Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ahol 2-3 gyerek van,...

Anyukák, ahol 2-3 gyerek van, nálatok mire megy el a legtöbb pénz? Hogyan vezetitek a bevétel-kiadást, milyen részletességgel, és mennyire van ennek értelme, tudtok vele spórolni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 11:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: nem, nem vezetem külön hogy tej, hús stb. Erre azért úgy érzem nincs szükségünk, nem állunk olyan rosszul anyagilag hogy ezeken az alapvető élelmiszereken spórolni kéne. Tejet annyit veszek amennyi kell, amennyi fogy és ennyi.

Viszont a többi válaszoló mintha részletesebb lenne mint én, én azért minden egyes tételt nem rögzítek külön (hanem összeadom őket és egy összegben tüntetem fel pl. a ruhákat), és családtagokra sem bontom le, mert nekem ez nem fontos. Plusz a készpénzes fizetéseinkről sincs pontos kimutatásom, mert minden egyes kiadást nem bogarászok elő a zsebemből vagy táskámból, de ami a lényeg hogy az összes kiadást látom az összes bevételhez viszonyítva és nagyjából a kiadásom belüli arányokat is. Ezt azért jó tudni szerintem.

Persze a pontos költségvetés annál fontosabb minél kevesebb pénzből kell kijönnie az embernek.

Plusz mindig van valami extra bevétel is, ha nem is mindig túl sok, vagy esetleg extra kiadás pl. autó javítás, azt is mindig hozzáadom.

2016. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!