Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Együtt maradnál egy ilyen...

Együtt maradnál egy ilyen férjjel a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Férjemet 9 éve ismertem meg, van egy 1 éves gyerekünk. A születése előtt eljártunk kirándulni, de azóta nem megyünk sehova. Hétközben napi 3 órát van itthon ébren, az alatt 10 percet játszik a gyerekkel, meg ő szokta megfürdetni és ennyi. Velem addig van, míg vacsorázunk, de közben is TV-t néz. Esténként meglocsolja a növényeket, sorozatot néz, számítógépezik, a kutyával játszik. Hétvégén sem sokat foglalkozik velünk, sportot néz a TV-ben, vagy kinn a kertben csinál valamit. Benti dolgokban soha semmit sem segít.

Ja és hétközben azért nincs itthon sokat, mert ugyan 8 órás a munkaideje, messze dolgozik. Nem keres sokat, lenne ennyiért munka közelebb is, de nem akar váltani, mert szeret ott dolgozni. Nem ő a családfenntartó, nekem több a GYEDem, mint a fizuja.


Nincs rossz sorunk mellette, csak unalmas. Törődésre vágyunk. Többször kértem, változtasson, de 1-2 nap után minden a régi.

Azzal fenyeget, ha elválok, elpereli tőlem a gyereket.


26/N


2016. jún. 21. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Haaat, en orulnék ha ilyen családba születtem volna.

Amugy te is tudsz pereskedni a gyerekedért, a biroságon érvelj plusz még egy jo ugyvéd.


Amugy ha tényleg boldogtalan vagy ilyen fiatalon ( még !!) megfogod báni 40-50 évesen hogy igy élted le az életed.

2016. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte beszélgetés hiányzik. Az, hogy leülj és a TV helyett, gyerek nélkül megbeszéljétek, hogy A./ vagy változtattok a házasságotokon, vagy B./ ennek vége. Párterápia szóba jön? Van még bennetek tenni akarás?


Amúgy pedig nem. Ha nem vagyok boldog, nem maradok egy kapcsolatban, 20-30-40 évesen sem. Senki kedvéért. A gyerek meg addig az anyjánál marad, amíg ő alkalmatlannak nem bizonyul. Sajnos apa nem sokat tehet ez ügyben.

2016. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egeszen az utolso mondatig ugy gondoltam, hogy menjetek parterapiara, beszelgessetek tobbet, probaljatok kozos dolgokat csinalni. De ha mar ilyen beszelgetesre is sor kerult kettotok kozt, hogy elpereli a gyereket.. Hat en nem biztos, hogy maradnek. Nyilvan te elsz benne a kapcsolatban, te tudod, hogy mentheto e meg. Amugy meg ez azert nem ugy megy, hogy elperelem es az enyem. Csak a gyerek miatt nem maradnek egyutt vele az biztos. ez a gyereknek sem jo, igaz, hogy meg kicsi, de talan mar mist is erzi a feszultseget, es ahogy no egyre jobban fogja.
2016. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lenyeg a sztoriban, hogy nincs mar koztetek szeretet se, de talan tisztelet se sok. Ugyhogy a valasz eleg egyertelmu. Es itt messze nem arrol van szó, hogy segit-e a hazimunkaban.
2016. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem maradnek vele, nalunk detto ugyanez volt, 6 honapos volt a gyerek mikor szakitottunk mert napi 10 percet sem volt velunk, hetvegen sem.

Ez meg nem ugy megy, hogy elperli a gyereket.

Ha az anya nem drogos vagy alkoholista vagy sulyos mentalis beteg, az anyanal marad. Es 3 eves koraig meg ejjelre sem viheti el. Altalaban heti 2-3 orat lathatja, es 3 eves kor utan kethetente hetvegen.

En otthagynam a francba.

2016. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az utolsó mondatnál lett egy nulla a szemembe ez a "férfi". Lányom apja is pont ez,azzal a különbséggel,hogy ö csak a gép elött ült,semmi más,persze munka után azért. Én 3,5évig tűrtem,csaptam be magam. Mi nekünk hamar jött,nem tervezetten a lány. Másodikat várom jelenlegi páromtól,vele is hamar,de tervezetten érkezik majd. ÉG ÉS FÖLD a két ember. Ö velem a lányomat is kapta,de imádja első perctől a kis dumást.
2016. jún. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem lehet hogy csak idegességében mondott ilyet, mert megijedt hogy elakarod hagyni? Szereted ezt az embert? A szex működik köztetek? Ez nagyon fontos kérdés, mert amíg az működik, addig van értelme próbálkozni rendbehozni a dolgot, bár szerintem nincs itt nagy gond. Az én párom sem segít a háztartásban de én nem is várom el, mert az én dolgom. Egy idő után egy kapcsolat sem olyan intenzív, mint az elején. Szereted vagy nem, ez a kérdés!?
2016. jún. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen barátom, szerencsére nem szültem neki, hanem szakítottam, bár nálunk nemcsak a gyerekek után derült ki, hogy unalmas az egész és hogy nem szól rólam az életünk egyáltalán.


Én mennék a helyedben, nem a válás a szégyen, hanem az, hogyha így "éled" az életed ezentúl örökre. Aztán 70 évesen üvöltözöl vele, hogy miért csattog a kanálon a foga.:)


Nem fogja tudni elperelni a gyereket egyrészt, másrészt meg hová férne az életébe, és miből fizetné a dolgait? Ugyanmár, csak fenyeget, ha akarná a gyereket, foglalkozna vele. Tuti nem megy perre, hiszen azért annyira nem kell az a gyerek.

2016. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha az utolsó mondat nem lett volna,akkor azt mondom,hogy próbáljátok helyrehozni,de így úgy tűnik,apuka magasról letojik mindent,nem igazán érdekled,de fenyegetni azt tud...
2016. jún. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát nekünk is volt ilyesmi időszak de ő sokat dolgozott és azért nem volt velünk,ő meg ahogy olvasom otthon van csak éppen tv-zik,meg gépezik amivel nem lenne baj ha emellett nem 10percet szánna a gyerekre,a többi 2 óra 50percet meg tv-re. még a melós hétköznapokra sem lehet fogni,mert hétvégén is ilyen :s mondanám,hogy ülj le,beszélj vele, de a végét olvasva,ez a szöveg,hogy elperli a gyereket tőled, na ilyet egy normális férj soha nem mondana! főleg nem egy egy éves gyerekre! valami gond lehet,ha így beszél,ez nem normális,hogy ez a válasza,és ezzel zsarol téged. egyébként ne dőlj be a zsarolásnak, mert nagyon kemény indok kell ahhoz,hogy egy egy évest elvegyenek az anyjától,ha nem vagy piás stb nálad lenne,de ezzel nem azt mondom,hogy most rögtön válj el,de gondok vannak,esetleg ha nem megy,hogy otthon beszéljétek meg,egy párterápia lehet,hogy hasznos lenne,egy alkalmat próbáljatok meg,aztán meglátjátok merre tovább. egyébként mióta ilyen,mert gondolom nem a kezdetektől ilyen nem törödöm veled?
2016. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!