Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a lánynevekről?

Figyelt kérdés

Mindenképp picit "különlegesebb" nevet szeretnénk adni a pici lányunknak, mivel a vezetéknév nagyon gyakori, és nem akarjuk, hogy ő legyen a hatszázhatvanhatodik lány,aki ugyan azt a nevet kapja egy az egyben. Ha már a vez.nevünk ennyire gyakori,legalább a keresztneve legyen picit "egyedi,különleges".


Elina

Sztefani

Leila


Ha van még tippetek, szivesen fogadok minden ötletet :)


Az meg ne is irjon,aki azzal jön, hogy csakis ősmagyar nevet a gyereknek... Szép nevek az Erzsébet, Piroska, Rozália és társai, de nagymamáink korában volt menő,nem most. Mondjuk már a mai 20-30 évesek körében sincs belőlük szinte egy sem. Szerintem nincs abban semmi, ha kicsit "külföldiesen" hangzik a név.


Köszi szépen előre is az ÉRTELMES válaszokat. :)



2016. aug. 3. 19:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
66%

"igenis ősmagyar név az Erzsébet"


>>Az Erzsébet női név, amely a héber Eliseba (אֶלִי‏‏שֶׁבֵע Elíseva, úgynevezett „erős” alakja אֶלִי‏‏שָׁבַע Elísáva) névből származik, ennek nyugati Elisabeth alakjából fejlődött ki. Fejlődési sora: Elsábet→Elsébet→Erzsébet.<<


2 mp kikeresni, és nem maradsz hülye.

2016. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Minden névnek megvan az eredete, de attól még az ősmagyarok is használták, tehát nálunk igenis ősmagyar...

Bravo, copy paste megy, nagyon ügyes vagy, kár h fele olvashatatlan.


Síkhülye vagy, kárnak töröd magad, nevetséges, hogy ezen vitatkozol. Értelmezd a kérdést, melynek lényege:" EZEK közül amit felsoroltam melyik TETSZIK, és ha van más javaslatod, ird le."

Mondjuk a te véleményed egyáltalán nem is érdekel már, úgyh inkább ne is irj. Gyakorira jársz vitatkozni, babás témakörökben..., te beteg vagy az fix. Sajnállak...

2016. aug. 10. 22:19
 33/37 anonim ***** válasza:
Én vagyok a hülye, amikor szerinted az Erzsébet ősmagyar név. Én kérek elnézést. :DD Egyébként ami számodra olvashatatlan, az héberül van. Bár szerintem még nem hallottál róla. Zsidók beszélik, onnan van a név is. Ősmagyar, lol. Annyira okos vagy, Sztefani. :D
2016. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Persze, mert természetesen minden ember tud héberül irni és olvasni... Ez ugyebár alap Mo.-on. :D Nagyon okos vagy, hogy te ki tudtad copy-zni, máris érted és beszéled a nyelvet.

Nagyon művelt vagy, és ez abban mutatkozik meg legjobban, hogy ilyen kérdéseket igy véleményezel. Köszi a nagyon hasznos választ!

Egyébként Leila lesz a kislányom, csak hogy tudd, és megnyugodjon a háborgó kis lelked :)

2016. aug. 11. 12:32
 35/37 anonim ***** válasza:
Hál isten :) a Sztefánitól kiráz a hideg.
2016. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Ezek közül nekem a Leila tetszik!

Nekem nagyon tetszenek a különleges nevek pl a:

Trixi,Babetta,Matilda,Annelin,Lúcia,Luna,Kimberli,Linetta,Ti

fani,Adelinda,Verita,Lucinda,Hilária,Florinda,Flóra,Emilia,Do

roti,Julilla,Hiacinta,Leila

Tetszik ezek közül valamelyik?

2016. okt. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
A másik kérdést is én tettem fel,amire a napokban válaszoltál ;) Leila lesz a kicsi lányunk neve 😊 Köszi a tippeket.
2016. okt. 11. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!