Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen anyagi körülmények...

Ilyen anyagi körülmények között vállalnál gyereket?

Figyelt kérdés

Az én fizetésem: 170ezer, a férjemé 130ezer körül van.

10 éve folyamatos munkaviszonyom van.

Kiadások:

hitel 62ezer(még másfél évig)

rezsi: 50ezer

élelmiszer, tisztítószer, tisztálkodószerek, (férjemnek cigi)+stb : kb. 100ezer

Attól tartok, hogy ha én már nem dolgozok akkor a bevételünk nem lesz elég a család fenntartásához.

Ha a hitel már nem lenne........ a fejem se fájna!

A korban bőőőőven bennevagyunk...


2016. jún. 26. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Én vállalnék. Lehet amúgysem jön össze elsőre és mire valóban odajuttok, hogy megszületik addig letelik a másfél év is.
2016. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
1.5 év már nem sok.A fele le is megy míg babát vársz..és ugye nem is biztos hogy már az első hónapban teherbe esel.....én rágyúrnék a dologra.
2016. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat.....elírtam 2,5 év :(
2016. jún. 26. 19:51
 4/24 anonim ***** válasza:
37%
Akkor is vallalnek. Barmirol lemondanek, ha kell, hogy gyerekem legyen!
2016. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
8%
ha a korba bőőőven benne vagy, akkor nem. Nem kell egy nagyinak szülni.
2016. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Snorri ***** válasza:
62%
Csatlakozom. 9 hónap a terhesség, ahhoz is kell idő, hogy összejöjjön. 2 évig gyedet kapsz+családit. És + 10 000 adókedvezmény. Ez azért nem rossz jövedelem. Ha kell, akkor tudtok spórolni mondjuk a cigin.
2016. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Snorri ***** válasza:
35%

Nekünk fele ennyi hitelünk van, de a jövedelmünk is kevesebb 70 000-rel, mert nekem lejárt a gyed, gyesen vagyok. Így is kijövünk, nyaralni is tudunk. Persze meg kell

Gondoni mire költünk, csak ésszel, de van spórolt pénzünk is.

2016. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%

az anyagi helyzet szerencsére/nem szerencsére változik. lehet valaki milliomos volt,amikor gyereket vállalt,de lehet pár év múlva meg épp,hogy meg fog élni. olyan is van,hogy valaki szerény körülmények közé vállal gyereket, de mire a gyerek sulis lesz már bőven telik mindenre.

szóval én erre nem alapoznék. nekem az lenne a fontos,hogy stabil legyen a párkapcsolat, tényleg lehessen rá alapozni több évtizedre előre is akár. valamint nekem az is fontos,hogy legyen saját lakás/ház. nektek ha jól gondolom van, már "csak" 2,5 évig kell fizetni.

én bevállalnám,hogyha tényleg stabil a kapcsolat. mivel volt bejelentett munkaviszonyod fogsz kapni azért te is. és mellé a férjed 130-a. és ha nem jöttök majd ki,akkor max a férjed bevállal pár hétvégi melót is. nem tudom mit dolgozik,de ha szakmunkás pl akkor simán lehet 1-1 maszek munkával keresni 5-10 ezret egy szombaton mondjuk. ez is valami. plusz én elvárnám,hogy a cigit is rakja el..de azt már én a baba projekt előtt elvártam. a spermiumra nincs jó hatással a cigi.. +havi szinten több tíz ezer forint.

2016. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Én is vállalnék.


A CSED-ed+csp+adókedvezmény nem lesz rosszabb a fizudnál, és létezik ma már GYED extra is fél éves kortól, de ha nem is mégy vissza dolgozni 2 éves koráig, akkor is, a GYED azért nem kevés. Sőt, a férjed is mehet GYED-re, mivel ő nem keres sokat.


Mi ennél kb. 30-cal keresünk többet, havi 40 hitelszerű kiadásunk van, a rezsinket nem számoltam még össze. Szerintem a cigit nemcsak a gyerek passzív dohányzása miatt kellene letennie a férjednek, hanem mert nagyon sok pénzt is elvisz a hülyeség.


(29N, 37F, 4 hónapos baba)

2016. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

10 éves házasok vagyunk, a kapcsolatunk STABIL :)

Én 33 vagyok, a férjem 42. A cigi........próbálom lebeszélni róla, de nem könnyű neki a leszokás. A házban nem gyújt rá, sőt...még a jelenlétemben sem teszi (az udvaron sem). Erre havi 15 ezer megy el. :( Szokott vállalni maszekot ha akad, ezzel sincs gond.

2016. jún. 26. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!