Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha 2 hónapos...

Szerintetek baj, ha 2 hónapos babám napi kb 20 perc gyerekdalokat hallgat?

Figyelt kérdés
Nem nézi, nem látja a monitort, közben a pihenőszékben van, de olyankor szoktam tenni neki halkan youtubon gyerekdalokat, látszólag élvezi, figyeli, mosolyog, örül neki. Itt volt sogórnőm és megszólított érte, hogy egy ilyen pici babának még nem lenne szabad ilyeneket hallgatni, inkább énekeljek én. Hát igen, szoktam én is néha neki, de nem valami jó a hangom, az nem köti le annyira, mint így ha ezekkel együtt éneklem neki, meg gondolom érdekesebb ha zene is van hozzá, nem csak az én hamis hangom magában. Nem igazán értem mi baja lenne, ha napi pár percet gyerekdalokat hallgat. Szeirntetek?
2016. jún. 5. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aztán pontosan mi a probléma azzal, hogy gyerekdalokat hallgat? ????
2016. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem én sem...
2016. jún. 5. 10:32
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Csak azért mondta szerintem, mert olvasott Vekerdyt és tudja, hogy a rádió hangtól nem rezonál a hangszála (echolália), míg az élő hangtól igen. Az, hogy te énekelsz neki, még ha hamisan is, fejleszti. A rádió, tv, youtube nem.
2016. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen,óriási baj! Visszafordíthatalanul megnyomorítod szegény gyereket!


Na,de most komolyan! Ugye nem kérdezted ezt komolyan?? Csak,mert a sógornőd nem ért egyet valamivel,még nem lesz szükségképpen rossz!!

2016. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is éneklem a dallal együtt, meg mutogatok neki, mozgatom hozzá a kezét, lábát, bohóckodok, szóval nem csak úgy ott hagyom egyedül, hogy hallgassa, bár szerintem azzal se ártanék neki. Persze, tudom, hogy az én dolgom, de mióta megszólított olyan rossz érzésem van, mikor beteszem neki, pedig addig teljesen élveztük mindketten... Azért várok még véleményeket, hogy tényleg ártok-e ezzel neki bármit, vagy csak kekeckedés.
2016. jún. 5. 10:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem lenne SZABAD??? Azért nálunk is minden nap van bekapcsolva valamennyit a tv, még csak nem is kizárólag gyerekműsor, de net teszek erre az időre füldugót a baba fülébe és szemkötőt a szemére. Újszülött korától megfordult egy légtérben működő tévével. Miért, ha lesz kistesó és a nagy nézi a mesét, a kicsit le kell vinni a pincébe. Kicsit túl van ez lihegve... De mi amúgy rengeteget énekeltünk is neki, én is, apa is. Nem tudom pontosan mi volt a sógornőd baja, mert nem mindegy ugye, hogy azért sipákolt-e, mert egyáltalán tévét hallott a gyerek, vagy mert azzal helyettesíted a saját éneket. Ha utóbbi, akkor amúgy ne aggódj azon, hogy hamis-e, a babának az a fontos, hogy a TE hangodat hallja.
2016. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

baja nem lesz, de fölösleges, az igazi az, ahogy Te dúdolsz, énekelsz, mondókákat mondasz, azt szereti!

Ne kritizáld a hangodat, nem az Operaházban adsz elő - ő nagyon szert téged hallani - csak abból tanul, a többi csak zörej neki

(leköti és lebénítja a tudatát a technika- erről ír a fent említett Vekerdi eleget és igaza van. Éntudattal rendelkező lénytől -vagyis embertől- tud az ilyen kicsi tanulni!

(ha nem látna maga körül embert, képzeld, még a függőleges testhelyzetet sem venné fel! nemhogy beszélni, és szavakkal gondolkodni)


Az ember az emberré levést az embertől tanulja.

2016. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem halgassa nyugodtan. Nálunk a rajzfilmslágerek a menők, én táncolok rá, ő meg kacag és rugdalózik, 4 hónapos
2016. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rossz a hangom, így kb én is úgy tudok valamit énekelni, ha szól mellette, fejből a ritmust, semmit nem találok el, szóval abszolút megértem, hogy te is magabiztosabban énekelsz, ha van zenei aláfestés. Én is így fogom csinálni, a családban is ha összejönnek a nagyobb gyerekek, berakom a régi walt disney rajzfilmslágereket. Ők nem ismerik, én azzal együtt tudom a szövegét, hatalmas vidámkodások mennek ilyenkor.

Ha közben kacag a babád és tetszik neki, akkor én nem is foglalkoznék mások véleményével, neki tetszik, ez a legnagyobb visszajelzés :)

2016. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is youtube-ról hallgatja a gyerekdalokat, az ok egyszerű: nagyothalló vagyok, és nem tudok szépen énekelni. Semmi hátrányt nem látok, nagyon élvezi.

Este meg apuka énekelget neki :)

2016. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!