Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veszelyeztettem a gyerekeket?

Veszelyeztettem a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Tegnap úszni mentunk a lanyommal 9 eves es vittem az osztalytarsnöjet is.

Tudnak uszni de ugy h kapaloznak sokat , kifaradnak, aztan kell a kapaszkodo.

En kivételesen jo uszo vagyok (nö) es a kismedenceben usztunk de a melyvizbe akartak menni .

En a lanyomat sokat usztattam es tanitottam h lassan usszon, es ha elkapja a panik , hogyan legyen urra rajta , es usszon tovabb, igy megtanult uszni egy lassúbb tempoban.

A lanyom be akarta mutatni a baratnöjenek h tud uszni a melyvizben , persze ugy h velem ussza at a medencet , megjegyzem azon a reszen a viz 4 meter.

A masik kislanynak szoltam h szalljon ki a vizböl es nezzen minket a partrol, többször raszoltam.

De azt mondta h bejön velunk a 4 meteresbe ( Addig a kisvizben voltunk ) es nem fog uszni , hanem a partot fogja es nezni fog minket ahogy uszunk , a vizböl . (9 eves ö is)

Akkor bementunk a 4 meteresbe mind , a kislany fogta a vizböl a partot es en uszni kezdtem a lanyommal . Folyton hatra neztem a masik kislanyra, a lanyom erezte h stresszelt vagyok es egyszer vizet szivott de sikerult megnyugtassa magat es atusztuk.

Utana mondtam szalljon ki de h usszunk vissza , mondtam ok, visszausztunk, nem volt gond. Ha panikot kapott volna ki tudok uszni vele.

Ennek ellenere megfogadtam h ezt sose ismetlem meg . Soha .

Azota rosszul vagyok , arra gondolok h mi lett volna ha a masik kislany elengedi a partot es elkezd uszni , en meg közepen es a lanyom is ott panikot kap.

Mire odaerek megfullad.

Vajon haragudhat ram a kislany anyja ?

En nagyon haragszom magamra , Halistennek nem törtent semmi de törtenhetett volna


2016. aug. 16. 09:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kislány személyiségén múlik, ezt mi innen nem tudjuk megállapítani. Ugyanis ha egyébként egy nyugodt, megbizható, szófogadó gyerek, akkor kicsi az esély rá, hogy egyszercsak gondol egyet, és utánatok megy, mert egy okos gyerek bele tud gondolni a következményekbe. Az már más kérdés, hogy baleset is történhet, megcsúszik, vagy mittudomén, így valóban nem veszélytelen a dolog. Különösen, hogy nem is a te gyerekedről van szó. Máséra 3x annyira figyelnék, mert óriási felelősség.

Nem gondolom, hogy ezen idegeskedned kéne, megtörtént, nem lett baj, pont. De legközelebb szerintem ne menj bele olyan szitukba, amiknek lehet rossz vége is.

2016. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, h nem engedtem volna meg a kislánynak, h ott kapaszkodjon. Elfárad, elmerül, nem véletlenül van kiírva, h mélyviz, csak jó úszoknak.
2016. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nagyon hibasnak es fökent ügyefogyottnak erzem magam.

10-15 percet voltunk a 4 meteresben .

Rossz álomnak tunik

2016. aug. 16. 09:47
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt túlparázod.

te pánikoltál be, nem pedig a gyerekek. lépj túl rajta.

2016. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azert erzem rosszul magam, h megbiztam egy 9 evesben h fogni fogja a partot
2016. aug. 16. 10:02
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
A saját gyerekedet ott hagytad volna úgy??? Szerintem nem! Akkor másét se kellett volna. Mondjuk ilyen helyen úszómester kell,hogy legyen a medencénél, nog de akkor is,ilyet nem szabad
2016. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

En a nagyot ugy tanitom uszni,ha a kisebb is velunk van,hogy a kicsire uszogumit vagy karuszot adok es jon velunk.szigoruan a medence szelenel mindketto,egymas utan,En pedig mellettuk.egyedul sosem hagynam a nagyot sem (9 eves O is) uszogumi vagy karuszo nelkul,de meg azokkal sem biztos,hogy mernem.

A vizben nagyon kell vigyazni.

Forditva ugyan ez a forgatokonyv,a kicsi uszik a nagy karuszoval elotte vagy mogotte.mindig arra figyelek jobban amelyiken nincs semmi,de a masikrol sem veszem le a szemem.legkozelebb ha viszed Oket vigyel egy karuszot.akkor a labtempot tudja a masik gyerek is gyakorolni.es egyedul sem kell hagynod.

Ezen pedig mar ne stresszelj.szerencsere nem tortent baj.legkozelebb ovatosabb leszel.

2016. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kösz a valaszt
2016. aug. 16. 10:49
 9/23 anonim ***** válasza:
4%

hááát, akkor én vagyok a sz@ranya, de én bizony nyugodt szívvel hagytam volna t egy 9 évest, aki TUD úszni, és medence szélébe KAPASZKODIK... miközben max 50 méterre távolodok el tőle (de még ennyi sincsen, hiszen 50 méter a versenymedence, de az nem 4 méter mél tehát ennek töredéke lehetett a max távolság).


enyém 5 éves, és nem tud úszni. karúszója van, és a fürdőben én bizony a 20. kör után meguntam a nagy csúszdát, ő viszont nem. onnantól ment egyedül.

6 évesen beiratom úszni, jövőre szeretném, ha már nyugod szívvel engedhetném szabadon a strandon. nem felügyelet nélkül, de nem a s*ggébe bújva, szorosan mögötte... (mint ahogy most sem így van, de persze most karúszóval még)

2016. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én nem mentem volna az úszómedencébe, ha olyan gyerek van rámbízva, aki nem tud úszni. Ezt az alkalmat elviseltem volna úszás nélkül.
2016. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!