Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól kéne kialakítani egy...

Mikortól kéne kialakítani egy napirendet a babának?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez családtól, babától függ.

Ahol van nagytesó, és az anya hozza-viszi, ott kicsit hamarabb áll be( reggel ébredés, oviba/suliba menet reggel-este) szerintem.

Nálunk nincs, így csak hozzá kellett igazodnom.

Olyan 6 hónapos koráig csak a reggeli ébredés, és az esti fürdés alvás+szopi volt meg nagyjábóli(+- 30 perc) időpontban.

7 hónapos kora körül már csak 2x aludt napközben, akkor állt be az igazi napirendünk.

Hogy mikortól kéne? Én a születésétől fogva törekedtem rá, természetesen apránként kezdtem.

Először csak a fürdés volt a fix napirendi pont, az is 17 és 20 óra között valamikor. Kb 3 hónapos korára ez szűkült ese 19 és 20 óra közé, utána szoptattam. Ezután egyre bővült, hogy mi követ mit(evés, alvás, játék, játszótér...)

A napirend kialakítása egy folyamat, szerintem a születéstől el lehet kezdeni, a baba és a család igényeinek figyelembe vételével.

2016. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan szigorúan, hogy mikorra kellene beállni egy napirendnek - támpontnak az egészségügyi kiskönyvében 1 éves kornál van felsorolva, hogy "napirendje alakul".


Inkább az az érdekes, hogy a családnak mi az, ami működik és megfelel. Mi nagyon tudatosan haladtunk egy napirend irányába, mert úgy éreztük, ez lesz a legjobb mindenkinek. Nekünk nagyon bevált, a kisfiam rendkívül nyugodt, vidám - viszont az is igaz, hogy könnyű dolgunk van vele, mert jól eszik-alszik az eleje óta. De pl a legjobb barátnőmnél nincs fix program, minden úgy történik, ahogy éppen kijön, és náluk is mindenki boldog ezzel, sőt, talán sok esetben emiatt rugalmasabbak is, mint mi.


Szóval szerintem rajtad múlik - tanácsként én annyit mondanék, hogy talán a reggeli ébredést és este a lefekvést nem árt előbb-utóbb rögzíteni, aztán a többi meg majd alakul :)

2016. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a napirendben egy dolog biztos: a változás. Ahogy így visszatekintek az elmúlt 9 hónapra, elmondhattam 2 hetesen, 3 hónaposan is, hogy van/volt napirendünk, csak szépen fokozatosan más lett az igénye a fiamnak. 2 dolog nem változott pár napos kora óta, hogy reggel 7 körül ébred, és hogy este fél 8 körül fürdetem.
2016. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fél éves korára a baba maga is kialakít valamilyen ritmust, egészen odáig az a cél, hogy az esti fürdés fix legyen, utána jön az "éjszaka".

Kb. egy éves korban állnak át a napi egyszeri alvásra, az ebéd utánira, onnantól ez a fix.

Én mindig igény szerint szoptattam, a szilárd étkezések ideje volt csak fix, ami szép lassan bővült a napi 5x-i étkezésre.

Iskolás korú gyerekeimnél elmaradt a délutáni alvás, de az étkezések száma így 10 év körül is még ugyanennyi.

2016. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És persze fontos az, hogy időben fél, vagy akár egy órát is tolódhatnak ezek az események, csak az egymásutániság a fontos.
2016. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is a valtozas van folyamatosan. Ami fix, az a reggeli keles fel 7-fel 9 kozott, es az elalva 9-fel 11 kozott.
2016. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy 5,5 honapos.
2016. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!