Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a verés az = a neveléssel?

Figyelt kérdés

1. Egy pofon is verés


A fegyelmezés nem verés. Ha megütöd a gyereked, arra tanítod, hogy agresszióval és bántalmazással oldja meg a konfliktusait, ne beszélgetéssel és kompromisszumkereséssel. Hogyan bízzon a gyerek abban, aki megüti?


2. A verés megalázó


Ha rá is vernél a kezére vagy a fenekére, soha ne üsd meg a gyereked mások előtt, nem azért, mert rossz anyának tartanak majd (mi közük hozzá), hanem mert az a gyereked számára rendkívül megalázó dolog. Kiváltképp a nagyobb gyerekek esetében.


3. Felesleges félelmeket ébresztesz


A gyerekek félnek egy csomó mindentől. Ijesztő árnyaktól, sötétségtől, oroszlántól, ki mit látott és mit hitt bele (akinek kicsi még a gyereke, ne legyintsen: a gyerekek úgy másfél-egy éves korukra kezdenek el félni, nem azért, mert van rá különösebb okuk, hanem mert akkorra érnek meg túllátni a saját világukon). Ha megütöd, olyan félelmeket kódolsz bele, amelyeket egy életen át visz majd magával súlyos teherként. Arról nem is beszélve, hogy egy életre megronthatod ezzel a köztetek lévő kapcsolatot.


4. A veréssel azt jelzed a gyereknek, az agresszió megengedett


Egy-egy elcsattanó pofon azt jelzi, a szülő nem képes érzelmeit kontrollálni. Mit tanul a gyerek a testi fenyítésből? Azt, hogy a verekedés és az erőszak megengedett az emberi kapcsolatokban így ő is élni fog ezzel az eszközzel kis és nagykorában egyaránt (vagy elnyomja és belső frusztrációt érez). Ha bántod a gyereket, nem tanítasz neki semmit. Viszont te szinte biztos, hogy rosszul fogod érezni magad.


5. Vannak a fegyelmezésnek más módjai is


Ha verés helyett megbünteted, netán elveszed kincseit (legyen az egy McQueen autó vagy a falepke, amivel csapkodott), sokkal erősebb hatást érhetsz el a gyereknél. Az amerikai time out, vagyis kiállításos (sarokba állításos) módszer rendkívül hatékony lehet hisztiző, megvadult gyerekeknél – feltéve, ha a szülő következetesen és odafigyelve viszi végbe. Egy pár perces kiállítás (amelyet, ha már itt tartunk, jobb nevelésnek mint büntetésnek hívni) lehet, hogy több idő, mint egy pofon, viszont hatékony módja a gyerek kezelésének és végső soron nevelésének.


2016. jún. 15. 12:23
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

19!

[link]


Valószínűleg te jobban tudod :)

2016. jún. 15. 14:02
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, hogy felvetette a témát.

Nekem kicsit hasonló, mint a nemi erőszak témája, ahol országos-állami szinten még mindig megjelenik az áldozathibáztatás. Erről kell és érdemes beszélni.


A gyerek védtelen, mert korából fakadóan (most kiemelném a dackorszakos 2-3 éves korosztályt) nem tud megfelelően kommunikálni, védekezni. Nem lehet ugyanúgy kezelni, mint két felnőtt nézeteltérését vagy verését. Ha két 90 kg-os pasi veri egymást, azt sem helyes, de fel tudják mérni a helyzetet, illetve a jog is bele tud folyni az esetbe.

A pszichésen, fizikailag védtelenek (szellemi fogyatékosok, idősek, kisgyermekek, stb) kiszolgáltatott helyzetben vannak. Nincsenek eszközeik egy lelki vagy fizikai támadást feldolgozni, ellenszegülni, védekezni.


Engem huszonévesen egy részeg megütött és fogdosni próbált. Felhúztam magam, átláttam a helyzetet, behúztam neki és eltörtem az orrát. Nem lett rendőrségi ügy, de én már képes voltam felmérni a helyzetet és önvédelemből ütni. A fickó erősebb volt, de a részegsége miatt lassú és ügyetlen volt. Ezért tudtam bevinni az ütést. Ezt nem is bántam meg, mert önvédelem volt, ugyanúgy megtenném ma is.

Ha perre megy, akkor is az jött volna ki, hogy önvédelemből cselekedtem, ráadásul az erőviszonyokat tekintve (én 50 kg, 155 cm, ő 180 feletti, átlagos férfialkat) is hátrányban voltam. Eszközt, fegyvert nem használtam, csak a fizikai erőmet és a gyorsaságomat. Ha perre viszi, elveszti és valószínűleg ő kapott volna büntetést, én nem.

2016. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
52%

19-es csak provokálni szeretne kérdező!

Most megnézi a kommenteket,hogy vajon melyik lehetsz te,a 34 közül.

2016. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Valószínű:)

Visszaolvasgattam a gyakot most,3 kérdés van ilyen (enyém a 3.),nem tudom hol találta a 19-es a hasonlóságot egy 18 éves és egy 3 éves gyerek bántalmazás között,de mondjuk pont van jobb dolgom is mint 01:30 perckor kérdést kiírni és igen,érzem hogy provokálni akar!


Mindenesetre abban igaza van,hogy elítélem azt aki veri a gyerekét és őszintén. Én nem is vagyok kiváncsi a miért tette magyarázatra.

2016. jún. 15. 14:15
 25/42 anonim ***** válasza:
32%

Nem értek egyet a verés dologgal én sem! Ellenben, egy fenékre csapást nem neveznék verésnek, bár haszna annak sincs! Szerintem itt a kérdező szeretne leginkább provokálni! :)

Egyébként nem nagy kunszt egy új profilt csinálni kérdező! :)

2016. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8-as! Természetesen nem ugyanaz verni vagy nem verni a gyereked, mint szoptatni vagy nem szoptatni. Arra gondoltam csupán, hogy a szoptatás témaköre (szoptatsz vagy sem) legalább annyira megosztja az embereket, mint a verés témaköre. Remélem így érthetőbb voltam. Egyébként kizárólag provokációnak érzem az ilyen jellegű kérdéseket. És ennek sokan be is "dőlnek" és alig várják, hogy itt vezessék le felesleges energiáikat. És egyből egymásnak ugranak. Abban azért szerintem egyetértünk, hogy néha a fenekére csapni egy 3 évesnek nem ugyanaz, mint VERNI egy gyereket. Tisztázzuk a fogalmakat, mielőtt minden anyukát börtönbe dugunk, aki rácsapott már a gyereke kezére.
2016. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Uhh az összesen 30 kérdés:) de profi vagyok :D

Nem provokálás a kérdésem,de ha már 1 gyerekverő felfogja a feljebb leírtakat,akkor máris 1 lelkisérült gyerekkel kevesebb lesz és máris lesz 1 olyan gyerek,aki nem ezt a példát viszi tovább.

2016. jún. 15. 14:31
 28/42 anonim ***** válasza:
81%

Nem én provokálok csak. A kérdés provokatív, a válaszodat meg is adtad, hogy miért.

A korábbiakban volt egy anyuka, aki naponta kiírt ehhez hasonló kérdéseket, de olyan mértékben provokálta a válaszadókat, hogy a modik törölték több kérdését és korlátozták a fórumhozzáférését is. Ez nem volt több kőkemény játszmánál.

A bántalmazásnak amúgy több módja van. Te miért ragadtál le a fizikainál? Arról miért nem beszélsz, hogy hány ember bántalmazza mind verbálisan, mind érzelmileg a gyermekét? Ez nem üti ki a biztosítékot?

Ezek ugyanis mind a családon belüli erőszakhoz tartoznak.

A kérdésnek akkor lenne értelme, ha arról vitatkoznánk, hogy hol van a határ a nevelés és a bántalmazás között, milyen módjai vannak a bántalmazásnak, mi a megoldás?

Mert ugye a bántalmazó is ember, nagyon gyakran sérült ember, akit magát is bántalmaztak.

A bántalmazó is segítségre szorul!

Emellett beszélhetünk a bántalmazás hatásairól éás a tényleges kutatási eredményekről. Nem a szubjektív elgondolásról, vélekedésről.

Lehetne arról beszélni, hogy mi okoz lelki sérülést és kinek.

Majd lehetne az alternatívákról. Mit tehet a szülő, ha gondjai vannak az indulataival, ha önmaga is nagyon nehéz helyzetben van több okból kifolyólag? Mit tehet, ha többszörös tényezők vannak jelen az életében, melyek elősegítik a bántalmazást? (mind fizikai, mind verbális)

Mit tehet, ha jön a lila köd?

Mit lehet tenni, a nehéz temperamentumú gyermekekkel, akik maximálisan feszegetik a határokat? Ugyanis az ő nevelésük többszörösen nehezített az átlagoshoz képest! Sorolhatnám még. Jó lenne, ha a ventilláláson tovább lehetne lépni. Annak lenne értelme.

2016. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Utolso leirta a lenyeget!
2016. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Igen 29-es! Ezzel most teljesen egyetértek!


Kiborultam a "rácsapós" kérdésnél,hogy hány "nő"-nek természetes az hogy megverik a gyereküket csak mert "elborul az agyuk". Van egy komment: "természetesen odacsapok ha...". Mi az hogy természetes? Süllyed le a világ.

2016. jún. 15. 14:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!