Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem nemzetközi nevet...

Akik nem nemzetközi nevet adtak, azok nem bánták meg?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak olyan nevek tetszenek, amiknek nincs vagy nagyon más a külföldi verziójuk.

Viszont manapság már nagyon gyakori a külföldre való kiköltözés, munka stb.

Nem szeretnék kiszúrni a gyerekkel, hogy kimondhatatlan nevet kap, amit mondjuk el kell hagynia emiatt.


Ti mit gondoltok erről? Válasszak inkább olyat, ami kevésbé tetszik de nemzetközi? :/



2016. máj. 27. 15:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én nevem Ágnes, ezt a világ szinte minden részén könnyen megértik és ismerik - vagy legalább van helyi verziója, amivel azonosítani tudják.


Viszont több külfölditől hallottam, hogy ők pár tucat (egymást nem ismerő) magyarral való találkozás után azt a következtetést vonták le, hogy a férfiak döntő többségét nálunk vagy Zoltánnak vagy Gábornak hívják :)

2016. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre "Kinkszo" lesz, viszont a "cs" hang majdnem minden nyelvben létezik, így magyarázat után "Kincso" lesz az ejtése, olyan Pákósan. Kivéve a németeknél, ott van "ö" betű.
2016. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
24%
Bar abszolut nem is terveztem h kulfoldon fogunk elni,de szempont volt h o talan majd kimegy tanulni,dolgozni,ezert rovid dupla massalhangzoktol mentes nevet valasztottunk es olyat ami a vezeteknevhez passzol ha a kettot felcserelik,akkor is.Ezt mindket gyereknel.3 evvel kesobb kulfoldon elunk es semmi de semmi problemank nincs a gyerekek megszolitasaval,mig engem konkretan nem szolitanak sehogy:( Orsolya vagyok.En nagyon nem bantam meg a gyerekek nevadasat.
2016. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

érdekes :D

Fiú név már megvan, az külföldi verzióban is nagyon tetszik kivételesen.

Csak a lány nevekkel vagyok bajban, hogy vagy nincs külföldi alakja vagy nagyon más és nem tetszik. Talán még a Noémi ami tetszik.

2016. máj. 27. 15:58
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön is megtanulják előbb-utóbb kimondani, csak először nehéz, ahogy nekünk is egy indiai, vagy távol-keleti név, de meg tudjuk tanulni. Ez nálam nem szempont.
2016. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem volt szempont nálunk.
2016. máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

Ez a legutolsó, ami eszembe jutna a gyermek névválasztásakor, kedves kérdező, hogy ha ESETLEG a gyerekem valaha külföldre megy, a szegény külföldiek nem tudják majd kimondani a nevét :D


Ugye nem gondoltad komolyan?

2016. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó. Nem. Nem így gondoltam. Ha tudnál szöveget értelmezni, akkor értenéd, hogy pont nem a szegény külföldiek miatt kérdezem. Hanem mert a saját gyerekemmel nem szeretnék kiszúrni azzal, hogy 18 évig él egy néven, aztán ha kiköltözik külföldre esetleg (ami egyre gyakoribb a mai világban és nem csak azért, mert Magyarország szr hely lenne), akkor ne kelljen már nevet váltania szerencsétlennek. Vagy még akár mi is kiköltözhetünk életünk során, nem tudni mit hoz a jövő...

Nekem nemzetközi nevem van, a világ nagy részén megértik és ki tudják mondani. Engem zavarna pl., ha teljesen új néven kéne léteznem hirtelen.

De nyilván magyarok vagyunk és az ízlésünk sem feltétlen esik egybe a nemzetközi nevekkel.

Ezért voltam kíváncsi, hogy mások hogy mérlegelik ezt a kérdést. De a válaszok között így is sok rosszindulatú megjegyzés van. Ez elég elszomorító.

Egyébként nem Dzsesszikára meg Dzsasztinra gondoltam nemzetközi alatt, ha esetleg emiatt születnének a bunkó stílusú válaszok.

2016. máj. 27. 21:10
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha Barack Obama névvel egész jól el lehet boldogulni, akkor egy Kincsőnek sem fog leküzdhetetlen akadályt jelenteni a neve. :)
2016. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
25%
Ha azt gondoljatok h Kincsőnek az a legnagyobb problemaja kulfoldon h Kinxo-nak ejtik, akkor bele lehet gondolni abba hogy kulfoldon meg is probaljak leirni a neveteket. Egy ido utan baromira faraszto dolog magyarazni es betuzni a telefonban h ki vagy es mit akarsz (minden hivasnal betuzni, nem viccelek), postan nyomozni hogy hova tunt a csomagod mert elirtak a neved, hivatalos dokumentumokat modosittatni mert amit odairtak, az nem te vagy. Ök ugy hallottak, ertettek, esetleg csak felregepeltek a szulovarosodat. Nekunk ez konkretan 3 honap csuszast jelentett mire kijavitottak mindent egy elettarsi papir honositasanal. Pedig mindent jol adtunk be. Egyszeruen mi gyakorlati okokbol nem fogjuk szivatni a gyerekunket. Attol nem lesz kevesbe magyar hogy nem Zeteny, Zselyke, Csanad v Csermely lesz. Es ezzel nem akartam senkit meggyozni, leirtam a gyakorlati oldalat. Nyugodtan lepontozhatjatok.
2016. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!