Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal gyereket egy...

Miért vállal gyereket egy olyan pár ahol az apa sokáig dolgozik és így alig látja a gyerekét?

Figyelt kérdés
Itt is mindig azt olvasom hogy apa hazaér este 7-8-kor vagy később és nincs már kedve foglalkozni a gyerekkel. Vagy elmegy reggel és csak későn jön haza, még alszik a gyerek mikor elmegy már alszik mikor megjön. Ismerősi körömben is sok ilyen van. Aztán az anyák panaszkodnak hogy a férjük nem segít nekik, hát persze hogy nem mikor egész nap dolgoznak. Férjem rendes nyolc órában dolgozik reggel is látja még a kicsit és kb. 5-re itthon van így övék az egész este. Ez így jó. De el nem tudom képzelni milyen rossz lehet ha az apa csak hétvégén tud többet foglalkozni a gyerekkel. Ennek nincs sok értelme szerintem.

2016. máj. 25. 16:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
84%
Hat ugy, hogy nem 8 oras a munkaideje.
2016. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
31%
Én így nem vállalnék gyereket! Nálunk apa fél5 körül itthon van, pénteken pedig fél 3.. Így most várjuk a második babánkat. Ez azonban csak én vagyok és hozzáteszem azt is, hogy ha azt szoktam volna meg, hogy 7-kor ér haza, akkor lehetséges, hogy másképp gondolnám! Engem nem érdekel, hogy a szomszédnak mikor ér haza a férje, mindenki meg tudja oldani jól a dolgokat.
2016. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy munkanapjain valaki sokat dolgozik, de ha van 1-2 szabadnapja a heten, es egyutt toltik, akkor jo. Nalunk pl ugy van, hogy 2 szabadnapja van, 2x a heten estere megy (6-7kor kezd, 11 korul vegez) es 3 napot dolgozik 12tol estig. Fonok egy etteremben. Nekunk igy jo, mivel delelott velunk van igy is, ha hosszu napja van. A szabadnapjairol meg ne is beszeljunk. Vannak huzosabb hetek, amikor mondjuk max 1 szabadnapja van (nagyritkan 0), vagy 5x kezd delben, de ezek ritkak. Sok idot tudunk egyutt tolteni, es ami a legfontosabb: tudjuk, hogy amit mas csinal, az nem tartozik rank!
2016. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

A férjem epitesvezeto, azaz elsőnek megy az építkezésre és utolsónak jön el. Országos szinten dolgoznak és van amikor 3-4 napig nem is latom.


Cserébe van amikor heti 4-5 napot is itthon van. Mi ezt szoktuk meg, imádja a munkáját, kiegyensúlyozott az életünk. Amikor itthon van mindenben segít.


Az egyetlen ami lemondás, hogy nyaralni júliusban nem tudunk és augusztusban is nehezen, már. A végén. Ezért mi szeptemberben nyaralunk és minden évben télen két hetet valahol. Ez inkább síelés, de voltunk már trópusi nyaralason is.


Most várjuk az első gyermekünket. Mi tudtuk mit vállalunk. Egyetemistakent ismerkedtünk meg, ő már akkor tudta, hogy mivel szeretne foglalkozni és az mivel jár.

2016. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, tényleg ennyire ostoba vagy? A 8 órás munkával is hazaeshet valaki reggel 6-kor. Szerinted hogy működnek a műszakok?


Mit gondolsz, ki szolgál ki téged este 11-kor az étteremben? Szellemek?

2016. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én ferjem most ert haza, mondjuk az meg nem este de azert nem is 5 ora... Irodában dolgozik 8 órában na de egy orat utazik...


Ilyenkor a gyerekekkel van, de masnak nem ilyen a munkaideje..


Ne akarjuk megmondani ki mikor vállaljon gyereket...

2016. máj. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Volt nekem olyan 8 órás munkám, hogy reggel fél 7-kor indultam el otthonról, és ha nem kellett túlórázni, akkor este 7-kor haza is értem. Ha kellett, akkor 9-10-kor. Messze volt a munkahely, busszal kellett mennem, és nem volt kocsim (ha meg lett volna, anyagilag nem bírtam volna annyit tankolni, hogy minden nap autóval menjek be). Nyilván marhára nem örültem neki, hogy napi 4-4,5 órám megy el ingázásra, de nem volt más lehetőségem éppen. Amint lett, leléptem, de előtte másfél évig szívtam így, bár akkor gyerekem még nem volt. Tudod van olyan, hogy nincs választása az embernek.
2016. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
A nap kérdése
2016. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog van itt szerintem.

Egyrészt van mennyiségi idő, és van minőségi.

Biztosra veszem, hogy nálunk volt olyan, hogy én egész nap otthon voltam a gyerekekkel, de kevesebb jutott nekik belőlem, mint apa esti fél órája, mert akkor ő 100%-ban rá figyelt, mi nők meg hajlamosak vagyunk egyszerre sok dolgot csinálni. (Jövök-jövök, de még beteszek egy mosást, vagy megcsinálok ezt-azt) Szerintem nagyon nagy önfegyelem kell ahhoz, hogy mindent félre tudjunk tenni, és csak a gyerekre figyelni, bár lehet hogy ezzel csak én vagyok így...


A másik, hogy nálunk ezek a dolgok bizony szempontok voltak, elhatároztuk, hogy nem megy multihoz (pedig sokkal jobb pénzért mehetett volna), de még egy "rövid munkahelynél" sem mindegy, mit dolgozik valaki, mert vannak olyan szakmák, amik az agyat teljesen leszippantják, míg más munkákat x óra után egyszerűen le lehet tenni, és nem kell másnap reggelig többet rá gondolni.


Mint már írták, nem mindenki teheti meg, hogy válasszon, viszont az is biztos, hogy más az elképzelése a munkamegosztásról sok embernek, (férfinak és nőnek is), van, aki szerint a háztartás+gyereknevelés a nő dolga, és van, aki szerint mindkettő közös feladat.


Ha ezekben a kérdésekben a pár nem azonosan gondolkodik, akkor valaki(k) totál boldogtalan(ok) lesz(nek) hamar.

2016. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok érintett, de ilyen bunkó kérdéssel már rég találkoztam ezen az oldalon.
2016. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!