Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a verés az = a neveléssel?

Figyelt kérdés

1. Egy pofon is verés


A fegyelmezés nem verés. Ha megütöd a gyereked, arra tanítod, hogy agresszióval és bántalmazással oldja meg a konfliktusait, ne beszélgetéssel és kompromisszumkereséssel. Hogyan bízzon a gyerek abban, aki megüti?


2. A verés megalázó


Ha rá is vernél a kezére vagy a fenekére, soha ne üsd meg a gyereked mások előtt, nem azért, mert rossz anyának tartanak majd (mi közük hozzá), hanem mert az a gyereked számára rendkívül megalázó dolog. Kiváltképp a nagyobb gyerekek esetében.


3. Felesleges félelmeket ébresztesz


A gyerekek félnek egy csomó mindentől. Ijesztő árnyaktól, sötétségtől, oroszlántól, ki mit látott és mit hitt bele (akinek kicsi még a gyereke, ne legyintsen: a gyerekek úgy másfél-egy éves korukra kezdenek el félni, nem azért, mert van rá különösebb okuk, hanem mert akkorra érnek meg túllátni a saját világukon). Ha megütöd, olyan félelmeket kódolsz bele, amelyeket egy életen át visz majd magával súlyos teherként. Arról nem is beszélve, hogy egy életre megronthatod ezzel a köztetek lévő kapcsolatot.


4. A veréssel azt jelzed a gyereknek, az agresszió megengedett


Egy-egy elcsattanó pofon azt jelzi, a szülő nem képes érzelmeit kontrollálni. Mit tanul a gyerek a testi fenyítésből? Azt, hogy a verekedés és az erőszak megengedett az emberi kapcsolatokban így ő is élni fog ezzel az eszközzel kis és nagykorában egyaránt (vagy elnyomja és belső frusztrációt érez). Ha bántod a gyereket, nem tanítasz neki semmit. Viszont te szinte biztos, hogy rosszul fogod érezni magad.


5. Vannak a fegyelmezésnek más módjai is


Ha verés helyett megbünteted, netán elveszed kincseit (legyen az egy McQueen autó vagy a falepke, amivel csapkodott), sokkal erősebb hatást érhetsz el a gyereknél. Az amerikai time out, vagyis kiállításos (sarokba állításos) módszer rendkívül hatékony lehet hisztiző, megvadult gyerekeknél – feltéve, ha a szülő következetesen és odafigyelve viszi végbe. Egy pár perces kiállítás (amelyet, ha már itt tartunk, jobb nevelésnek mint büntetésnek hívni) lehet, hogy több idő, mint egy pofon, viszont hatékony módja a gyerek kezelésének és végső soron nevelésének.


2016. jún. 15. 12:23
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Nem kötelező válaszolni ha valakit bosszant a kérdés!
2016. jún. 15. 14:49
 32/42 anonim ***** válasza:
62%

"Kiborultam a "rácsapós" kérdésnél,hogy hány "nő"-nek természetes az hogy megverik a gyereküket csak mert "elborul az agyuk". Van egy komment: "természetesen odacsapok ha...". Mi az hogy természetes? Süllyed le a világ.

"


Na erről beszélek. Túl tudnál ezen lépni? Mert ha nem, akkor kizárólag a ventillálás a lényege a kérdésednek! Venitillálni akarsz, vagy megoldást a problémákra?

2016. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Egyedül a világban kevés vagyok ehhez. De ha a kérdésemet sohasem törlik és többet elolvassák,hogy miért nem bántunk egy gyereket és célt is ér akkor már "segítettem".
2016. jún. 15. 16:00
 34/42 anonim ***** válasza:
66%
Ettől nem lesz kevesebb olyan nő,aki rásóz a gyerekre.Ráadásul egyáltalán nem süllyed a világ,mivel az 50-es,60-as,70-es években még az is tök normális volt,ha a tanár nyomott egy körmöst,vagy meghúzta a gyerek pajeszát,stb.Gondolhatod a négy fal között mi lehetett!Ahhoz képest tuti,hogy csökkent a veréssel nevelők száma,csak a netnek,és mindenféle csatornáknak köszönhetően nagyobb nyilvánosságot kapott a dolog.Ennyi.
2016. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
38%

Kedves értelmiségi kérdező! 2. profilt nem csak most lehetett csinálni...Nem is ez volt a mondandóm lényege, a többire ellenérvet nem hoztál, csak fröcsögsz és provokálsz, holott még némileg egyet is értek veled, bár az agyadat továbbra is elcsökevényesedettnek tartom, kérdésedet pedig provokációnak. Soha nagyobb örömöd ne legyen!

Üdv 25. válaszoló!

2016. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Figyelj, az egyik első válaszoló vagyok (aki nem verés párti), ezen felesleges szerintem itt felidegesítened magad. Engem is nagyon zavar, ahol a magyar társadalom tart (pl. erőszaktevők, családon belüli erőszak, nők jogai terén), és fontos, hogy foglalkozzunk ilyen kérdésekkel, de nem itt. Olvasgass szociológiai, demográfia, történettudományi, pszichológiai stb. publikat a témáról, ha érdekel, esetleg írj is ezekről valahol véleményt. De itt szerintem felesleges elvárni a frusztrált anyukáktól, hogy neked ilyen mélységekben kezdjenek gondolkodni önmagukról.


Sok ilyen témáról olvashatsz a wmn-en, a feminfon, a divanyon. Ezek mind-mind értelmes nők írásai nagyon érdekes témákról! Vagy vegyük az apapara blogot, ott egy férfi ír, szintén érdekes dolgokról (nem veri a gyerekeit).


Szerinted sajnálja az általad említett szülő, mikor ráüt, rácsap vagy megveri a gyereket? Nem. Akkor miért is ne védené a saját álláspontját most itt is. Logikus, nem?

2016. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Mindenesezre arra jo a kérdés, hpgy azt hidd, bárkin is segítesz, és sokkal jobb ember vagy másoknál, kérdező.

A kérdésedre nincs válasz, mivel nem feltétlenül nevelési céllal vernek, van aki szimplán indulatból, ahogy te is írtad. Máris elvesztette értelmét a kérdés. Pontokba szedted az érveket. Most biztos jobban érzed magad.

2016. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Végre valaki aki hasonloan gondolkodik :)

Én akármikor szolok fel a gyermekek érdekében, annyiszor pontoznak le. Hasonlo jellegű kérdésemben is szinte mindenki támadt ami arrol szolt hogy miért nyitottabb egy szülő a büntetőeszközökre, mintsem arra hogy megértse a gyermeket es a szitut pl eltereléssel vagy mas kompromisszumokkal, más alternativákkal oldja meg.


A verés neveltetésből jön.

A gyermek teljesen önzetlenül hisz a szüleiben, ha bántják, azt is elhiszi akár, hogy a szeretet fáj.

Felnőttként a gyermekkori beidegződésekkel már nemigen lehet mit kezdeni.max mérhetetlen önkontrollal.uj beidegződest uj megoldási sémát kellene rögziteni.ami a pszichologusok erejét is meghaladja.


Amugy megnyugtatásul, ugy látom, a gyk egy formálhato közeg :)

Korábban "meglincseltek" azert, hogy pl azt mertem állitani a gyermek ha tápszeres, ha nem, 6. hótól érett az emésztése a hozzátáplálásra.linkeltem is. És manapság már kezd totál elfogadott lenni :)


Irhatnék még sok pozitiv példát :)


Szóval az emberek nyitottak a jo irányra es előbb uton uton lesznek afelé :)

2016. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

*előbb utóbb


(Fentebb arrol irtam hogy a verekedős szülőket gyerekkorukbsn szintén verték es ezert teljesen meg van győződve annak helyességéről, amivel pstichologusok sem tudnak mit kezdeni.ráadásul amugy törvenyi szabályozás is van arrol hogy pofont sem kaphatna a gyerek a szülőtől, de nemigen büntetik, hiszen joformán betarthatatlan a fenti indok miatt)

2016. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Még egyszer hangsúlyozom: A SZÓBELI bántalmazásról miért nem írtok?! A bántalmazás egyáltalán nem csak a verésből áll!

Mégis itt kizárólag erre súlyoztok. Pedig a szóbeli, érzelmi bántalmazás legalább annyi kárt okoz.

2016. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!