Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, őszintén! Rendesen...

Anyukák, őszintén! Rendesen tudtok haladni a háztartással rendbontó nagyobb csecsemő mellett?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos a kisfiam. Utálom de a lakás szalad állandóan. Amit kipakol és tovább megy összepakolom de alig kezdek bele jön és pakol ki megint. Az egész lakásban ez van. A konyhába fürdőbe nem tud bemenni de a szobája, a nappali és az előszoba kupis állandóan. Néha sikerül úgy összeszedni mindent, hogy úgymarad egy ideig, a nappaliban amíg alszik a többi helyen épp ahogy sikerül.

A főzés egy agyrém. Kapaszkodik, ha figyelmen kívül hagyom nyafog végül sír. Járókába sajnos nem szoktattam időben, sír abban is. Etetőszékben azt hiszi enni kap, néha így kap pufit mert már végképp haladnék. Evések után szoktam bennehagyni amíg a konyhát összetakarítom de max a mosogatás megy aztán nyafog. Neki is főzni, magunknak is főzni, a vége nyűgös baba és idegbeteg anya. A férjem segít sokat egyébként de nagyon utálom, hogy őt is csak a kupi fogadja munka után.

Kicsi a lakás a baba pedig rossz alvó, 1x alszik délelőtt de nagyon könnyen felébred. Többször kíséreltem takarítani meg kaját odatenni amíg alszik de felkelt majd még nyűgösebb lett és még rosszabbul haladtam mindennel.

Általában amikor a férjem hazajön a baba úgyis dob ki mindent a kezéből és megy hozzá, játszik vele amíg befejezek mindent.

Másnál ez hogy megy? Csak én vagyok ilyen béna?


2016. aug. 11. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudok, de nem is idegesítem magam. Nem főzök naponta, a házimunkát a férjemmel megosztva végezzük. Nem "segít", hiszen nem az én munkám ez, amiben ő segít. Amit tudok, elvégzem, de alapvetően a GYED-et a gyerekért kapom ugye (a nevében is benne van), így inkább az ilyen irányú "feladataimat" igyekszem maximálisan teljesíteni. Az irodámat se én takarítottam annak idején (bár, mivel állami hely, néha azért gondolkodtam rajta:D).
2016. aug. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. :) De én ezen nem idegesítem magam, mivel el nem fut előlem semmilyen feladat, megcsinálom, amikor van időm. Az első gyereknél elengedtem ezt a dolgot, a kicsi pedig nyugodtabb, én is ügyesebb vagyok, könnyebben megy. Tömbösítek, nagyobb mennyiséget főzök, amiből tesuek a fagyasztóba, így csak 3-4 naponta kell főzni, mindig van többféle, csak valamit kisütök hozzá, vagy felteszek ehy tésztát, levest, kész. Amellett nem kell állni. Vagy este bekészítem, összevágom, másnak meg megfőzöm, az is kevesebb idő. Végső soron pedig rendelhetsz is néhányszor.
2016. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan nagy kupit tud csinálni, akkor szortírozz mert túl sok minden van elől amihez nyúlhat. Nálunk is így volt, egy csomó dolgot amit amúgy tényleg nem is használunk vagy csak időnként elraktam. Fiókokra gyerekzár. Van egy játékládája, abból pakolhat ki be egész nap, este mindent bele dobálok. De pl olyan a tv állványunk hogy a 2 oldalán van 3-3 polc, tele könyvekkel. Minden nap lepakolja 5ször min. Nem rakom vissza egyből csak félóra múlva. Az nem állapot hogy egész nap mész a gyerek után és rakod a helyére amit épp elvett. A többihez nem tudok hozzászólni, mert alapvetően a lányunk elfoglalja magát amíg főzök vagy teregetek vagy mosogatok. De én is úgy csinálom ha nem akar maradni akkor pihiszék és kap kukit kölest vagy babapiskótát és addig haladok, vagy persze ha olyan a kaja ami kicsaphat akkor mindenképp pihiszék. Én is akkor csinálom mikor ébren van, ha alszik nem szeretek zajolni, sose tudni mennyire alszik mélyen. Van hogy együtt pihenünk délután és bármit csinálhatok mellette (mert mégse tudok pihenni ) máskor egy megmozdulásra és felkel.
2016. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ebben a korban a gyerekek rámolnak, ez tipikus. Minél hamarabb tanulod meg elengedni a rendmániát, annál jobb lesz neked is és neki is. Nem kosz van, csak kupi, ahol gyerek van, ott ilyen a lakás. Nálunk is vannak szétszórva játékok stb, én hülyét is kapnék, ha folyton utána futkosnék, és pakolnék. Ha főzök, én régóta azt csinálom, hogy ott van ő is a konyhában, kap egy tálat meg fakanalat, és ő is főz. Közben mondókázunk, éneklünk, táncolunk.


Viszont tényleg nem rosszindulatból, de ne görcsölj ezen. Anyám is ilyen volt, folyton azzal volt elfoglalva, hogy rend legyen, a feladataival meglegyen. Mi meg folyton "útban voltunk", "feltartottuk", és egész nap ezt hallgattuk, meg hogy pakoljunk már össze. Rossz volt. Épp ezért én inkább játszom a gyerekkel a kupi közepén, és majd elpakolok, ha lefeküdt aludni, nem foglalkozom ezzel.

2016. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok, nagyon egyet értek a 4es válaszolóval.
2016. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges kisgyerek mellett napközben pakolni (hacsak nem vársz vendégeket). 14 hónapos a kisebbik lányom, 5 éves a nagyobbik. Este szoktam megkérni a nagyobbikat, hogy a szobában szanaszét szórt játékokat pakolja össze, lassan talán a kicsi is követi a példáját. Nálunk is sokminden van elöl, sajnos kicsi a lakás nagyon és nem tudom már hova tenni a játékokat, könyveket, társasokat stb.

Főzni nagyjából szokott hagyni a pici, inkább a mosogatás olyan hogy közben folyamatosan kapaszkodik belém és tol el a mosogatótól. Főzni egyszerűbb kajákat szoktam, ha veszélyes rész következik pl. leszűrni a tésztát a forró vízből, akkor addig berakom az etetőszékbe a picit. olyan tíz percet el tud ott tölteni, addig szokott kapni kölesgolyót én ebből nem csinálok lelkiismereti kérdést. Inkább, mint hogy netán leforrázzam vagy bármi kárt tegyen magában.

2016. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van csak a férjem is állandóan mondogatja, hogy mi ez a kupi, őt zavarja még nagyon. Engem a sok kipakolt dolog még nem annyira, az inkább, hogy a konyhában nem haladok semmivel. Kicsi a konyha is, ha feláll a szekrénynél el se férek mellette meg ha belém kapaszkodik se tudok megmozdulni. Nagyjából új helyzet ez, kb 7-8 hónapos koráig vittem magammal mindenhova és csak leraktam, énekeltem neki vagy a játékaival foglalta le magát, gondolom szeparációs szorongás meg egyre ügyesebb pakolni, de azóta meg alig bírok ilyesmit megcsinálni, már egy egyszerű teregetés is győzelem, nyilván ilyenek a gyerekek csak sajnos azon is túl kell lépjek, hogy lassan haladok, mindig is próbáltam gyorsan befejezni mindent most meg egy ideig nem fog menni úgy haladni, mint régen.

Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 12. 05:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Változó. 6 hónapos a kisebbikem, vannak jobb, és rosszabb napjai. Van, hogy szép rend van itthon pár napig, máskor meg napokig feje tetején áll a lakás. De én nem izgatom magam rajta. Legkésőbb a hétvégén úgyis rendet vágunk mindig, amikor a férjem is itthon van egész nap. De azért általában nem kell addig várni.
2016. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!