Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néztek híradót a gyerek...

Néztek híradót a gyerek jelenlétében? Mennyi idős?

Figyelt kérdés
2016. jún. 14. 07:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha melletem játszik, tehát nem figyel a tévére, előfordul, hogy nézem, de leveszem a hangot és feliratot teszek rá. Mivel azonban alapból alig tévézek, ez tényleg évente ha négy esetben előfordul. Este ha elaludt, alolvasom telefonn a híreket, többnyire úgysincs semmi érdekes... Ha meg valamiről lemaradok, a munkatársaim másnap ebéd közben update-elnek! :)
2016. jún. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, nincs tévénk. De híreket olvasunk mellette, ha alszik.
2016. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Snorri ***** válasza:
2 múlt, és mi nem nézünk semmi olyat előtte, ami nem neki való. Hiába nem figyel látszólag, nem érti, pont ez a baj, nem tudja feldolgozni, de eljut hozzá, és hatással van rá, az biztos.
2016. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én igen 8 és 4 évesek.Egy légtér a konyha nappali étkező,én a konyhában nézem,a hűtő tetején van az "én" Tv-m.Ők a nappaliban nézik(ha nézik)a mesét.Látni nem igen látják(magasan van,és olyan szögben),hallani sem,mert leveszem a hangerőt(annyira,hogy én azért halljam).
2016. jún. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem. 7 és 12 évesek.
2016. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy. Az a legdurvább. Volt hogy picit bekapcsoltuk és rá 10 másodpercre már olyanokat mondtak be hogy valakit lefejeztek, megkínoztak stb. Szóval gyerek előtt sosem nézem, így nem is nézem egyáltalán.

4 és 2 évesek a gyerekeim.

2016. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Minden nap nézek híradót, nekem ez annyira a mindennapok része, mint az emberek többségének a reggeli kávé. Egy 8 éves, és egy 4 hónapos fiam van. A nagy általában akkor szokott zuhanyozni, amikor megy a híradó, de ha éppen a szobában van ilyenkor, nem küldöm ki, és a tévét sem kapcsolom ki. Úgy tapasztaltam, hogy jobb, ha szülői kommentárral, magyarázattal hall a világ dolgairól, mert amúgy az iskolában egyébként is téma lesz, ha valami történik valahol, de egy igen eltorzított formában adják tovább a gyerekek.
2016. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

6 éve a kisfiam, nem nézünk híradót, sőt nem is tévézik.

(mese dvd-ket nézhet, korának megfelelőt, időkorláttal, tehát nem órákra- jellemzően inkább az esősebb, hidegebb napokon vagy ha beteg stb.- ilyenkor inkább minél több időt töltünk a szabadban, kirándulunk, sétálunk, fagyizunk, bicilizünk tényleg estig- szinte vacsora-fürdés-mese-alvásra érünk haza akár hétköznap is).


Ébrenlétének idejében otthon nincs bekapcsolva egyáltalán a készülék. Ha én szeretnék nézni hírműsorokat, akkor azt későn, este teszem, amikor már elaludt a szobájában és őt nem zavarja, nem hallja. (én is inkább vasalás közben stb. szoktam BBC-t vagy hasonlót nézni vagy összefoglalókat különböző csatornákon).


A hírműsorok tartalmát nem tartom gyerek számára megfelelő műsornak. Az aktuális napi események között szinte minden nap lehet látni balesetet (minden véres realisztikus elemével akár már 20.00 órától), háborús övezetes felvételeket, betörést-rablást egyéb erőszakos tetteket- ez nem egy kisgyermeknek való.

2016. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Soha nem nézek híradót. Se előtte, se nélküle.
2016. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nincs is tévénk. De beszélni sem szoktunk a jelenlétükben ilyesmiről. Ha nagy ritkán felnőtteknek szóló filmet nézünk úgy hogy ők is ott vannak, a nem nekik való részeket áttekerjük.

6 és 4 évesek.

2016. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!