Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kiszúrás a gyerekkel 40...

Nem kiszúrás a gyerekkel 40 fölött szülni?

Figyelt kérdés
Anya 42 éves volt és teljesen más világ az övé. Arról nem beszélve, hogy konzervatív: menstruáció, szőrtelenítés, bugyi, melltartó, körömlakk fiúk, szex... semmiről nem lehet vele beszélni. Nem érti miért van szükségem kozmetikwi, egészségügyi cuccokra. Kicsi korom óta nem mentünk sehova, mert "túl öreg" már mindenhez. A fiú testvérem (45 évesen szülte) nincs "gondja" vele, mert még csak borotválkoznia se kell, ettől ő a jobb gyerek.
2016. jún. 6. 18:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
82%
A 20. vagyok:nem csak megszületni,de felnőni is.És azt mindannyian tudjuk,hogy-sajnos-semmire nincs garancia....ma már egyre inkább igazabb,hogy:nem a kor számít!
2016. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon örülök hogy nálatok ilyen magas az átlagéletkor a családban, csak egy 80 éves nagymamára már nem fogja tudni rábízni a gyereket, aki most született meg, nem lesz érdemi unokázós nagymama.

AZért ha összehasonlítjuk, hogy régen 20-25 év körül szülték az első gyereket, akkor egy nő átlagban 45-50 évesen már nagymama lett, kis túlzással ma az első gyereküket szüli majdnem ennyi idősen néhány nő.

2016. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Én arról beszéltem, hogy például kiskoromban minden programra pl: strand, kirándulás azt mondta, hogy ő öreg ilyenhez, fáj mindene. Persze mondhatjátok, hogy menjek a barátaimmal, de 8 évesen is? Nem is az, hogy nem lehet ilyenről beszélni vele, hanem konkrétan ellenzi ezeket. Kiakadt, hogy mire akarom használni a tampont, meg miért lakkoztam ki a körmöm, miért borotválom a hónaljam. Nekik jó volt a vatta, meg a szőrös hónalj, de én nem szeretném ezt.

Nem azt mondtam, hogy jobb lenne, ha nem lenne. Milyen gondolat ez? Persze lehet ellenpélda, de a két generációnyi különbség általában nagyon rossz.

2016. jún. 10. 10:00
 24/25 anonim ***** válasza:
59%

Sajállak, de a leírtak alapján ezek a dolgok nem anyukád kora miatt vannak így...

KÖztem és anyám között is negyven év volt, de mondom, ő vitt először el a kozmetikusához szemöldök festésre meg gyantázásra, amikor 16 éves voltam. Bebarangoltuk az országot együtt és soha egyetlen szóval nem említette, hogy ő öreg lenne bármelyik közös programunkhoz...Ő vitt el a nőgyógyászhoz is tablettát íratni, amikor összejöttem az első komoly barátommal (pedig akkor már 58 éves volt anyu, tehát nem egy tini), és cinkosan vigyorogtunk apám háta mögött, akinek nem mondtuk, hová megyünk éppen együtt...

Egyetlen hátránya volt a korának, hogy 70 évesen hónapok alatt elvitte a rák...de én mégsem érzem kiszúrásnak, hogy az ő lánya voltam, mert nála jobb anyám nem lehetett volna senki más!

2016. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
57%

Bárki bármikor elpatkolhat. Nekem is 30 körüliek voltak a szüleim, mégis titokban körömvágó ollóval kellett lenyesnem a hónajszőrfonatomat. A mai napig nem öltözök olyan csinosan előttük, mint ahogy amúgy normálisan élek, mert látom a röntgentekintetüket, hogy hogy nézek ki. Pedig mostmár idősebb vagyok, mint ők, mikor születtem.

Én is nagyon szeretnék gyereket, de egyelőre az ember akivel együtt élek, nem akar. Mivel szeretem, nem tudom megtenni pillanatnyilag, hogy otthagyom és kirohanok a világba gyereket csinálni akárkivel. Nagyon nehéz, kilátástalan, no win helyzet..

2022. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!