Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen gyerekeket...

Hogy lehet ilyen gyerekeket nevelni? Vagy ez a gyerek személyiségétől függ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyén hangzik a kérdés :D

Még nincs gyerekem, nem is vagyok terhes de irigykedem azokra az a családokra ahol a szülők és gyerekek szeretik egymást de mégis kötekednek egymással, szívják egymás vérét. Nálunk én ezt jobban csak apukámmal tehetem meg. Néha anyukámmal is de egyébként nem nevetünk sokat együtt amit hiányoltam mindig is. Szeretném ha a gyerekeimmel sokat nevetnénk, viccelődnénk majd de mégsem lennének tiszteletlenek és tudnák, hogy van egy bizonyos határ. Mert ha hagyom, hogy viccelődjenek, esetleg viccből "sértő" dolgokat mondjanak rám akkor lehet, hogy sose fognak komolyan venni és amikor fegyelmezni akarnám őket akkor elküldenének oda ahová gondolják.

Szóval ezeket milyen módszerekkel lehet kivitelezni?

Van egy ismerősöm, neki pont ilyen jó a kapcsolata az anyukájával viszont ha mégis valami nézeteltérés van simán visszafelesel neki és durván beszél vele.

Tudom, hogy még nem aktuális de gyakran gondolkozom ezen :D


2016. júl. 14. 23:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Néhol értelmetlen az írásom. Ne haragudatok csak kicsit fáradt vagyok és nem olvastam át mielőtt elküldtem.
2016. júl. 14. 23:52
 2/7 Duenna ***** válasza:
16%

"Szóval ezeket milyen módszerekkel lehet kivitelezni?"


Megfelelő neveléssel. :)


Majd ha megérettél a gyermek szűlésre, akkor majd jön magától a gyermek nevelés is. :)

2016. júl. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Sokkal inkább függ a szülő személyiségétől, attól, hogy ő milyen kapcsolatot alakít a gyerekkel az első perctől.
2016. júl. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondold át, te mennyire vagy tiszteletlen az apukáddal, és mennyire veszed őt komolyan! Ha szereted, komolyan veszed, akkor magad is láthatod, hogy működhet a dolog.


Feltételezem, az ismerősöd kamaszkorban van, a legtöbb kamasz felesel, és igen, néha durván válaszol a szüleinek.


Ki kell jelölni a határokat: megmondani a gyereknek, hogy egymás sértegetése nem lehet vicc tárgya, és ha mégis így csinál, akkor azt leállítod. Ha te se mondasz sértő dolgokat nemcsak a gyerekre persze, hanem az ismerősökre sem, mert ugye te vagy a példakép, nemcsak viccből, hanem komolyan sem, akkor a sértegetés, tiszteletlenség nagyobb valószínűséggel elkerülhető.


Egyébként az nagyon jó dolog, ha a gyerekeddel tudsz majd viccelődve beszélni. Én úgy tapasztalom, hogy a legtöbb esetben sokkal könnyebb egy helyzetet lazábban lereagálni, az is megmarad tanulságként a gyerkőcben, mintha állandóan szigorúan viselkednék vele.

2016. júl. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egy hosszú folyat etedménye. Nálunk így működnek a dolgok, a gyerekek wgyszerűen megtanulják, meddig mehetnek el, érzik. Amikor próbálkoztak, feszegették a határokat, akkor rájuk pirítottunk. De mindennel ez van ám, ez a nevelés.
2016. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyerek nyelvén kell viccelődni.tekintve hogy amugy sem egy kategoira felnőtt es gyerek, igy amikor pl hintázik a szülő általában nem...így van ez a szójátékkal is.a gyereknek vicces, a szülő meg nevet raja a gyerek kedvéért.
2016. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet előre elérkezik :-) a gyereknevelés csak úgy működik, ha hiteles. Hiteles pedig úgy tud lenni, hogy belülről jön.

Egyszerűen ilyennek kell lenni, ha ez az alaphang, akkor a gyerek is ezt szokja meg. Mi is így kommunikálunk apukámmal. Mindemellett tisztelem és szeretem.


De azért vannak ebben "csapdák".

Amire nem árt figyelni :

1.Mindenképp lássa a gyerek, hogy ez csak otthon működik, idegenekkel máshogy beszélünk.

2.a gyerekek érzékenyek, egyáltalán nem biztos, hogy a sulis cikizések után haza érve, olyan jól esik neki,hogy még otthon is ez megy. Akármennyire nem komolyan mondod.

3. A szülő az szülő. Bizonyos szerepeket és normákat csak tőled tud megtanulni. Csak te taníthatod meg neki hogyan kell őszintén és komolyan beszélni az érzéseinkről... Ezt sajna nem szabad mindig elvicceskedni

2016. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!