Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néznek le a szomszédok,...

Miért néznek le a szomszédok, ha uj ruhát veszek a babámnak?

Figyelt kérdés

21 éves kismama vagyok.Elsö gyermekemet vàrom.

Bàr nem vagyunk gazdagok,én uj baby holmikat veszek.

A szomszédok hülyén néznek ràm,és mindig elakarnak csalni a hasznàltüzletekbe,de még a ruha hagyjàn,ràakar beszélni,hogy vegyek hasznàlt babakàdat,meg pelenkàzot(nem a szekrényt hanem azt a betétet rà,meg hasznàlt jàtékokat ,amit én nem tartok egészségesnek,hisz az a jàték màr volt màs baba szàjàba is ugye...

És az ezer éves minden szinben villogo babakocsit ami^t épp e lélek tart sem szeretném.Ja a korhàzba is venni akartam törölközöt,mire beszolnak hogy ne vigyek,ott adnak.Na de én nem törölközök idegenek utàn,még ha ki is mostàk azt..

Ugy gondolom nem azért szülök egy gyermeket,hogy azt a lehetö legolcsobban usszak meg.

Nem veszek màrkàs dolgokat sem,azt lesem hol van akcio,de én ujat akarok.

Ok màr vettem egy baby cipöt,kéztöl,hasznàltan,de azt tudom hogy honét van.

Nos hiàba mondom ezeknek a személyeknek,hogy de én ujat veszek,a pàrom se akar hasznàltrol hallani,de nem értik meg,és mindennap tömik a fejemet.

Màr azért is lenéznek mert pelenkàt vettem akciosan a supermarketbe,szerintük jo a textil pelus.

Mit tegyek\'

elköltözni nem tudunk,a hàzbol kikell menjek néha,a pàrom meg màr kikészült ettöl a sok szövegtöl.

Segitsetek


2008. szept. 25. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Magyarázd el Nekik, h ne szóljanak bele, azt veszel a saját kisbabádnak amit akarsz, ha újat akarsz venni újat veszel ( amivel teljesen egyet is értek! ) törödjenek magukkal, Ti is meg tudjátok oldani. Elhiszem, hogy ki vagytok akadva a pároddal, de ne idegeskedj nem tesz jót a babának! :) Próbáld lesz*rni őket, ne foglalkozz az irigy beszólásaikkal! A párod és a Te véleményed a lényeg, a Te döntésetek, nem pedig egy szomszédé.

Boldog babavárást! :)

2008. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nem értelek.Ezek gondolom idegen emberek.Miért akarják akkor neked megmondani mit vegyél ,mit csinálj.

Állítsd le őket!!Ha kell mondd meg nekik a véleményedet és,hogy foglalkozzanak a maguk dolgával...Ne legyél szívbajos,határozottan :)Ez a te babád,nem az övék:)

Minden jót

34hetes kismama

2008. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Sok mindent nem tehetsz az ilyen jószívű szomszédokkal szemben, akik szívükön viselik a Ti anyagi helyzeteteket:)

Szerintem max udvariasan köszönd meg a szuper tippeket, ötleteket, mondván, még megbeszéled a pároddal/ nagyszülőkkel. Esetleg még háríthatsz, hogy ezt meg ezt már megkapjátok xy-tól. Ha pedig el akarnak cipelni magukkal, egyszerűen más dolgod van.

Nem szép dolog hazudni, de néha muszály.

Sok szerencsét!

2008. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az anyagi helyzetünket nem viselik àm ugy sziven,mert nem éhezünk,és épp szàmitogépre is jut ,meg lakàsra,de nem is vagyok milliomos,de nincs autonk,és emiatt màr szegénynek néznek.mINDIG AZZAL JÖNNEK(2 SZEMÉLY)HOGY NEKIK SOHA NEM VOLT UJ DOLGOKRA PÉNZÜK............

sAjnos sokszor mondtam màr,hogy ne szoljanak bele,de ök annàl jobban segiteni akarnak ràbeszélni,söt màr azt hallotttam,hogy néznek ök maguk is nekem pàr hasznàlt cuccot............

2008. szept. 25. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok! Ne hagyd magad befolyásolni! Nehogy ők nézzenek már a Te babádnak cuccot. A Te helyedbe ugy leosztanám őket, hogy arról kódulna mindegyik :D

Beszéld meg szüleiddel, párod szüleivel, hogy bajok vannak a szomszéddal, és ha Te nem akarsz balhézni, majd ők megmondják nekik, h mivel törödjenek! :) Ők is ugyanugy ( szüleid, párod szülei ) is a szivükön viselik a babád sorsát, ahogy Te. Szóval szerintem bízhatsz bennük is :)

2008. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy éppen akció van, így olcsóbb mint a használt. Vagy fogd rá, hogy használt, ha ettől jobb a lelkiviláguknak..

És a legfontosabb: emiatt ne stresszelj, ne idegeskedj, nem éri meg.

Nekem anyám hozott egy nagy torolkozot (nem ujszulottnek valot), nagy ronda medve mintával, mondtam ugyanazzal a lendulettel tegye vissza a taskajaba.. es eszébe se jusson magánakciózni. Ha segíteni akar, kerdezzen rá mire van szuksegunk, es elmondom pontosan, de 30 éve szült, azóta kicsit sokat változott a világ..


a másik, hogy használhatsz fel ilyen joker dumákat, hogy "a védőnőm kimondottan ezt a tipust javasolta, sajnos nem volt használtbaba boltban, viszont adott kupont, aminek a segítségével olcsón hozzájutottam".

2008. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom te is társasházban laksz mint én..furi amiket írsz,mert igaz én is köszönök,meg néha váltok 2mondatot a szomszédokkal de nem engedem be őket a saját szférámba,pláne az anyagi helyzetemre betekinteni.Attól,hogy valakinek nincs autója nem feltétlenül jelenti azt,hogy nincs rá pénze..a környezetembe spec,most épp 2olyan család is eszembe jutott ahol nem akarnak autót venni..az egyik ,mert direkt a másik ,mert nincs jogsija de nem is akar..szval ez nem az ember anyagi helyzetétől függ.Nem igazán értem mi közük van ahhoz,h.te miket vásárolgatsz.Valamit nagyon elrontottatok..vagy mert túl sokat mondtok,vagy mert megmutatjátok nem tudom...egyszerűen le kell szeparálni magatokról,mert a következő lépés az lesz,hogy megszületik a kicsi és azon kapod magad,hogy naphosszat nálad ülnek és osztják az észt.Udvariasan meg kell mondani,igen köszönöm a tanácsot de meg tudod oldani egyedül is a dolgaid beszerzését.Amúgy az én véleményem az,hogy tényleg jó új dolgokat venni,nekem a tescós ruhák nagyon bejöttek.Olcsók és pamutok és jól is néznek ki..és nem elég 5-6 body ahogy írják..szval ha ezt nézzük akkor teljesen megteszik..sokszor 2-3átöltözünk egy nap.

A textilpelust el kell felejteni ha nem akarsz mancsolni.Nekünk kb napi 13pelus megy el...Én is szoktam pár dolgot turiból venni ..pl kis zoknit-mert nekünk a szára nagyon szoros mindnek ,belevág a bokájába és ott ki lehet fogni olyant aminek nincs passzrésze.de nem viszem túlzásba a turit,lévén,mert a tescoban sokszor olcsóbbra jönnek ki a ruhák ,mint a turiban.

Használt játékot semmiképp se vegyél..azt tényleg nem tudod ,hogy kezelték...akkor legyen kevesebb játék de azok jók legyenek,nem beszélve arról,hogy az első időkben sokszor más is megteszi mint játék és te is tudsz varrni ,csinálni neki..sokszor színes szalagok is megteszik...Én sem vennék semmiképp olyan használati tárgyat használtan ,mint pl babkocsi,kis kád pelenkázó feltét..nem tudod ,hogy használták a kocsit sem,milyen körülmények között tartották még ha ki is van mosva...Mi pl családból kaptunk kölcsön kis kádat..elfogadtuk,de aztán mégis vettünk a tescoban egy sima piskóta formájú kádat 2600ftért,mert a másik olyan hiper szuper borzadály volt és tök kényelmetlen volt benne fürdetni.A pelenkázó feltétet az ikeában vettem ami a legolcsóbb sztem és mi szeretjük is,3000ft-ból kijött a szivacs meg 2huzat rá,igaz azóta vettünk még 2huzatot ,mert állandóan baleset érte,de így már jó-ott is van kis kád és tán még olcsóbb csak az kisebb.Én hónapokon keresztül koslattam mi hol a legolcsóbb tudok segíteni ha pesti vagy.Mi több tíz ezret takarítottunk így meg.A szomszédokkal meg keményebben kell bánj,de tényleg ,mert nagyon megkeseríthetik az életedet!Szólj ha segíthetek.2.5hós kisfiú anyukája

2008. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolso vàlaszado!

Nagyon értelmes és részletes vàlaszt adtàl.

Az is lehet hogy tul közel engedtem magamhoz ezeket az embereket,de mivel nincsenek szüleim,nincs anyosom,se testvéreim a közelben,igy kénytelen voltam valakikkel kapcsolatot teremteni,mert szerintem az sem megoldàs,ha csak a pàrommal beszélgetek,aki hazajon este a munkàbol...

Sajnos nem vagyok Pesti,külföldön,Ausztriaàban élek,talàn ez volt az oka is hogy kapcsolatot teremtettem az itteniekkel.

Igen jol gondoltad:Tàrsashàzban élek.Sajnos.Szoval itt 12 csalàd mindenkiröl tud szinte mindent,mert vannak akik lesik hogy mikor viszem le a szemetet,és elkapnak,vagy mosàs közben(mert itt a mosokonyha közös)

De ha vàsàrolni megyek,ott is talàlkozok velük,

Persze irjàk sokan hogy 4-6 body.de én is csak kacagok,hisz tudtommal naponta 2-3 alkalommal àtkell öltöztetni egy babàt,ha baleset történik,vagy orvoshoz viszem,esetleg sétàlni,fürdés utàn,szoval tisztàban vagyok vele hogy sok ruha kell,de ezért veszem egyesével a dolgokat.

Itt nincs tesco,de egy ahhoz hasonlithato ALDI nevezetü supermarket van,ahol én is szoktam venni bodyt.

Pelust még nem vettem,de azt is csak eldobhatot veszek,hogy melyik fajtàt passz.

Nagyon köszönöm a segitséged felajànlàsàt,nekem a legnagyobb segitség az lenne,ha tudnàm hogyan lehetne finoman lekoptatni ezeket az embereket.

A lakàsbol nem kimozdulàs,nekem olyan mint egy börtön,tehàt valahogy ki kell jussak,de hogy hogyan kerüljem el öket???????????????????????

Amugy szivesen beszélnék veled privàtba ha gondolod:)

2008. szept. 26. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!