Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti a munkahelyen hogyan...

Ti a munkahelyen hogyan vészelitek át a napot miközben rosszul vagytok?

Figyelt kérdés
Még nem akarom elmondani a munkahelyemen majd csak a 12dik héten. De az még 4 hét;(

2015. dec. 29. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy durva szédülésem, elmászott a vérnyomásom. Akkor egyszerűen szóltam a főnökömnek, hogy nagyon szédülök, lemennék az üzemorvoshoz.

Utána visszamentem, hogy nem vgyok jobban, hazamennék. Aznap délután otthon aludtam egyet. De nálunk nem kérdezősködnek, ha azt mondod, hgoy rosszul vagy (nem kell részletezni), akkor hazamehetsz.

2015. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egész nap gyömbérteát kortyolgattam (valódit) illetve rágcsáltam az émelygés ellen.

A fiókomban vész esetére volt egy szemeteszsák is (végül nem kellett, de megnyugtatott. Non-stop émelyegtem és összesen csak kétszer hánytam, azt is otthon).

Nekem is volt vérnyomásproblémám, cudarul szédültem, maga a főnök mérte meg, de nem kérdezősködött (egyébként normál volt, de nekem alapból alacsony, viszont a pulzusom az eget verte - jellemző terhesként).


14. héttől avattam be a többieket fokozatosan. Utólag nem volt, aki nem azt mondta volna, hogy "bizony, sejtettem", "gyanús is volt, hogy folyton olyan zöld voltál, mint aki gyomorrontást kapott", de senki nem próbált lebuktatni.

2015. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb melegben (idén augusztusban) voltam a legrosszabbul. Nálunk nem volt légkondi (polgári ház, állami intézmény). Én hánytam, amikor csak kellett. Szerencsére bezárható, külön fülkés a vécé. Ha szédültem, leültem. A gyógyszereimet az irodámban vettem be, nem a közös ebédnél.


Megkerestem az épület leghidegebb részét és ott dolgoztam a laptoppal, mert az irodám nagyon forró volt.


Őszintén, nálunk nincs kötött munkaidő, főleg nyáron nem, de mi bejártunk a férjemmel 8 helyett inkább 7-re, hogy 3-kor már hazamehessünk. Itthon se volt légkondi, de polgári lakás, nyáron is zokniban kell lenni.:)


Én a 18. hétig titkoltam (mert rossz lett a kombinált teszt eredménye és az amniocentézis döntötte el, hogy egyáltalán érdemes-e elmondanom a terhességet:/), szerencsére nagy a mellem, így a ruháim amúgy is hasnál bővebbek, és a hasam is csak a 24. héten nőtt meg ugrásszerűen, így senki sem sejtette.


29 hkm

2015. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!