Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lesz újra időm magamra?

Mikor lesz újra időm magamra?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri babám, nem is túl sírós.


Ennek ellenére zavar, hogy jóformán semmit sem tudok akkor és ott csinálni, amit és ahol szeretnék.


Mikor fog majd tudni eljátszani saját magával is annyira, hogy legalább egy órán - vagy akár több órán keresztül - tudjam végezni egyéb dolgaimat?


Amikor nyűgös, de nem éhes, nem szomjas, álmos, de nem akar aludni, már nem is akar játszani sem csak nyűglődik, olyankor ti mit szoktatok csinálni?


A fogzás meddig tart?



2016. jún. 16. 15:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
43%

Nevelési hibára ne is gondolj, sok baba nem játszik el egy dologgal órákig (az enyém is ilyen volt és szinte mindig igényelte, hogy ott legyek mellette). Nekem akkor lett kicsit könnyebb amikor 13 hónapos korában átállt a napi 1x napközbeni alvásra (jobban be tudtam osztani az időm mellette9. 14 hónaposan korától megbeszéltem a férjemmel, hogy heti 1 órát elmenjek tornázni (nagyon jó volt kikapcsolódni). Néha volt olyan (amikor már mászott és ült kb. 10 hónaposan), hogy a fiók nyitogatásával és pakolásával kb. fél óráig elvolt.

Amikor csak nyűgös volt, megpróbáltam rájönni miért időnként sikerült ha nem akkor legalább érezte hogy nincs egyedül.

A fiam legutóbb 31 hónaposan sírt a fogáttörés miatt, de szerencsére vannak szünetek.

2016. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%
Az én babám most lesz 10 hós hó végén de kb. 8 hósan is ez volt a napirend. 6-7 közott ebredt, szopi aztan szorakoztattam, hogy ne ebressze fel a ket nagyot, akik 2,5 es 4 evesek. 9 tol alszik ujra delelott masfel ket orat. Ebed utan szinten alszik a nagyobbal. Van, hogy furdes elott is alszik meg egy orat. Nekem harom kicsim van, de valahogy egy ora mindig jut magamra. Igy alakitom. Ha csak a baba lenne, nem uszna a haz es mindenre jutna idom.mondjuk harom mellett muszaj megoldanom, hogy kicsi ido a napbol jusson magamra, kulonben megbolondulnek. Ma pl. Nem volt itthon a ket nagyobb es harom orat aludt delelott. Egyszeruen idomilliomos voltam.
2016. jún. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
61%

Én a hátamra szoktam kötni, ha nagyon nyűgös, de dolgom lenne. 7.5 kg, de háton alig érzem :)

A babakocsi neki sincs mindig ínyére, de tegnapig a séta nem kedv kérdése volt, menni kellett a tesóért a suliba. Emiatt is hordoztam gyakran, vagy legalább is elvittem magammal a mei tai-t a biztonság kedvéért.

2016. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
61%
Arra nem gondoltál ha séta időben esetleg egy csendesebb parkba pléden eljátszhatna vagy ha be is alszik az sem gond. Vannak olyan picik aki tényleg nem szeretik a babakocsit vagy csak kevés idejig. Vedd ki tedd a plédre nem lesz semmi baja. Próbáld csak ki. Amúgy én egyedül vagyok 0-24be amióta megszületett a fiammal 22hós már. Megoldottam megkellett hogy oldjam a dolgokat. Most már csak 1.5 órákat alszik ez alatt végzek el mindent amit nem tudok ha ébren van. Néha a ügyes vagyok van olyan nap hogy nem kell csinálom semmit ilyenkor enyém az a 1,5 óra. Sajnos ez ilyen lemodnásokkal jár egy gyermek. Nálunk uton a kistesó és már beletörődtem hogy még ennyi időm se lesz az elején :)
2016. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!