Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korig normális...

Mennyi idős korig normális popsiba mérni a gyerek lázát?

Figyelt kérdés
Egy ismerösöm a 11 éves lánya lázát még popsiba méri. Szerintem ez már nem egészen normális. Emlitettem neki hogy már nagy ehez,de lehurrogot,hogy mit tudok én erről nekem nincs gyerekem. Kúpot is ad még neki.
2016. máj. 25. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

A kúp ha kell, kell... az nem opcionális. Viszont a lázmérés helye az.

Nekem 5,5 évesem van, de már jó ideje hónaljban mérem a lázát.

Tulajdonképpen azóta, hogy tiltakozni kezdett a popsiban mérés ellen.

2016. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%
Én màr 1 éves koràtól hónaljban mérem
2016. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Amúgy az kérdés engem is érdekel illetve a válaszok :)


Az én 17 hónapos gyerekemnek éjjel 3szor kellett mérni popsiba és kúpot is kellett adnom neki. De úgy megviselte, hogy reggel már hónaljba mértem neki..

2016. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát, már a 3 évesnek is inkább a hónaljában mérem, ha éppen nem hisztizik miatta, de az 5 évesnél már fel sem merülne a popsiban mérés. Kúpot se kaptak babakoruk óta, de mondjuk az más, ha kéne, azt beadnám.
2016. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

AZért a kúpot, ha kell beadja az ember. pl egy hányós betegségnél... vagy krupp esetén, amikor már nem kap levegőt a gyerek...

Szóval ha kell, kell. de lázat lehet máshol is mérni.

2016. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
Soha nem mértem popsiban a gyerek lázát.
2016. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, hogy meddig szokás, de én a 10,5 hónapos fiamnak már hónaljban mértem. Még mindig egyszerűbb volt az oldalához fogni a kezét, és lefoglalni, mint a posijában mérni miközben összevissza ficánkol...

Majd linkeld neki a kérdést. :)

2016. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó vagyok.

A hónaljban mérés azért is szimpi, mert ha alszik a baba, akkor is csak felemelem a kezét, és pikk-pakk megmérem neki álmában.

2016. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Bocs az offért, de egy 1-1,5 évesnek hogy méritek hónaljban a lázát? Még nem érti meg hogy 3 percig maradjon ülve és szorítsa a hónalját.

Én amíg pelusos volt addig popsiban mértem (kb 2 éves korig), bekrémeztem neki, adtam játékot a kezébe a pelenkázón és észre se vette. Olyan digitális popsiban mérős lázmérőnk van ami 5 mp alatt megméri (de ez hónaljban nem pontos).

2016. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

összesen vagy 5x mértem popsiba a lázát.


utolsó, miért, ha a popsiba dugod a lázmérőt akkor kapálózhat? én úgy mérem neki, hogy az ölembe ültetem, egyik kezemmel fogom a lázmérőt, másikkal a felkarját. így egyik kezével kalimpláhat is, ráadásul ha egy nagyobbat mozdul se teszek kárt a végbelében :)

2016. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!