Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ahol 2-3 gyerek van,...

Anyukák, ahol 2-3 gyerek van, nálatok mire megy el a legtöbb pénz? Hogyan vezetitek a bevétel-kiadást, milyen részletességgel, és mennyire van ennek értelme, tudtok vele spórolni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb kiadás ételre megy el. aztán a tisztasági szerek, gyógyszerekre tápszerre és a ruhák.

most hogy nyár van mindennap mást kell főznöm, ha oviban vannak akkor nekünk jó a másnapi is.

mindent nagy tételben vsásrolok mikor mi akciós. egy hónapban egyszer. metro, tesco. midnen egyes kiadást felírok. nagyon igyekszünk sprolni mert tavasszal kezdjük az épitkezést. így pl a ruhkat is akciósan veszem meg, pl most hogy vannak a nagy leárazások, cipőből is vagy 2+1 es akció, ma pl azt veszünk a fiúknak.


ahol tudunk ott sporolunk, de a gyerekeknek igyekszünk mindet megadni

2016. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

kiszamolo.hu


Bogarászd át, nagyon jó tippek vannak a spórolásra, egy pénzügyi szakember írja. Az oldal keresőjével konkrétan ilyen cikkekre tudsz rákeresni.

2016. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most jön a második baba pár hét múlva :)

Nálunk nagyon sok megy el ételre, mert szeretjük a különleges ételeket :)

Mi márciusban építünk hozzá a házhoz, arra szerencsére megvan a pénz egy kis tartalékkal együtt..

Mi úgy spórolunk, hogy a férjem leszokott a dohányzásról, illetve a gyerekeknek vásárolok használt, de hibátlan ruhákat. Van egy kis veteményes kertem, gondolom ez is számít valamit, illetve sütök-főzök itthon!

2016. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ételre költünk mi is leginkább, ezt követi a rezsi..mondjuk nekem picik a gyerekeim, suliba még nem járnak....nekünk van egy excel táblázatunk, ahol 1 évre előre ki van kalkulálva hogy mennyi megy el rezsire, kajára, hitelre, pelenkára, ilyen adóra olyan adóra, ilyen szülinapra olyan esküvőre, stb. így pontosan látjuk már év elején, hogy abban az évben körülbelül mennyit tudunk megtakarítani, vagy legalább is mennyit illene, melyik hónap az amelyik szűkösebb, melyik kevésbé...


mi nem igazán spórolásra használjuk ezt, mert szerencsére nem kell annyira számolgatunk, de arra nagyon jó, hogy tisztán lássuk, hogy minden hónapban kifogunk e jönni, vagy kell e esetleg átcsoportosítani egyik hónapról másikra stb.


a spórolás titka meg úgyis annyi, hogy csak azt veszed meg ami szükséges, és ha ezen felül vannak vágyaid, arra előteremted a pénzt...magyarán mi vesszük minden hónapban ami kell: ár érték arányban a nekünk megfelelőt, ami tényleg nélkülözhetetlen...ezen felül ha valamit szeretnék, kigazdálkodom, ha meg nagyobb dologról van szó, akkor azt a bónuszokból vesszük meg mint egy jutalom gyanánt.

2016. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

2-es, külön kösz a tippet.

2016. aug. 2. 13:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

NÁlunk is ételre, tehát főleg tesco-s és dm-es nagybevásárlásokra.

Én excel-be szoktam vezetni havonta a kiadásokat meg a bevételeket, hogy lássam nagyjából mennyi pénzünk marad a hó végére. A kiadásokat úgy szoktam hogy pl. kaja, benzin, ruha, rezsi stb.

Szerintem érdemes így vezetni hogy az ember lássa hogy túl sokat költ-e, vissza kell-e fogni magát, vagy ha sokat tud félrerakni akkor jó-e így.

Spórolni szerintem úgy lehet jól ha pl. nagybevásárlás alkalmával nem dobál be az ember felesleges dolgokat a kosárba pl. üdítők, rágcsa, ízesített sör vagy bármi más amire nincs szükség igazából. Nagy áruházban ugye nagy a kínálat, nagy a csábítás, az ember hajlamos olyan dolgot is megvenni amit nem akart.

Ezenkívül ruhán is lehet spórolni, mert nem feltétlenül van szükség mondjuk még egy nyári felsőre, ha már van 10, akkor sem ha most épp akciós..

2016. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát nem részletezed, hogy pl. tej, hús, kenyér, üdítő? Mert abból is sok kiderülhet akár.
2016. aug. 2. 14:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egy honapban egyszer megyunk nagybevasarolni.

Szalamit,lisztet,cukrot,tejet ilyenek nagytetelben vesszuk.a szalamit alt. A metroban,a tobbit ott ahol epp olcsobb.

Edes pekarut nem veszunk,En sutok (csigat,buktat rendszeresen,meg ilyen hasonlo akar tizoraira is elviheto dolgokat)a nagyok mar mindketten sulisok,mar mult honapban elkezdtem osszeszedni ami kell.a picinek most kezdjuk a hozzataplalast,nem veszek bolti kajat,En kotyvasztok.itthon vagyok,raerek.

Pelenkat is mindig akkor veszunk amikor akcios,popsitorlot, tusfurdot,mososzert,oblotitot hasonlokat,amik elalnak szinten.

Ket napra fozok.az utcai ruhankat ahogy hazaerunk levesszuk.sokszor veszek a gyerekeknek turiban ruhat potom penzert.polokat sokszor a tescoban mikor learazzak,nadragot szinten.

Magunknak meg nem sokat koltunk ruhara,egy egy darabot.

Parom tolti a cigit,igy lenyegesen olcsobb.alkoholt csak ugy nem iszunk,nem sorozik parom sem.neha ha epp gyerek nelkul vagyunk,es beszelgetos estet tartunk.

Nem ragaszkodunk kulfoldi nyaralashoz.eleg a balaton is.

Minden heten osszeirjuk hova mennyi ment el.

A legtobb penz kajara,tisztito,tisztalkodo szerekre megy.elore nem szamolunk.viszont havi 100e ft ot felrerakunk.ezzel kezdjuk,azutan osztjuk be ami marad.ha meg honap vegen is marad akkor az is megy felre.

Honap vegen megnezzuk az ossz kiadast,es ha soknak talaljuk visszanezzuk a heti kiadasokat.mire mennyi ment.ha kell valami akkor sem rohanunk egybol az elso helyre megvenni,hanem utana jarunk,hol milyen van,mennyiert,mi lenne a jobb.

Megbeszeles es osszejatszas kerdese.

2016. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek van, a harmadik félúton. :)

Mi is excelbe vezetjük.

A mi kategóriáink ezek:

-élelmiszer

-egyéb - tisztítószer, gyógyszer, pipere, stb

-rezsi - ide jön minden, ami rendszeres és kötelező: a számlákon kívül a gyerek sporttagdíja, a lakáskassza, az osztály- és csoportpénz, stb

-ruházat -külön vezetem a családtagokat

-szórakozás, ajándék - itt viszonylag jól lehet előre kalkulálni az ünnepeket, a többi az étterem, cukrászda, kirándulások, stb

-gyerekek külön - ide jön a zsebpénz, és minden egyéb, amit csak úgy kapnak, pl kifestő, könyv, újság, játék, stb. Illetve a pocakban levőnek is külön vezetem, mit költök rá vagy a terhességemre.

A rezsin kívül mindnek van egy napi összege, amit a hónap napjával szorzok fel, így mindig megvan az összeg, amiből gazdálkodnom kell az adott hónapban. Pl. a szórakozás, ajándék napi 1100 Ft. Elég nagy létszámú a tágabb családunk így ha van ünnepelt, akkor nem fér bele annyi fagyi vagy étterem a hónapba.


Hogyan tudunk ezzel spórolni? Ha látom, hogy megszaladt valamelyik kiadás, pl az élelmiszer, akkor néhány napig visszafogom magam/magunk. Sokáig elvagyunk a hűtő/kamra/fagyasztó alapanyagaival is, ilyenkor nem kívánság szerint főzök, de pl. sütök inkább 2-3x is a héten valami nasit, így nem fontos a fagyizóig elmenni, stb


Minden hónapban vezetem az áram, víz és gázfogyasztást is, tudom mennyi az általányunk, így ha látom, hogy növekszik a fogyasztás, telefonálok, és kérek egy módosítást, ezzel elkerültük az elmúlt 8 évben, hogy egyszerre jöjjön ki egy nagyobb összegű elszámolószámla.


Tudom, melyik hónapban mi várható, így könnyű tervezni a plusz kiadásokat.

2016. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ügyesek vahytok. A spórolás részét én is így csinálom. De a könyvelésbe bele kell jönnöm. Kösz a tippeket! :)
2016. aug. 2. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!