Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha terhesek lennétek mi az...

Ha terhesek lennétek mi az amit bevállalnátok a gyerekért?

Figyelt kérdés
Olvastam itt, hogy sok nő rosszabb körülmények közé is vállalnà a 3 vagy még több gyereket is.Vagy egyedül rossz anyagi körülmények közé is vállalja. Neked mi lenne az a helyzet ameddig vállalnád a gyereket ha főként az anyagiakat nézzük?
2016. júl. 28. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha terhes vagyok, akkor az a gyerek már megvan, nincs miről beszélni. Ha olyan a helyzet, hogy nem akarok gyereket vállalni, akkor nem vállalok. De ezt nem akkor döntöm el, amikor a gyerek már megvan. Azért meg nem fogok gyereket szülni, hogy az állami juttatásokból megéljünk, ha erre gondolsz. A jobb alsó sarokban találjátok a piros kezet.
2016. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az állami jutatásokból nem is lehet egy családnak megélni, elég naiv aki ezt gondolja.
2016. júl. 28. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Ühüm akkor vajon miből a társadalomnak a nem dolgozó, igen nagy része? Leszámítva persze a gyerekeket és a nyugdíjasokat. Na mindegy, ezen nem fogunk vitatkozni.
2016. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan körülmények között normàlis ember nem akar élni. Ételre nem jut a gyerekeknek,az ilyen családokban hogy màr más kiadásokról pl szemüveg,ruha ne beszéljünk. De ha te ezt életnek tartod tedd azt.
2016. júl. 28. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi elég jól elvagyunk, ha létezne még Magyarországon középosztály, mi annak a felső részébe tartoznánk, de csak egy gyereket merünk vállalni. Csak annyit tudunk iskoláztatni, ruházni. Bár, ugye, változik itt minden, mint az időjárás, szóval még lehet ezt az egyet se...


Az unokanővéremék szegények. 180-ból élnek, 80 a hitelük kb (kocsi és lakás), a szülei segítik őket, így egészen jól elvannak, de pl. gyümölcs csak a gyerekeknek jár már nagyon régóta, és nem tudnak eljárni sehová (mozi, bábszínház, étterem vagy nyaralás). Nekik kettő van, mikor kérdeztem, hogyhogy lett második (már az elsőnél is nehezen éltek), azt mondta, kell a gyereknek a testvér és majd ellesznek valahogy. És amúgy tényleg elvannak, a gyerekeken van ruha, van ételük.

2016. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3: amit te mondasz, arról más így beszél sírva: ma Magyarországon 4 millió ember él a létminimum alatt. Nem pedig úgy, hogy de jó nekik, segélyből és esetleg közmunkából élhetnek egy olyan régióban, ahol az ingatlanok értéke 0 és a társadalmi mobilitás szintje szintén.
2016. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem mondtam, hogy jó nekik, de a gyerekvállalás egy döntés, nem kötelesség. Illetve ők lehetőségnek tekintik, mert gyerek nélkül még ennyi bevételük se lenne (mert dolgozni azt ilyen-olyan oknál fogva nem fognak).
2016. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Há amin én most kiakadtam hogy az öcsém évfolyamtársa 17 éves lány büszkén posztolja a kerekedő pocakját és hát magyar lány és egy kisebbségi nála 2 évvel fiatalabb fiútól terhes. Az anyja sz..rik rá. Nem tudom hogyan és miképp gondolja felnevelni azt a pici babát. A semmire szülni... szó szerint hisz még tanult volna... jövőre érettségizett volna. Az ilyesmit nem tudom megérteni. Nem azt mond9m hogy 38évesen kell szülni mert én is fiatalon lettem anya de nekünk megbolt minden hozzá, saját ház munkahely. 22 éveaen szültem. Szóval azért csak úgy felelőtlenül gyereket szülni nem valami jó. Nyilván ha becsúszik nem a baba tehet róla de nekem mint szülőnek kutya kötelességem mindent megadni neki ha már jön!!
2016. júl. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!