Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal gyereket egy...

Miért vállal gyereket egy olyan pár ahol az apa sokáig dolgozik és így alig látja a gyerekét?

Figyelt kérdés
Itt is mindig azt olvasom hogy apa hazaér este 7-8-kor vagy később és nincs már kedve foglalkozni a gyerekkel. Vagy elmegy reggel és csak későn jön haza, még alszik a gyerek mikor elmegy már alszik mikor megjön. Ismerősi körömben is sok ilyen van. Aztán az anyák panaszkodnak hogy a férjük nem segít nekik, hát persze hogy nem mikor egész nap dolgoznak. Férjem rendes nyolc órában dolgozik reggel is látja még a kicsit és kb. 5-re itthon van így övék az egész este. Ez így jó. De el nem tudom képzelni milyen rossz lehet ha az apa csak hétvégén tud többet foglalkozni a gyerekkel. Ennek nincs sok értelme szerintem.

2016. máj. 25. 16:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Még jó,hogy nem te határozod meg,hogy ki milyen feltétellel vállaljon gyereket.Az én férjem is este 7-kor ér haza,ennek ellenére nagyon jó a kapcsolatuk a lányommal.Régebben szerinted mennyit foglalkoztam az apák a gyerekeikkel,nagyanyáink korában? Még ennyit sem.Akkor nem volt divat hogy a férfi fürdessen meg pelenkázzon,eszükbe se volt...ha úgy lenne ahogy te elképzeled,hát nem sok gyerek születne.
2016. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
12%
Ez általában csak rinyálás a nök részéröl ..nem segit a gyerek körül sem itthon stb ... de kérdezem én ha a nö otthon van a gyerekkel kidolgozik meg azért ,hogy egyáltalán legyen hol lakni és legyen mit enni ? És ezt én nöként igy látom .
2016. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk mert ők is szeretnének gyereket? Nem mindenki olyan marha szerencsés, hogy dolgozik napi 8 órát, és 5-re otthon van. Sokaknak esélyük sincs ilyesmire, mert mondjuk vendéglátóznak stb. Ennek ellenére lehet szoros a kapcsolat, ha a szabadnapokon apa nem a tévé előtt döglik "én dolgozom, jár nekem a pihenés" jelszóval, hanem foglalkozik a gyerekével. Szerencsére az én férjem kivételesen sokat tud velünk lenni, de még így is böki a szemem, hogy akkor aki sokat dolgozik, annak ne is legyen gyereke...
2016. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
47%

Nekem fontos,hogy a párom velem legyen,segítsen. De nem mindenkinek szempont ez.Exem semmit nem segített és 9 órát dolgozott,5 percre a lakástól én 10 órát 30 percre,és ezek ellenére minden én csináltam. Én h-v voltam,ő csak h-szo-ig és totál mindegy,semmit nem cisnált.Semmit nem értem vele,csak annyit hogy elvcitte reggel a bölcsibe a gyereket,du elhozta 5előtt 5 perccel,és letette a tv elé,amig hazaértem bevásárolva.Főztem,mostam,takaritottam a gyerekkel a fenekembe,mivel ő nem foglalta le.

Ellenben most csodás párom van, ő viszi oviba,mert én messze és korán járok dolgozni most,együtt vásárolunk,én főzök,mosok,vasalok is ha kell,ő takarít,rendet tesz és mosogat.Én bepakolom az elvivős kaját,ő meg csinál nekem reggelit pl. Szóval egy rossz szavam nem lehet rá.Most is beteg vagyok,ő vitte és nemsoká hozza is haza a gyereket.

De van ismerős,exem barátai,a srác 6-tól dolgozik,fél2-kor már otthon,a csaj viszi oviba a gyereket 7-kor,fél8-tol dolgozik,mellé mindent csinál otthon,este még játszótéren van a gyerekkel. Apuka max annyit csinál,hogy elhozza du a gyereket,elmennek kocsival együtt bevásárolni,vagy ha beteg a gyerek,ő van tp-en vele,mivel fele fizuja van ,mint a lánynak.NA de őt se kell félteni,a gép előtt elül,mert a gyerek ott nem olyan,mint az enyém,az enyém annak ellenére is ment az apjához oda,hogy az tojt a fejére,ez a kislány ha ott voltunk is,egy du alatt 2x ment oda az apjához,az én lányom meg 52x.

De nekik ez jó így.

2016. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
54%

Mert a gyerekvállalás az élet rendje, mondjuk azért?


A férfinak is kellene nevelnie a gyerekeit, hogy nincs rá alkalma, az még véletlen sem az ő hibája, de hogy ezért ne vállaljon valaki gyereket, az teljes őrültség.


Ügyesen elültették bennetek egészen a véretekig hatoló materializmust. Ha már arra kell okot találnod, hogy miért legyen gyereked, eleve a halálból indulsz ki. :)

2016. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
ÉS mégis mit csináljon az, akinek éppen olyan a munkaideje? Köttesse el magát?
2016. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%
Én sem örülök hogy 7-re jön haza a párom,de ez van! Ellenben kedves kérdező,ha tudsz neki egy 8-16-ig tartó melót,akkor várjuk az ajánlatodat.
2016. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

Nem is értem hogy gondoltad ezt a kérdést, pedig én is a szerencsések közé tartozom. Gyalog 5 percre van a munkahelye és 9-re megy, 5-kor jön el.

Ennél jobb nem is lehetne az egész, maximum úgy, hogy ha a szomszéd irodaépületben dolgozna.. de igazából az a 2 perc már nem számít.


Ettől függetlenül nem gondolom, hogy csak az vállalhat gyereket, akinek ilyen a munkarendje. Soha nem dolgoznék vendéglátásban, ugyanakkor becsülöm azt, aki igen, hiszen nekik köszönhetjük, hogy el tudunk menni nyaralni hotelbe, vagy épp vacsorázni étterembe.

Ők nyilván nem így dolgoznak, mint mi.. Attól még gyerekre vágyhatnak.

2016. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem eleg, hogy a ferjem egesz nap dolgozik es elegge keveset lehetunk egyutt csaladkent, meg meg is kapom, hogy egyaltalan minek van gyerekunk. Miert nem orulsz annak, hogy a te ferjed otthon van, miert kell beszolni a masiknak? Nyilvan ha lenne ra lehetoseg, o is hazajonne 5kor, de sajnos nincs. De termeszetesen varom a javaslataidat, azon kivul, hogy ne szuljek.
2016. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor sem jó ha a gyerek alig látja az apját. Ha az apa sokat dolgozik akkor át kell gondolni a gyerekvállalást vagy a munkahely váltás. Igazából nem ítélkezni akartam csak sok családot látok emiatt széthullani mert a férfi sosincs otthon. Meg túlóráznak ha kell ha nem. Pl. egy kis plusszért bemegy szombaton is. Na most a család szerintem többet ér párezer forintnál. Azt sem értem 8 órás munkaidővel hogy lehet hogy az apa este ér csak haza.
2016. máj. 25. 17:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!