Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viseljem el a látogatókat?

Hogy viseljem el a látogatókat?

Figyelt kérdés

4 nap múlva császároznak. Lassan minden rokon bejelentkezett hogy jönnek babanézni,közelebbiek már kórházba is akarnak.

De én hátam közepére se kívánok senkit a férjemen kívül,kórházba csak őt akarom,itthomra rgy darabig senkit csak hármónkat.

Egyébként se járnak nagyon hozzánk ,most se hiányoznának. Terhesség alatt nem nagyon jött senki,majdnem elejétől fekszem,saját anyámat se hivtam hogy jöjjön.

Nem vagyok depis vagy hasonló,csak nem értem miért kell mindenkinek megmutatni egy csecsemőt...

Mennyi ideig nem hivtatok látogatót szülés után?


2016. aug. 14. 22:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%

Akkor még most szóljatok mindenkinek (te a te rokonaidnak, párod az ő rokonainak), hogy NE jöjjenek, majd szólnak, mikor lesztek fogadóképesek. Nálunk is húzta mindenki a száját, de nem érdekelt, az első ráadásul olyan baba volt, hogy hónapokig zombi üzemmódban voltam.


Érdemes volna megkérni őket, nézzenek utána a következő szavak jelentésének: gyermekágy, komatálazás.

2016. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
36%
* majd szóltok (nem "szólnak" természetesen)
2016. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
49%
Én megfogadtam ha valamelyik ismerősömnek babája lesz le se fogom sz.rni. Majd megkeres ha akar. Komolyan a friss szülők úgy kezelik a gyereket mnt valami műtárgyat amit rejtegetni kell a világ elől. Szerinted szüleidnek jól esne ha 6 hétig be se engednéd őket? Természetes dolog ha egy közeli ismerősnek babája születik akkor kíváncsiak rá. Ha én a te ismerősöd lennék ezek után biztos nem érdekelne a gyereked. Csak nehogy a végén egyedül maradjatok ti hárman. Szia.
2016. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%

Csaszarom volt, masnap mentunk haza, mintha mi sem tortent volna, harmadik nap csaszar utan takaritottam.

Kulfoldon lakom, ezert szerencsere senki nem jott, mert nincs itt rokon. Anyukam a baba 5 hetes koraban tudott jonni, az nagyon jo volt, mert fozott, meg ringatta a kicsit en igy tudtam aludni, epillalni, hajatmosni, ilyeneket.


Nem kell azert begubozni, foleg nem 6 hetre, de meg

lehet mondani h ket hetig ne jojjenek, mert nem nyitsz ajtot.

2016. aug. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
Én a kórházba mondtam,hogy bátki jöhet úgy sem tudok egésznap mit csinálni. Otthon viszont már nem fogadtunk szüleinken kívül mást.
2016. aug. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem császárom volt, de baromi komplikált szülésem, fizikailag eléggé lerobbantam.


A szüleimmel anno megbeszéltük, hogy a szülésről értesítjük őket, de csak utána jönnek. (200 km, de már rágták a körmüket)

Hívtam őket, amikor indultunk a kórházba, hajnalban pedig a férjem hívta őket és mesélte el az egészet. Ők aznap éjjel nem nagyon aludhattak :)


Másnap megérkeztek. Elvileg nem lehetett bejönni a gyerekágyas részre, gyakorlatilag egyedül voltam a szobában és én mondtam, hogy ha határozott léptekkel besétálnak, nem fogják megállítani őket. Nem maradtak sokáig, az a fél óra pedig jól esett.

Anyósék csak üvegablakon keresztül nézték meg a babát, ők hazaérkezés után jöttek.


Annyiból szerencsénk volt, hogy volt egy másik lakásunk, ami épp nem volt kiadva, így a szüleim ott tudtak aludni, nem egy kis lakásban nyomorogtunk öten. Reggel akkor jöttek (immár otthon), amikor telefonáltunk és akkor távoztak, amikor kértük. A segítség nagyon jól jött.


De esetedben gondold végig, hogy melyik verzió a legjobb neked és ahhoz tartsd magad. Nemet is lehet mondani, attól, hogy bejelentkezik valaki, még elutasíthatod az igényt.

2016. aug. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

1 es vagyok ...

Nem olyan a viszony a nagyszulokkel h csak ugy beengedjem oket az otthonomba

Am meg mind a ket oldalrol sokadik unoka a terhessegre.sem mozdultak szal nem veletlen volt a 6 het.

2016. aug. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

Bonyolult dolog ez, nem éri meg csak a békéért engedni jönni olyanokat, akiket amúgy nem akarsz.


Első babánál én elrontottam, engedtem anyóst jönni 2 hét után, igaz csak 2 napra ( ottalvósra, amit gyűlölök), de ő egy bőrönddel jött és a kijelentéssel, hogy egy hétig marad. Persze nem maradt, mert gyerek nélkül is fárasztó volt, hát még gyerekkel, mikor kezem-lábam ki volt. Sajnos ezalatt a két nap alatt annyi ideget ettem, hogy ne bántsam meg és küldjem el melegebb éghajlatra, hogy elapadt a tejem is. Aztán mikor az első babakocsis sétánál kivette a kezemből a kocsit... hát hazaküldtem.


Most a 2. babámat várom, másik anyós. Rosszabb mint az előző, mérhetetlenül kritikus velem. Gondolom említenem sem kell, hogy az sem tetszik neki, hogy van egy gyermekem az előző kapcsolatomból. Szóval nem. Kórházba bejöhet megnézni a gyereket, HA úgy ítélem meg. Utána csendet és nyugalmat akarok. Aztán az sértődik meg aki akar. A gyerekvállalásnak a boldogságról kell szólnia nem a feszültségről amit a vendégfogadás okoz.

2016. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Férjem 3 hétig lesz itthon,utána is meg tudja oldani hogy javarészt itthonról dolgozzon.

Egyelőre nem tudja senki hogy megvan az időpont,mi is csak péntektől tudjuk,36 hetes vagyok csak,de muszáj kivenni idő előtt a méhlepény miatt,csak még vár a doki kicsit,addig napi 2x kell bemennem( 10 percre lakunk,nem kell befekküdnöm)

Akárki fog jönni,nem fog takaritani,főzni,stb. Egyrészt senki ne pakolásszon nálunk,nem a kezem vágják le,meg itt a férjem is,másrészt soha senki nem vette még figyelembe a gluténérzékenységem,anyám és anyós is simán elém rak bármit,hogy abban csak kevés van.(ritkán megyünk,és viszek magammal kaját)

2016. aug. 15. 08:13
 20/28 anonim ***** válasza:
86%
Császárom volt. A férjem ugyanúgy benn volt velem, mint amit az egyik válaszoló írt és 0-24-es látogatási idő volt. A műtét estéjén és másnap este jöttek munka után emberek (anyuék, anyósomék, barátok), csak két éjjel voltunk benn. A kórház azt kérte, hogy otthonra 1 hétig csak azok jöjjenek, akiknek muszáj (gyerekorvos, védőnő), mert az új kutatások szerint védettséggel születnek a gyerekek, de azt pár nap után elveszítik. Nálunk a férjem fél évig maradt velünk otthoni munkavégzésben, a család pedig a 2 hetes szünetet betartotta. Én terhesen beadattam az influenza oltást és a férjem is, a gyerek fél éves koráig védett ellene, nem ezért nem akartunk látogatókat.
2016. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!