Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a lánynevekről?

Figyelt kérdés

Mindenképp picit "különlegesebb" nevet szeretnénk adni a pici lányunknak, mivel a vezetéknév nagyon gyakori, és nem akarjuk, hogy ő legyen a hatszázhatvanhatodik lány,aki ugyan azt a nevet kapja egy az egyben. Ha már a vez.nevünk ennyire gyakori,legalább a keresztneve legyen picit "egyedi,különleges".


Elina

Sztefani

Leila


Ha van még tippetek, szivesen fogadok minden ötletet :)


Az meg ne is irjon,aki azzal jön, hogy csakis ősmagyar nevet a gyereknek... Szép nevek az Erzsébet, Piroska, Rozália és társai, de nagymamáink korában volt menő,nem most. Mondjuk már a mai 20-30 évesek körében sincs belőlük szinte egy sem. Szerintem nincs abban semmi, ha kicsit "külföldiesen" hangzik a név.


Köszi szépen előre is az ÉRTELMES válaszokat. :)



2016. aug. 3. 19:19
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Többieknek ment a zöld pacsi, köszi, hogy irtatok. :)
2016. aug. 4. 22:09
 22/37 anonim ***** válasza:

:))

Ki hitte volna, hogy egy tökismeretlen ember annyira fel tud húzni egy totál anonim oldalon, hogy teljes személyiségrajzot, rasszbéli hovatartozást, iskolázottságot és lelkivilágot állapítasz meg róla.

Tényleg van ilyen név, hogy Béjonszé. Azért mondtam a vezetéknevet, hogy semmiképp ne legyen egyezés. (Nyilván viccnek szántam, te szerencsétlen.) Jut eszembe, az általad felsorolt neveket általában a cigányok szokták adni a gyerekeiknek. Millió meg egy cigány kislánnyal találkoztam ilyen és ehhez hasonló névvel ellátva. ;) Igazából csak megrökönyödtem, hogy emberek képesek ilyen nevekkel elb**ni a gyerekük egész életét. Nyilván nem kell minden gyereket Erzsikének hívni, de Sztefani.. B+, még most se térek magamhoz tőle. Olyan sok szép hangzású különleges név van... Mittomén, Izabella vagy Alinda, de egy Sztefaniról mit feltételezel? Hogy a szülei tök hülyék, és sajnálni kezded.

2016. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Amúgy ki nem fo**a torkon a zöld/piros kezedet? Szerinted mennyire érinti meg a lelkemet a lepontozás? Mert ha te fontosnak tartod ezt kiemelni, és fegyverként használni, akkor tényleg beszélgethetnénk a kettőnk értelmi képességei közti különbségekről.
2016. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Elina nem rossz, Sztefani igen, a Stefánia viszont gyönyörű, meg a Stella is (ezt most ejtsed magyarosan S-betűvel), Leila nagyon szép szerintem.
2016. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Esetleg Amina, Amíra, Médea, Norina, Dália, Bíborka, Tiana, Zsanna, Lora, Mara esetleg? :)

2016. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Jajj, de unatkozik itt valaki... Hidegen hagysz, bocsi. Magad minősited csak. Páá :)
2016. aug. 4. 23:00
 27/37 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszolóknak :)

Sztella már van a családban, igy ez a név kilőve sajnos, pedig nagyon tetszik :(

Amina is szép, még gondolkodom rajta. Köszi a tippet :)

2016. aug. 4. 23:02
 28/37 anonim ***** válasza:
Az Erzsébet és társai nem ősmagyar név. De még ezek is normálisabbak, mint amit írtál. Inkább Erzsébet, mint azok az ocsmányságok, amiket manapság adnak.
2016. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Ocsmányságok? Ugyan... Hát ha te 2016-ban elneveznéd a gyerekedet Erzsébetnek, akkor nem is vagy komplett esküszöm!Kis Bözsike biztosan büszke lenne a nevére :D

De mindenesetre nem tudtál érdemben hozzászólni, ha nem tetszik,azt is meg lehet irni normálisan... Helyette nem irtál semmit, gondolom neked nincs is véleményed, csak fikázni tudsz. Ennyit rólad.

Olvasd el még 1x a kérdést, hátha rájössz, hogy mi volt a "feladat".


Történelemkönyvet vedd elő, de ha befejezted az általános iskolát, akkor tudod is, h igenis ősmagyar név az Erzsébet, mivel már abban a korban is létezett ez a név. Okoska...

2016. aug. 7. 22:49
 30/37 anonim ***** válasza:
Nekünk a kislányunk Jelda lett különben! :) Nem tudom , hogy MTA által engedélyezhető e a név Magyarországon, de ha például ez tetszik, biztosan kérvényezheted! :)
2016. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!