Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú köröm csecsemő mellett?

Hosszú köröm csecsemő mellett?

Figyelt kérdés

Első gyerek, két hónap múlva várható az érkezés. Nem extrém hosszú, de van egy kb fél-egy centis hossza a körmömnek.

Hobbiból magamnak csinálom, "kiművészkedem" magam a mintákkal. Viszont nem tudom, hogy akadályozni fog-e a csecsemő ellátásában, vagy csak kreatívnak kell lenni.


Nem éles a széle, tehát sérülést nem tudok okozni vele.


2014. márc. 15. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. akkora mint neked, sosem volt vele gond.
2014. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nekem saját hosszú körmeim voltak mikor szültem, muszáj voltam levágni,mert féltem,hogy megmarom szegénykémet. Két hétig végtam,aztán visszanövesztettem. Most már megszoktam,hogy nagy és nincs gond. Szokás kérdése szerintem :)

Jó bababvárást és majd babázást :)

2014. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A sajátom gyenge, nem nő meg, ezért is műköröm, ami azért van van egy mm vastag - ezért se éles.


Na, ennek örülök, akkor nem kell tövig reszelnem :)

2014. márc. 15. 20:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem éles, nincs vele gond. Nekem nagyon vékony, törékeny körmöm volt, de levágtam teljesen, mert megkarmoltam a babát véletlen, és utána borzalmas lelki furdalásom volt :).

Amúgy a doki nekem szülés után konkrétan mondta, hogy vágjam le minnél rövidebbre, és sikáljam minden kézmosásnál, de én ezt nem gondoltam ilyen komoly dolognak, szóval csak a karmolás miatt vágtam le.

Gondolom te már megszoktad a mindennapokban, úgyhogy nem hiszem, hogy gond lenne.

2014. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kár ezen idő előtt aggódnod. Ha régóta ilyen, gondolom már hozzászoktál, így nem fogsz "bénázni" vele. Ha meg úgy látod majd, hogy akadályoz valamiben, akkor lereszelsz belőle. Nekem műkörmöm van hosszú évek óta, kb. fél centis, simán ellátom vele már a második kisbabámat. Ha nagyon akadok vele, mert megnő (pl. a napokban ablakpucolásnál már zavart), akkor lentebb reszelem, de ez általában akkor van, mikor már ideje csináltatni. A saját körmöm papírvékony, hajlik, szakad, úgyhogy ha a műkörmöm letörik valami miatt, akkor nagyon sete vagyok, olyankor szoktam szerencsétlenkedni, mert egy gombot alig tudok begombolni pl. :) Egy kis saját tapasztalatot megjegyeznék: régen én is magamnak festettem, díszítettem a körmöm, képes voltam 3 óra hosszat is elbíbelődni vele. Mióta gyerekem van, örülök, ha hetente egyszer hajat tudok mosni, havonta hajat festeni, de a körömcicoma már teljesen lehetetlen a számomra, inkább manikűrössel rakatok zselét, hogy szép legyen. :)
2014. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A műkörmöt szülés előtt jó ha leszeded mert ha netán a szülés közben komplikációk lennének a körmödet fogják nézni el színeződött e. Nekem is volt de a dokim meg a szülésznő szólt, hogy szedjem le. Leszedtem és szülés után 1 hónappal visszaraktam magamnak. (Műkörmös vagyok)
2014. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem személy szerint zavart a hosszú körmöm.Nagyon szeretem,ha hosszú,meg is nő a sajátom,szeretem festeni,de nem tudtam megszokni...mindig próbálkozok vele,de aztán visszavágom,mert zavar.Nem tudom rendesen megmosni a fülüket,popsi mosásnál is idegesít...mondjuk kicsit "kéz-tisztaság" mániás vagyok,és mindig vakartam ki a körmöm alját:))Szóval nekem jó a csutka köröm míg pici gyerekeim vannak,ezt is lehet szépen festegetni:)
2014. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6 - egyet természetesen leszedek, hogy legyen hova tenni a pulzoxint, de ehhez elég egy körömtől megszabadulni.

Volt már altatásos műtétem, akkor is elég volt a jobb kéz kisujjáról leszedni előtte (mondjuk megkérdezem majd, ogy a műtőben melyik oldalon vannak a gépek).

2014. márc. 15. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeség amit most írok, de én úgy tudom szülés közben nem lehet műköröm. Mert ha valami komplikáció van azonn is néznek vmit. Hasonlót mondott nekem 7 hónapja a doki mikor szültem.
2014. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem zavar. Nem tudom rendesen kitörölni a baba fenekèt, s krémezésnél megcsikarom, megbököm.

Nekem nem volt praktikus.

2014. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!