Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után nagyon hulló...

Szülés után nagyon hulló hajat levágatnátok?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem, nagyon durván hullik a hajam. Naponta több maréknyi hajszál, mindenhol ott van, a szőnyegen, a ruhákon, a mosógépben, a babaágyban, a babám kezében, szájában,ágyában, pelenkájában is találtam már.

Évek óta növesztettem, már derékig ér. Ha levágatom, akkor nagyon rövidre, hiszen azzal nem leszek kisegítve, ha rövidebb hajszálak vannak mindenhol. Sajnálom nagyon a hajam. Ti levágatnátok?


Kb ilyen lenne az új hajam, mint ezen a képen a rövid: [link]


2016. júl. 13. 19:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt még hozzátenném, hogy a férjemnek nem tetszenek a rövid hajú nők, szerinte fiúsak, a nő váll alá érő hajtól kezdődik számára. :(
2016. júl. 13. 19:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

semmikeppen nem vagatnam le, de nem azert, mert a ferjemnek nem tetszenek a rovidhaju nok. elkezdenek a helyedben tobb gyumolcsot, vitamint bevinni a szervezetembe, hajpakolasokat alkalmazni, v szedni valamilyen kifejezetten hajra valo keszitmenyt. vagatnek belole, de nem ilyen rovidre, hanem mondjuk vallig erore, ugy dusabbnak is fog tunni optikailag, ami biztos nem art most, hogy ennyire hullik a hajad. ( amugy a derekig erot sem erdemes orizgetni, csak azert mert derekig er, ha csak a fele van meg annak a mennyisegnek, amivel indultal).

roviden : 100, hogy nem vagatnam le.

2016. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként rendkívül sűrű hajam van, még így is nagyon sűrű, nem átlagos vagy kevés.
2016. júl. 13. 20:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vágatnám le.

Nyilván oka van, hogy így hullik, nyilván hormonális is, de el kell menni orvoshoz, csináltatni egy alap kivizsgálást, vérvételt, egy belgyógyászati vizsgálatot, elmenni bőrgyógyászhoz és nyilván ezen lehet segíteni, meg aztán mikor helyreáll a hormonháztartás, akkor ez meg is fog változni.

De én biztos semmi pénzért le nem vágatnám. Nekem is majdnem derékig ér a hajam, egy időben az enyém is hullott, meg aztán meg is állt.

2016. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem vágatnám le! Terhesség alatt gyakori, hogy sokkal kevesebb hajszál hullik ki (emiatt tűnik sok várandósnál úgy, mintha "megdúsult" volna a haja), és ez pótlódik be a szülés után, így a hajhullás természetes jelenség jó pár hónapig, szimplán hormonális okai vannak. Ha nagyon zavar, lehet vitamint szedni és tápanyagdúsan táplálkozni, hajpakolást alkalmazni stb., ha huzamosabb ideig fennáll, vérvételre menni, hogy esetleg nem-e tápanyaghiány okozza. De nincs az a pénz, amiért rövidre vágatnám a hajam (így is szomorú vagyok, hogy hátközépnél tovább nem hajlandó nőni)!
2016. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy szülés után hullik a haj, bár kicsit ijesztő. :)

Nyugi, pár hét és elmúlik.

A terhesség alatt kevesebb hullott ki, most bepótolják a kis gonoszok.


Ne vágasd le a hajad. Megbánnád.

Gyakran fésüld ki, hogy ne legyen ott mindenhol.

Kis türelem, sok vitamin.

2016. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis!!!

Nekem is így volt. Szülés után nagyon hullott. És mivel hosszú fekete, vastag szálú, ezért mindenhol volt. De mivel sok van, mondtam a férjemnek, hogy ne aggódjon, maradt bőven.

Ő is így vn, hogy fiúknak rövid, lányoknak hosszú... És mivel nekem volt már mindenféle (tüsi is), így tudtam melyik mivel jár.

A rövid macerásabb, így maradt azóta is hosszú. Már fenékig ér, és nagyon szeretem.

Pár hónap alatt elmúlt a hajhullás, szülés után normális.

2016. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én levágattam. Utáltam, hogy az egész lakás mindig tele volt a hajammal, a szőnyegből nem győztem szedegetni, már volt egy 2 évesem akkor. Mikor a harmadik gyerek volt baba, és elkezdett hullani a hajam, akkor is levágattam. Azóta megint növesztem, 2 év alatt elég sokat nőtt.
2016. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nem vágatnám le.A dolog átmeneti,és el fog múlni,én biztos nem mennék át "mamisba" csak ezért...
2016. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én levágattam. addig úgy nézett ki a lakás, mintha egy vedlő spániellel laktunk volna együtt...

mondjuk utána is hullott, de könnyebb volt a látvánnyal együtt élni :o

2016. júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!