Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem nemzetközi nevet...

Akik nem nemzetközi nevet adtak, azok nem bánták meg?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak olyan nevek tetszenek, amiknek nincs vagy nagyon más a külföldi verziójuk.

Viszont manapság már nagyon gyakori a külföldre való kiköltözés, munka stb.

Nem szeretnék kiszúrni a gyerekkel, hogy kimondhatatlan nevet kap, amit mondjuk el kell hagynia emiatt.


Ti mit gondoltok erről? Válasszak inkább olyat, ami kevésbé tetszik de nemzetközi? :/



2016. máj. 27. 15:02
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, én is ezekre gondoltam. :/ Azt hiszem akkor még próbálok keresni valami nemzetközibb nevet, ami tetszik is.
2016. máj. 27. 21:42
 22/35 anonim ***** válasza:
59%

Semmi rosszindulat nem volt a hozzászólásomban. Inkább a hitetlenkedés, hogy ez komolyan szempont a gyermek névválasztásánál, vagy ez csak valamilyen humoros kérdés volt.

De most megdöbbentett, hogy komolyan gondoltad.

2016. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként a családnév cseréje is megtörténik valami ejrópai nyelvnek megfelelőre, vagy aggódhatunk, hogy súlyos gondot fog okozni a Szabó, Csanády, netán Kisfalusy leírása kint? Nyugtass meg!
2016. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Ja, érzem a jóindulatot áradni a szavaidból...
2016. máj. 27. 22:27
 25/35 anonim ***** válasza:
80%

Még mindig tévedsz ;) Inkább jót mulatok az ilyen mű-problémán.

Én tényleg azt hittem, valami vicc :D

2016. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
6%
Rengeteg kulfoldivel dolgozom egyutt.Mivel nalunk eleve 'forditva' hasznalatosak a nevek,igy ha sem a vezetek-,sem a keresztnevet nem tudjak ertelmezni,azt se tudjak,hogy szolitsanak, vagy mero tevedesbol kovetkezetesen a csaladneveden szolitanak.Az csak hab a tortan,hogy gyakorlatilag felismerhetetlenul ejtik ki mindkettot.Aki azt hiszi,hogy ebben a szituban a kulfoldi a 'szegeny' vagy hogy ezzek csak kulfoldon szembesulsz,annak elmondom,hogy 1.nem,ez inkabb az elszenvedo ek kellemetlen, 2.kicsit tagitgatni kellene a latokorodet...
2016. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a mi gyerekeinknek nemzetközi nevük van (nem volt szempont egyáltalán, csak véletlenül ezek a nevek tetszettek), aztán kiköltöztük külföldre, és azóta "szívunk" a vezetéknevünkkel, mert cs van benne, amit következetesen sc-nek írnak, és persze szk-nak ejtenek. Nyilván olykor okoz némi bosszúságot, de emiatt nem fogunk nevet változtatni, és egyébként is bár ez lenne a legnehezebb akadály, amit le kell győznünk a mindennapok során.

Természetesen tiétek a döntés, de én biztos nem eszerint adnék nevet a gyerekemnek.

2016. máj. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat választotam ami tetszik nekem az hogy külföldön ki tudják mondani esetleg nem volt szempont ,de németeknél ki tudják mondani mert minden gyerekem neve kimondhato ,söt még vezeték név is .
2016. máj. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
A mi vezeteknevunkben van ly es cs is,epp eleg h ezzel szivunk,ezert szamit h a keresztnev egyszerubb legyen.
2016. máj. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldön élünk és magyar nevem van. Bár se ékezet, se cs, zs ilyesmi nincs benne. Ki tudják mondani és dícsérik, hogy milyen különleges. Végre nem milliomodik Marcell, stb. Anyám meg Tímea. Ez is nagyon tetszik nekik. Ilyenekkel nem kell foglalkozni, hogy magyarázkodni kell-e. Pl. Usa-ban ez minden napos amcsikkal is. Érdekes, hogy legtöbb nép simán adja saját neveit külföldön is. De a magyar otthon is leszólja a sajátját. Én büszke vagyok a magyar nevemre és nem cserélném le soha.
2016. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!