Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tartsam meg a motivációma...

Hogy tartsam meg a motivációmat hosszútávon is? Ti mivel és hogyan motiváljátok magatokat nap mint nap?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem elölről a diétámat,de úgy kb 40.alkalommal ... Bírom úgy 1-2hétig ,de aztán megveszek valamit amit nem kellene,chips vagy csoki és mérhetetlen zabálások kezdődnek 3-4 napon át,aztán megint belevágok a dologba és így ismétlődik minden. Nem koplalok meg ilyesmi,egyszerűen csak nem tudok ellenállni az édességeknek.
2016. febr. 4. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyel par kocka magas kakaótartalmú csokit, tejcsoki helyett.

Chips helyett meg magvakat.

Minden reggel amikor felkelsz nézz motivációs kepeket, olvass ilyen idézeteket.

Gondolj arra, hogyha elkezdessz csokit/chipset enni akkor vissza fogsz hizni.

2016. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondják, hogy nem diétázni kell, hanem életmódot váltani. Lehet, hogy lassabb lesz a fogyás, de tartós. Fokozatosan szokj át más ételekre. Ne tedd rögtön tiltólistára a kedvenceidet, elég, ha kezdetben csökkented az adagot. Aztán helyettesíted mással. Mondjuk amikor megkívánsz egy darab csokit, megeszel inkább egy banánt. vagy chips helyett bekapsz egy pár darab mandulát. Az úgy nem működik, ha mondjuk egy hús-krumpli-csoki étrendről egyik napról a másikra áttérsz párolt zöldség kúrára. Naná, hogy a hiányérzettől tombolni fog a szervezeted is, az ízlelőbimbóid is!
2016. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én nem eszek húsokat csak halat mióta az eszemet tudom,se rizs,se krumpli stb,minden a helyén van,de alapból is úgy étkezem tehát ,ha nincs diéta akkor is azokat eszem szóval ez már életmódnak is nevezhető. Itt tényleg csak az édesség ,rágcsa zabálásokkal van a gond,eszek én banánt is,mindenfélét próbáltam,de mindig elcsábulok .

Ezért kellene valami ötlet,köszönöm első ,ezt mindenképp kipróbálom,hogy minden reggel motivációs videó,képek!

2016. febr. 4. 10:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha nem tudod csökkenteni az adagokat az édességből, akkor ne tedd!

Akkor viszont növeld a mozgásod időtartamát. Pl. ha eddig napi 40 percet mozogtál intenzíven, akkor legyen innentől kezdve 60 perc, vagy több, és akkor nyugodt szívvel meg tudod enni, néha, azt a chipszet, vagy csokit, ha megkívánod.


De utána is olvashatnál, hogy pl. a chipszben mennyi sz..r található és akkor hátha ezek elég motiválóak ahhoz, hogy ne egyél belőlük egy falást se.


Meg azt is csinálhatnád, hogy nem 3-4 napig zabálsz, hanem mondjuk beosztod, hogy 1 nap eszel egy kocka étcsokit, másik nap meg mint mást. De keveset akkor.


Én se vonom meg teljesen az édességet, DE beosztom és nem egyszerre zabálom föl pl. a mikulásra kapott édességhalmazt. :D

2016. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szabi.L ***** válasza:
64%

Ez egyrészt fejben dől el. Ha valami nagyon nagyon fontos neked, akkor úgysem fogsz csalni. Képzeld el, hogy építesz egy homok várat, de a felénél mindig lerombolsz belőle. Akkor meg minek építed?


Én azt tudom javasolni, hogy vegyél táplálékkiegészítőt. A csokis fehérjének nagyon finom az íze, és sokkal egészségesebb, mint az ilyen feldolgozott édességek. Minőségi tápanyag van benne. Rengeteg egyéb dolgot lehet belőle készíteni( pl.: zabpelyhes, csokifehérjés süti).

2016. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogyni akarsz? Vagy csak az édességről lejönni?
2016. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Járok edzeni,nyilván iszom s fehérjét is,igen szoktam fehérjés sütit is csinálni. Akárhogy is én nem tudom magam tartani sokáig,egyszerűen beüt valami és csak zabálok,zabálok..tudom,hogy ez nem normális,mert van,hogy eszem eszem,de érzem ,hogy hú ezt nem kellene már,mert mindjárt szétdurranok,de nem tudom abbahagyni és addig eszek amíg van mit.

Eleinte csak le akartam szokni a zabákról,az édességről,de 2 év után feljött plusz kiló is bőven így már fogyni is kell..

2016. febr. 4. 22:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha tényleg ennyire komolyan " zabálsz " akkor szerintem orvost keress fel első sorban.

Lehet betegség is.

Fehérjét minek tolod? ha amúgy is ennyit eszel? Pont, hogy csökkenteni kéne a bevitt kalóriákat!

Gyömbér teát ajánlanám, kicsit segít a gyomornak blabla...

De ha ennyire éhes vagy állandóan, akkor sajnos szenvedni fogsz az elején amíg leállsz a kajával!

tudom, hogy nehéz megálni, hogy ne egyél, de ha mondjuk nincs otthon kaja akkor nem tudsz sokmindent csinálni, Próbálj meg annyi ételt otthon tartani, amit aznap megeszel, és ne az legyen az első, hogy irány a bolt! Valamint, én a helyedben nem is biztos, hogy egyszerre próbálnám meg ezt!

Inkább ennék ami jól esik, de ne nassolj annyit.

De ha tudod inkább tartsd be a napi 5x étkezést. a fő a reggeli és az ebéd, a többi meg csak kis nasi, de azokon kivül nem szabad nassolni! Viszont minden héten jelölj ki egy napot amikor megengeded magadnak, hogy igen most nassolok este egy film melett De heti 1 szigorúan. Ha ez megy és rendszert tudsz vinni az étkezésedbe akkor már jó vagy! Ez után a rendszert elkezdheted alakittani, pl 2 hetente nasi est, aztán havonta és így tovább. A napi ételeden változtatsz és pár hónap mulva meglátod helyre fog jönni minden. Valamint próbálj meg ezen ne aggódni, mert a stressz is kiválthatja, ezt az édesség hiányt! Ha csokit kívánsz nagyon akkor pl a chrome hiányzik, ez leginkább pszichés okok miatt. de én úgy gondolom, orvoshoz mindenképp el kell menni, mert a szénhidrátok iránti nagyfokú vágy lehet cukorbetegség, pajzsmirigy stb. Nem tudom mit tudnék még írni. remélem tudtam/tudtunk segítteni. ha kérdés van írj nyugodtan.

2016. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna. nálam is ez a nassolni valók zabálása a baj. Múlt hét óta nagyon fáj a fogam, voltam dokinál is így nem is merek szerencsére chipszeket enni, nehogy megbökjön stb.. Jövő héten ki is húzzák a fogam. talán ez a két hét kényszeres zaba leállás segíteni fog nekem. Más nekem nem nagyon segített eddig.
2016. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8

Szerintem a kérdező nem éhes, egyszerűen csak jön az érzés és csak tolja be az ember ami nassolni valót talál. Nekem a fokozatosság sem használt, mert ha ettem ma egy kicsit akkor holnap még többet követelt a szervezetem vagy inkább az agyam.

2016. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!