Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen (otthon) mivel...

Terhesen (otthon) mivel foglalkoztatok, mivel töltöttétek el az időt?

Figyelt kérdés
Mindeddig dolgoztam, javarészt szabadságon sem voltam, épp ezért most furcsa az a sok szabadidő amivel rendelkezem. Táppénzen vagyok, a férjem pedig dolgozik, este érkezik haza, tehát napközben valamivel foglalkozni kell, aminek én is értelmét látom. Az első hetekben megvolt a lakástakarítás, virágültetés, lakásszépítés projekt, most viszont kicsit üresnek látom a napokat. Ti mivel foglaltátok el magatokat ebben az időszakban? Aki valamilyen otthonról végezhető munkát talált arra is kíváncsi vagyok, esetleg valami kisvállalkozás vagy pusztán hobbi. Írjatok, adjatok ötleteket! :)
2016. jún. 5. 10:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
12%
Jesszusom milyen bunkó ès rosszindulatú emberek vannak..
2016. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
23%

Mi bunkóság van abban, hogyha tényleg okkal van otthon, akkor nem takarít, kertészkedik, lakberendez, hanem fekszik, pihen, ergo csak olyan tevékenység jöhetne szóba, amit a lakáson belül ülve, fekve elvégezhet: olvasás, tanulás, filmnézés, írás...


A lepontozás pedig mutatja, mennyien csalnak.

(Ha a mhely miatt nem dolgozhat, még mindig nem a táppénz a válasz, hanem a távolléti díj.)

2016. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Engem minden èrdekelt.

Legfőképpen kismama újságokat olvastam ès a neten is sokat böngèsztem.Fiatalon lettem várandós (23) ès sok mindent nem tudtam.😃

Azonkívül amit tudtam elvègezte otthon mert veszélyeztetett voltam .

Szerettem sètálni,boltozni .

Minden jót kívánok nektek!!!😉😃

2016. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
37%
Te voltál már terhes okoska? Tudod, hogy milyen èrzès nyáron hatalmas pocakkal ülni a munkahelyeden? Kemènyedik a hasad, vizesedik a lábad, minden bajod van. A terhessèg nem betegsèg de számos olyan tünete van, ami miatt a kismama rosszul van ès helyesebb ha otthon PIHEN!! Ez nem azt jelenti, hogy feküdnie kell egész nap. X ev dolgozás után meg had menjen már el x hónap táppènzre ebben az időszakban az ember, ne játszd már az oep ellenőrt.
2016. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%

"A lepontozás pedig mutatja, mennyien csalnak.

(Ha a mhely miatt nem dolgozhat, még mindig nem a táppénz a válasz, hanem a távolléti díj.)"


Maradj már a hülyeségeddel. Arra nem adnak távolléti díjat, hogy például az én munkahelyemre állandóan betegen jártak be a kollégáim, taknyuk-nyáluk egybe, de azért ők bejönnek. Pedig simán elmehettek volna táppénzre, nem az a hely, ahol szólnak érte, sőt. Én 30 hetesen meguntam, hogy állandóan náthásan, köhögve, tüsszögve, sőt, esetenként lázasan, begyógyszerezve jár be némelyik munkatársam, és kiírattam magam táppénzre.

Lehet osztani az észt, hogy táppénzcsaló vagyok, de máshogy nem maradhattam volna otthon, az pedig nem megfelelő indok a távolléti díjra, hogy a kollégák nem maradnak otthon, amikor indokolt lenne.


Kérdező: olvass, tanulj meg valami hasznos hobbit, tanulj nyelvet. Én pl. varrni tanulgattam, azt nem mondom, hogy megtanultam, mert még tart a folyamat, de egyszerűbb dolgokat már terhesen is el tudtam készíteni, most pedig már vígan megvarrok a 4 hónapos kisfiamnak egy nyári rövidnadrágot, hálózsákot, ilyesmiket, de terhesen is hasznát vettem a tudásomnak, volt olyan meglévő szoknyám, nadrágom, amit átalakítottam kismamaruhává, nem is volt bonyolult, és pénzt sem kellett rákölteni.

2016. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
34%
Én terhességem elejétől kezdve táppénzen vagyok,és nem azért mert lusta vagyok vagy nem akarok dolgozni,h anem mert festékekkel vegyszerekkel és hasonlókkal dolgoztam,tehát nem volt szabad bemennem,én végre megnézheted a kedvenc filmjeiket,sokat olvasok felnőttszínezővel foglalatoskodom főzök sütök,varrok elteszek veszek itthon
2016. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
34%
Én is az elejétől fogva táppénzen voltam mert olyan munka körben dolgoztam! Én sokat néztem filmeket nyáron pedig sokat sétáltam barátnöimmal voltam takaritottam 😊
2016. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!