Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van így? Ti ezt hogy...

Más is van így? Ti ezt hogy vészelitek át?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos. Teljesen egyedül vagyok itthon. Apa késő este vagy ha vidékre megy dolgozni, egy héten egyszer jön haza. A faluban nem nagyon lehet sétálni.. kicsi, semmi parkocska vagy izgi dolog nincs itt.. ismerőseim, barátaim elég messze. Meg ugye mindenkinek megvan a saját dolga. Úszni járunk a babával egy héten egyszer. Másfelé meg apa nélkül nem szivesen mennénk. Itthon is szinte mindig ugyan az a program..

Jó. Régebben se mozdultunk ki minden nap, de pl ha olyan kedvem volt, fogtam a lovam és kimentem terepre.. vagy ilyesmi. De a babát meg nincs kire bízni. És én már beleőrülök ebbe a helyzetbe...



2016. júl. 27. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyszülőkre nem tudod kicsot rábízni? Vagy egy közeli városba kiruccani esetleg?
2016. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én hasonló helyzetben vagyok. voltam. mikor rá jön a mehetnék elmegyünk a városba nagy bevásárolni. mi tornára és zenebölcsibe jártunk. mivel messze van a város ezért a fél napunk elment.néha elég volt ennyi hogy feltöltödjek
2016. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Eszter76 ***** válasza:
100%

Megértelek, nehéz lehet - de nem szabad elcsüggedni. :-)

Ezek jutnak most hirtelen eszembe:


Kösd magadra a babát (hordozókendőben pl.) és sétáltasd meg a lovat kantárszáron - a baba levegőn lesz, a lovad kimozdul, neked meg program.


Menjetek ki a babával "terepre". Pakolj bele a babakocsiba egy plédet, magadnak enni-innivalót és menyjetek ki a határba "piknikezni". A babád élvezni fogja a pléden a szellőt, a pillangókat, a madarakat, énekelhetsz vagy mesélhetsz neki, te meg közben kimozdulsz.


Bátran menj el - akár tömegközlekedéssel is - a szomszéd faluba, városba, akár csak egy vásárlásra. Tervezd meg, előző nap már rakosgathatod a holmikat, ami egy egész napos "kirándulásra" kell. Hidd el, jót tesz.


Keress a faluban, a szomszéd faluban vagy akárhol egy másik kismamát - kell, hogy legyen! Vele csinálhattok akár közös programot is - már ha meglátogatjátok egymást, az is vihet színt az életbe.


Keress a faluban egy kedves nyugdíjas nénit vagy bácsit, aki maga van és örül, ha társasága van. Nem kell segíteni sem egymásnak, ha nem akarod - egy kávézás egy ilyen magányos idős emberrel jót tesz mindkettőtök lelkének. Te felnőtt emberrel beszélgethetsz, ő meg örül, hogy valaki meglátogatja.


Amikor alszik a babád, hívd föl egy barátodat vagy rokonodat (anyukád, testvéred) telefonon. Persze az nem olyan, mint személyesen egy program, de mégiscsak felnőtt emberrel való beszélgetés.


Kitartás! Próbálj nem elcsüggedni, mert az a babádnak sem jó. Csak bátran! A picivel is lehet mászkálni. :-) Én tudom, nekem 3 van. :-)

2016. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kisvárosba lakok. Amíg szoptattam a gyereket gyakorlatilag 3-4 órám volt két etetés között. Ilyenkor, ha untam magam összeszedtem a gyereket, a holmiját és elmentünk sétálni. Volt, hogy körbekerültem a kisvárost, vásároltam, piacoltam. Itt sincs normális játszótér. Egy 5 hós gyerek nem is élvezné. Szóval a séta inkább nekem szól, hogy kimozduljak a 4 fal közül. Simán meglehet oldani. Az etetési idő pedig annyira behatárolja az embert, hogy nem is lenne lehetőség messzebbre menni. Max a mezőre piknikezni, ott lehet etetni, ha nincs közel senki, vagy nem zavar ha meglátnak.
2016. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen így vagyok ,rádásul vam egy elég komoly fóbiám ami elleheteleníti azt ,hogy kihaltabb helyeken (akár egy átlag falusi környzet) sétáljak ,főleg babával.Csak a belváros ahol tudok vele mozogni ,de az messze van.Engem nem is érdekel már megszoktam ,csak a gyerekemet sajnálom hogy erre van kényszerítve.
2016. júl. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!