Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett milyen tanulni?

Baba mellett milyen tanulni?

Figyelt kérdés

Még nincs babám és nem is tervezem mert még nagyon fiatal vagyok de láttam sok helyen , hogy van aki szülés után elkezd valamit tanulni. Van aki levelezőin tanul fősulin vagy egyetemen, milyen így tanulni?

Nem túl stresszes?

Ha oda kerül a sor, én is lehet hogy bele vágok majd egy ilyenbe... 😊


2016. júl. 18. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

off,de a kérdés engem is érdekel.

Tanfolyamra jártam a lányom mellett,de az nem volt olyan kötött,simán megcsináltam,viszont most tervezünk második babát,meg fősulit is,és jó lenne tudni más össze tudta-e egyeztetni a kettőt.Elméletben persze lehetséges.

2016. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rá tudod venni magad az éjszakai tanulásra...vagy van segítséged esetleg ,akkor meg lehet csinálni.Helyesebben ,bárhogy meg lehet csinálni ha elég elszánt vagy és szorgalmas.Viszont nyilván jobb ,ha mindezt még gyerekvállalás előtt letudja az ember.Amíg szószerint baba mellett akar valaki tanulni akkor nehéz , a gyerek egy bizonyos kora után könnyebb.
2016. júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha van segtséged, aki mindennap 2-3 összefüggő órára ellátja/elfoglalja a gyereket, akkor megoldható lehet. Nekem sajnos nincs segítségem, nagyszülők messze vannak, apuka meg egyszerüen nem bírja a nyűgös 6 hónapost huzamosabb ideig tutujgatni, 20 perc után elege lesz és leteszi :(. Csak akkor tanulhatnék, mikor a pici már lefeküdt, este 9 után, de akkor még én is fürdök, pakolok, szóval jó esetben fél 10-10 körül tudok nekiállni. És olyankor sajnos alig fog az agyam. Aztán a baba 6-kor kel (meg éjszaka is kétszer, bár hamar visszaalszik), én meg reggel álmos vagyok. Jó lenne hamarabb lefeküdni, de akkor mi lesz a tanulással?
2016. júl. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Pl.ha nem gyakoriznál hajnali 3kor,akkor tudnál tanulni!

Kérdező! Mindent meg lehet oldani, de tenni kell érte!

És fontos egy társ is, aki nem csak nyűgként tekint a saját gyerekére,hanem.képes vele érdemi időt is eltölteni!

2016. júl. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Második sulimat csinálom, 2 gyerek mellett. Szoros időbeosztás kérdése. Nehéz. Nagyon. De a motiváció is erősebb. Pl. Második babám sokáig kell altatni, ilyenkor nyelvet tanulok, szavakat, kifejezéseket, ahogy fel-alá járkálok. Wc-n is van könyv, főzés közben is olvasok és persze éjjel is. Nehéz és nem ideális. Ha lehet inkább előbb érdemes megcsinálni.
2016. júl. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 4-es. Külföld, időeltolódás mond valamit?

Nem gyakorizom reggel 3-kor, itt még le sem ment a nap.


3-as voltam.

2016. júl. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon rossz.
2016. júl. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Szakmát szereztem a kisfiam egy és két éves kora között, levelezőn.

Semmivel sem volt könnyebb a vizsga, mint a nappali tagozatosoknak. Ezt azért írom le, mert volt aki ezt vágta a fejemhez, mikor ő panaszkodott, hogy nem tud készülni, nekem meg ötös lett. :P


Tanítás szombatonként volt, ez alatt az idő alatt az apukával volt a gyerek.

Innentől sok segítséget nem is kaptam, meg nem is vártam el.

Általában a reggeli első ébredés után (hajnali 5 fele) a kicsi még visszaaludt, de én már nem. Ilyenkor jobban fogott az agyam, mint fáradtan délután, és nyugalom is volt körülöttem. Így még napi egy-két órát tudtam tanulni. (Na jó, nem mindig, néha győzött az alvás...)

A nap további részében babáztam.

Dolgozatok és vizsgák előtt persze muszáj rákapcsolni.

Egy ennyi idős gyerek pont olyan érdeklődéssel hallgatja, ahogy énekled neki a paritásokat meg a jogszabályokat, mint a népdalokat. :D És mese helyett is néha a tankönyvet olvastam neki. Ha valaki lát, tuti hülyének néz.

Délután, vagy este felé már többnyire annyira lefáradtam a kicsitől, hogy ilyenkor már nem ment a tanulás, így ha lehetett, tényleg inkább dél előtt próbáltam meg beiktatni, amíg még friss az agyam.


Cserébe délután főztem, így a vacsora volt friss, és az ebéd ami tegnapról maradt. A párom se panaszkodhatott.


Azt még hozzátenném, hogy világ életemben gyorsan tanultam, sosem kellett túl sok időt szánnom rá. Akinek könnyű tanulni, annak baba mellett se lesz gond.

Aki vért izzad minden dolgozat előtt (pl. a húgom), annak akkor is egész napos elfoglaltság, ha nem csinál mást mellette.

2016. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mond kedves 6-os, de az talán még informatívabb, hogy ezzel védekezel!

Gyk helyett lehet tanulni is pl., csak azért írom,mert látványosan nem érted hol talál az ember magának időt arra,amit szeretne csinálni, még gyerek mellett is!

2016. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért támadsz annyira engem. Én is tanulok a gyerek mellett, mint írtam, este 9 után.
2016. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!