik ölni egymást
2016. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Ne várjatok, hanem próbálkozzatok. És engedd el a füled mellett a negatív hozzászólásokat. Nem törvényszerű, hogy mindenkinek csak hosszú meddőségi kezelésekkel sikerülhet teherbe esni 35 felett. A példa én vagyok. 37 évesen második próbálkozásra terhes lettem, a lányom 3 éves már. A második terhességem meg védekezés mellett jött össze, amikor már 40 voltam (sajnos nem maradt meg, de spontán teherbe estem, anélkül, hogy próbálkoztunk volna). Minden jót, boldog életet!
2016. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
11 és 12 nem voltak negatívak a hsz-eim, csak reálisak. 35 vagyok és én is próbálkozom, de mint mindenki, én is látok magam körül nőket, akik teherbe akarnak esni, és nehezen megy. Természetesen ha azt gondolnám, hogy lehetetlen, akkor nem is próbálkoznék. Nem lehetetlen, csak nem annyira egyszerű, mint 10 évvel korábban. És több dologra kell odafigyelni. Mi is 2 gyereket szeretnénk, de tudom, hogy az már jóval nehezebb, hogy 38, 39 évesen összejöjjön a második és természetesen tudom, hogy volt már ilyen a világtörténelemben, mielőtt valaki a saját sztorijával jönne. 36 évesen mindenesetre már nem filóznék a gyerekvállaláson sokat, mert ilyenkor már nem az a kérdés, hogy adott pasi mennyire felel meg apának, hanem inkább az, hogy a kérdező akar-e gyereket, mert pár év múlva már nem lesz rá lehetőség.
2016. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Apa nélkül nőttem fel, épp azért akarom, hogy az én gyerekem apja ne hagyja ott őt három évesen. Nagyon szetetem a párom, de anyukám is szerette apámat, az meg mégis lelépett.
2016. máj. 18. 21:43
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez érthető kérdező, de ennyivel a végtelenségig várhatnál. Sajnos sosem lehet tudni mit hoz a jövő.

Én a helyedben max fél évet várnék még, 1 év alatt azért már eléggé ki lehet ismerni egy embert.

2016. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha nekem ilyen párom lenne, azonnal belevágnék a dologba. Mondjuk én 27 éves vagyok és sajnos nem született gyerekem, gyermektelen vagyok. Én már egyenesen ajándéknak tekinteném a babát már most is.
2016. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
Én fiatalabb vagyok nálad (31), és nekem is voltak hosszabb párkapcsolataim, amik szétmentek valami miatt. De úgy látom, az évek múlásával egyre bölcsebbek vagyunk, és jobban (előre) látjuk, hogy működőképes-e a kapcsolat, vagy sem...
2016. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 S.Andi78 válasza:
36 vtam,mikor megismerkedtem a párommal,3havi ismerkedés után nekiálltunk a babának,mert h ugysem lesz elsőre.1év után teherbe estem,vetélés lett a vége.Azóta sem sikerül,38 vagyok,1gyerek lenne.Ne várj szerintem!Az idő ketyeg.
2016. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igaz, mi 28 évesek voltunk de egy hónap együtt járás után eldöntöttük, hogy együtt akarjuk folytatni.

Nekem nagyon sok kezdődő kapcsolatom volt előtte, és mindig "kerestem az igazit", de állandóan bizonytalankodtam.

Amikor a férjemet megismertem, éreztem, hogy minden más.


Ha érzel ilyesmit, az jó jel. Meg kéne próbálnod a gyermek utáni vágyat valahogy szétválasztani ettől az érzéstől, és csak arra koncentrálni, hogy jó-e a pároddal, és együtt képzelitek-e az életet attól függetlenül, hogy összejön-e a gyerek, és ha igen, akkor mikor.


Mert bizony van olyan kapcsolat, ahol 10 évig együtt vannak, megszületik a gyerek aztán szétmennek.

Nincs ilyen recept, hogy x év után már garantáltan működik egy kapcsolat.


Egy kapcsolaton minden nap dolgozni kell, és tenni érte, hogy működjön, mindegy hogy friss-e a szerelem, vagy sok éves.


Én azt kívánom, hogy ráérezzetek, és ha minden jó irányba mutat, akkor mihamarabb szülők is lehessetek.

2016. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 H_Vivien ***** válasza:
34 évesen szültem a Kisfiam. Most 36 vagyok és tervezzük a tesót. Igaz, akkor már 4 éve együtt voltunk a párommal. Megbeszéltük,hogy jöhet a baba. Elsőre összejött, pedig 34 éves voltam és dohányoztam. Én is úgy gondoltam, hogy nem lesz egyszerű menet, hiszen már nem vagyok 20 éves. És rá egy hónapra kiderült, hogy bizony úton van a pici. Szóval, nem vagy elkésve. Az meg, hogy fél éve vagytok együt... És? Ti érzitek, hogy milyen a kapcsolat. Mi a garancia arra, hogy akik 10 éve házasok nem válnak el a gyerek után? Hagyjuk már ezt!
2016. jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!