Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 éves gyerekem többször is...

13 éves gyerekem többször is csalódást okozott - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is udvariasnak, előzékenynek neveltük, apa is példát mutatott, de mostanában ez mintha sehol nem lenne.


Az elmúlt évben sokat változott a viselkedése, de ez meglepett:


az elmúlt héten kétszer is úgy utaztunk járművön, hogy közvetlen az orra előtt szállt fel rászoruló, és eszében sem volt átadni a helyét, ült nyugodtan, mintha mi sem történt volna, nekem kellett rászólni, de akkor is vonakodott és húzta a száját.


A másik, ami nagyon nem tetszik, hogy durván udvariatlanul nyilatkozik másokról, simán "lebunkózza" nekem pl. a családban a kisgyerekeket, tiszteletlenül beszél idős rokonról stb.


2016. aug. 6. 20:32
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Azonkívül mit tehetek, hogy beszélünk róla - ezen sokszor túl vagyunk, inkább még ellenszenvesebb lett.
2016. aug. 6. 20:32
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

[link]

ez jó, segítő és le is töltehető

2016. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
18%
Esetleg fordított pszichológia? Úgy viselkedni vele szemben mint ahogy ő is viselkedik másokkal.
2016. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Kamaszodik egyrészt, másrészt az embernek ilyenkor van az a korszaka, hogy kezd gondolkodni is, és bár eleinte még nem feltétlenül értelmes, érzelmes, és logikus döntéseket hoz, de mindenképp a saját feje után fog menni. Szokd meg, innentől teljesen máshogy kell megközelítened a dolgait.
2016. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A fordított pszichológia kicsit sem jött be, közölte, hogy az osztályban mindenki így beszél, sőt ez még finom.


Amúgy meg pont nemrég ő maga hangosan hőbörgött, hogy nem tud leülni a buszon. Konkrétan pofátlan lett.

2016. aug. 6. 20:43
 6/26 A kérdező kommentje:
Értem, érzem, hogy kamaszodik, sok mindenben el is viselem, de ezt nem tudom a kamaszság számlájára írni, hogy egy mankós hölgynek és egy nagyon "rozoga" bácsinak ne adja át a helyét, főleg annak tükrében, hogy a kicsi miatt nekem nap mint nap megteszik ezt mások, tehát ebben él, ebben forog.
2016. aug. 6. 20:47
 7/26 anonim ***** válasza:
28%
Ne csináld már ezt! KAMASZ ! Én is ilyen voltam.. sőt állandóan morogtam, veszekedtem otthon..és a külvilághoz is másképpen álltam..kamasz korban úgy érezzük mindent megtehetünk..hogy mások vagyunk..stb. most 22 éves vagyok, és nyilván nem forrt ki még most sem a személyiségem ,de rengeteget változtam kamasz kor óta. Szóval..ne bántsd őt emiatt , ez a korral jár.
2016. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez normális, te veszed ezt az egészet túl komolyan.
2016. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Mint írtam, értem-érzem, hogy kamasz, de ez nem kamaszság kérdése, hogy átadom-e a helyet a rászorulónak, illetve lebunkózom-e a családtagjaimat.


Ha kamasz, ha nem, rettenetesen visszataszító, hogy ül pökhendi módon és simán elnéz a beteg ember mellett, sőt ha szólok is hőzöng.


És mint írtam, mindezt úgy, hogy látja, hogy nekem nap mint nap fiatal-idős-kamasz-lány-fiú-nő-férfi átadja a helyét.

2016. aug. 6. 20:57
 10/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagyunk egyformák.
2016. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!