Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viseljem el a látogatókat?

Hogy viseljem el a látogatókat?

Figyelt kérdés

4 nap múlva császároznak. Lassan minden rokon bejelentkezett hogy jönnek babanézni,közelebbiek már kórházba is akarnak.

De én hátam közepére se kívánok senkit a férjemen kívül,kórházba csak őt akarom,itthomra rgy darabig senkit csak hármónkat.

Egyébként se járnak nagyon hozzánk ,most se hiányoznának. Terhesség alatt nem nagyon jött senki,majdnem elejétől fekszem,saját anyámat se hivtam hogy jöjjön.

Nem vagyok depis vagy hasonló,csak nem értem miért kell mindenkinek megmutatni egy csecsemőt...

Mennyi ideig nem hivtatok látogatót szülés után?


2016. aug. 14. 22:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

6 het tilalom volt

Kiakadtak de nem erdekel

Meg szules elott mondtam h ha jonek sem engedek be senkit sem

Nekem kell ennyi ido h osszeszedjem magam

2016. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Szüleink jöttek a kórházba minden nap, a császár közben is ott voltak a folyosón. A férjem egyik tesója is jött a kórházba 2. napon, a másik tesója és az én tesóm valamikor az első héten, de már otthon voltunk. Utána szép sorban a többiek.
2016. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is császár volt...a kórházba bejött a családom is,míg bent voltunk, de miután haza mentünk, min.két hétig biztos ,hogy nem jött senki hozzánk,s jó is volt így.Igaz nem kellett nekik mondani,maguktól tettek így,tudták, hogy nyugi kell és hármasban.No meg azért az első egy-két hét otthon a császár után amugy sem csodás....a kórházbna úgyis rövid a látogatási idő,s pl. ha megkéred őket, hogy pihenni szeretnél,csak picit maradjanak simán belefér.De én azt biztos nem tiltanám meg, hogy a kórházba legalább arra a kis időre bejöjjenek, amig ők is örülnek a babának.Most vagyok a másodikkal 35 hetes terhes,s most sem tiltanám meg.Az otthoni látogatást pedig egyszerűen mond meg, hogy mikortól szeretnél vendégsereget fogadni,úgy tervezzenek.Ennyire elszigetelődni amúgy sem a legjobb, de erre Te is hamarosan rá fogsz jönni.Kitartást,és boldog babázást!
2016. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Szülők és nagyszülők ráadásul csak úgy tudnak jönni hogy nálunk alszanak,mert tömegközlekedés nagyon rossz 250 km-ről és még így is férjemnek kell menni értük pestre vonathoz(fél óra innen).

Tesók,nagynénik bácsik közelebb laknak,keresztszülők,unokatesók,meg se bírm jegyezni,ha mindenki csak egy napra jön is rengeteg.

És ñálam senki ne rendezkedje,szóval rendelni kell vmit amit eléjük rakunk,ház se ússzon,én se pizsiben flangáljak friss sebbel... :((

2016. aug. 14. 22:26
 5/28 A kérdező kommentje:
Ahol leszek kórház ott reggeltől estig lehet látogatni. Egyágyasban leszek,vagyis kettő,mert a férjem is beköltözik.
2016. aug. 14. 22:27
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom mikor szülsz, de mondd meg nekik mielőbb, hogy az nem úgy van, hogy ők "bejelentkeznek", hanem hogy amikor Te úgy érzed, hogy tudsz látogatókat fogadni, akkor majd szólsz nekik, és akkor jöhetnek.

És hogy nem tudhatod előre, hogy ez hány hét múlva lesz esedékes, mert nem volt még szülésed, és amúgy is minden szülés után más a felépülés (Amúgy szerintem ez még attól sem függ, hogy császár vagy nem).


Szerintem nagyon érzékeny ez az első időszak, főlegaz első babával, csak olyan emberekkel szabad egyáltalán kommunikálni, akik támszt tudnak nyújtani. Akik leszipkázzák az energiádat amúgy is, azokat távol kell tartani.

2016. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Na most látom, hogy már csak négy nap, ez elkerülte a figyelmem. De még most sem késő nekik szólni.

Nem baj, ha megsértdnek, kiheverik majd.

Most ti vagytok az elsk!

2016. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

En spec nem zarkoztam igy el.Nekem jol esett,hogy jottek,beszelgettunk,tisztaba raktak egyebek.mindharom csaszar volt.

Otthon Anyukam es Anyosom jottek az elso heten.de Ok segitettek,hoztak vagy foztek kajat,mostak,teregettek,vasaltak.ugyan ugy pelenkaztak,bufiztettek mint a korhazban.amugy is a masodikkal mar ott volt a nagy,a harmadiknal pedig mar ket nagy.az is nagy segitseg volt Anyukamtol,hogy jott reggel es vitte a nagyokat,es delutan ugyszinten.igaz Nalunk minden rokon a kornyeken lakik.

Es 6 hetig ki sem akarsz mozdulni a lakasbol?vagy setalni sem mehet Veled senki?mindenkinek joga van eldonteni,hogy mikor szeretne latogatokat fogadni.de SZERINTEM,foleg csaszar utan nagyon nagy segitseg egy nagymama...a ferjed nem lesz otthon 6 hetig,gondolom.

A sogornom ugyan igy elzarkozott mindenkitol.csak Ok 3an.mikor egy honapos volt a pici akkor engedtek latogatni.de akkor sem lehetett a picit megfogni.teljes mertekben elvonult a gyerekkel mert,hogy almos,nyugos,faj a hasa.a ferjevel beszelgetett mindenki.a most 8honapos ordit az osszes rokontol,senki nem foghatja csak az anyja es az apja.most meg azon sirankozik,hogy meg egy kavera sem tud beulni a baratnoivel fel orara sem mert a gyerek nincs el senkivel...bezzeg a ferje jarhat dolgozni,emberek koze....

Sok elso gyerekes anyuka esik ebbe a csapdaba....

Persze nem azt mondom,hogy Ti ezt szeretnetek.de egy pici babaval nagyon sok teendo van,faradt leszel,lehet,hogy a lakas is uszni fog,de hidd el,hogy a nagyszuloket ez a legkevesbe sem fogja zavarni.segiteni mennenek,es persze egyutt orulni veletek a babanak.

2016. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
49%
Itt mindenki az anyukáról beszél. A pici babáról senki sem beszél, hogy a járványos időszakban nem szeretné, ha elkapna valami betegséget.
2016. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Mióta megszületett az kisfiunk, folyton azt érzem,h fel kell vállalni a konfliktusokat - főleg a nagyszülőkkel. Ez a látogatás téma volt az első. Megmondtuk,h mi hogy szeretnénk és kész. Az a fontos,h ti hárman jól éreztétek magatokat. Én tanultam húgom példájából. Ő nem állította le időben anyámékat, akik így minden másnap mentek látogatni a kórházban is, majd utána még egy hónapig otthon is. Tesóm teljesen kikészült ettől, sokat sírt. Szóval álljatok a sarkatokra, és tőletek függjön az,h mikor lehet látogatni!
2016. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!