Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszólások, mert az apja is...

Beszólások, mert az apja is sokat foglakozik a gyerekkel?

Figyelt kérdés

A férjemmel a kapcsolatunkban - és abban is, hogy mellette horgonyoztam le - fontos szerepe volt az életszemléletének, főleg annak, hogy egyenlőségpárti. Tehát nincsenek női-férfi feladatok, kivéve azokat, ami biológiailag determinált. (Én nem viszem fel a hűtőt a másodikra, ő nem hord ki terhességet.)


A most 2 éves gyerekünkkel ugyanannyit foglalkozott, foglalkozik, mint én. Csecsemőként is teljes mértékben el tudta látni.


Bölcsődés, én is dolgozom, nekem később van vége a munkaidőmnek, valamint nem vezetek biztonságosan. Ő korábban végez, profi sofőr, reggel kitesz a munkahelyemen, utána a gyereket a bölcsődébe, hazafelé pedig fordított sorrendben.

Nem egy beszólást, megjegyzést mesélt már a bölcsődéből;

"Érted mindig csak apu jön..."

"Hát,az én férjem nem jönne el érte, csak én intézem ezt"

"Anyukát ritkán látjuk itt"


És hasonlók. Pénteken rövidebb a munkaidőm (cserébe a többi napon hosszabb), olyankor együtt szoktunk menni érte. Ekkor rácsodálkozás, hogy jé, engem is látni.

Kezd olyan érzésem lenni, hogy a többi szülő és a gondozók azt hiszik, hogy nem is veszek részt a gyerek életében, pedig nagyon nincs így.


Kettőnk közül én vagyok következetesebb, míg a férjem besokall a dackorszaktól és ő is hisztizni kezd. Emiatt rám jobban hallgat a lányunk, kiabálnom sem kell.

Míg nekem erősségem a "tanítgatás", az apja inkább szórakoztatásban erősebb.


Rosszul esik a helyzet, mert itthon nagyon sokat foglalkozom vele, a bölcsivel meg úgy vagyok, hogy kukkmindegy ki szállítmányozza kettőnk közül. Ha az én munkaidőm végét megvárnánk, ami nem is kiszámítható, lehet, hogy csak 5-fél hat körül jutnék el érte. Ilyen esetben a férjem a környéken motoroztatja, sétálnak, játszanak és bevárnak engem. Ha nagyon megcsúszok, akkor meg hazaviszi egyedül én meg később érkezem.


2016. aug. 18. 21:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem egy értelmiségiek beszólásai lehetnek...

Mi bölcsinkben is van hogy anyukát ritkán látni, de senkinek nem jutott eszébe eddig megjegyezni.

Sőt, eleve a bölcsi kezdetén szülőin, már előre kiemelték pozitívan hogy mennyire változik a világ hogy egyre sűrűbben apukákat is látni, mert régen nem így volt. Ez a mi bölcsinkben speciel jó pont.

2016. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Az embereknek sose tetszik semmi. Ha apuka nem fokozik vele az a baj, de ha foglalkozik vele az is baj, mert ez ugye azt jelenti hogy te nem...legalábbis aki mindenbe bele köt, az ìgy gondolja. Férjed szóljon oda nyugodtan, hogy, igen èn hozom viszem a gyereket, mert Anyuka IS dolgozik, én korábban vègzek, most hagyjam itt a gyereket 5ig maguknak? Mi ezzel a baj, hogy én korábban végzek, és én viszem haza? Nyugodtan mond meg a férjednek hogy kezd ez bántani, szóljon oda nekik :)
2016. aug. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Hülyék ezek, ne vedd fel... Az én férjem kifejezetten a hagyományos családmodell híve, nem szívesen végez házimunkát, de simán elviszi az oviba a kölköket reggel munka előtt, és hazahozza őket, ha éppen jó időben ér haza, hiába vagyok itthon én is még gyesen. Sose mondta még, hogy beszóltak volna ezért, én se hallottam soha ilyet az oviban.
2016. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nálunk is így megy, de még soha nem szólt be senki.
2016. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem úgy normális ahogy ti csináljátok.

De az emberek mindig önigazolást keresnek, szóval ha náluk nem így van, akkor veletek van a baj biztos.

2016. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Mivan?

Komolyan vannak ilyen emberek akik mindenkinek beszólogatnak? Itt gyk-n ilyeneket olvasok állandóan... Hol laktok? Milyen emberek ezek úgy mégis?


Fiamért mindig az apja megy az oviba és ő is viszi reggel. Senki egy büdös szót nem szólt.


Én a helyedben leszrnám, h mit beszélnek. Örülj neki, h a férjed ennyit foglalkozik a gyerekkel.

Szerintem teljesen jó amit csináltok.

2016. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Ezen egy percre se akadj fenn. Más nőknek (akik valószínűleg egyedül viszik a háztartást, és a gyereknevelés is 90%-ban rájuk hárul), egyszerűen savanyú a szőlő. Nálunk is nagyon hasonló a modell, de mi eddig csak dicsérő megjegyzéseket kaptunk; "de jó látni,h apuka is sokat foglalkozik a gyerekkel", stb. De jó,h leírtad az esetedet, legalább fel lehet készülni az ilyen hülye megjegyzésekre.
2016. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy az a furcsa nekik, hogy vinni és hozni is az apa szokta, téged alig látnak, aztán kialakult az a kép náluk, hogy anyuka alig van otthon, és apuka foglalkozik mindig, vagy éppenséggel többet a gyerekkel. Mondjuk ez iszonyú korlátolt gondolkodásra vall, abból, hogy ki szállítja a gyereket, nem szabadna következtetést levonni.

Főleg, hogy még direkt hangosan eresztik a megjegyzéseket, hogy hallja a férjed.

Ilyen esetben, mivel szándékosan bunkóznak nyugodtan vissza lehet szólni, hátha képbe kerülnek.

Amúgy sajna tényleg vannak ilyenek, akik látnak valamit, és abból világmegváltó igazságokat hoznak ki. Anyósom is ilyen, néha falra mászom az ilyen dolgaitól. Óvodai dajka, és néha hallom mikor a sógornőjének pocskondiázza a szülőket.Hogy ha szülők még az óvoda kapujában beszélgetnek miután bevitték a gyerekeket. "Na azok sem dolgozni mennek, ha így ráérnek, csak lerázzák a gyereket, mert így kényelmes nekik" Na szerinte azért mert ráérnek 10 percre trécselni, már nem is dolgoznak. Marha nagy összefüggés. Aztán úgy hirdeti, mint az igét.


Na mindegy, próbálj nem foglalkozni ezzel, végül is nincs igazuk, ez a lényeg. Meg apuka is vissza szólhat.

De azt is csinálhatjátok, hogy reggel nem téged rak ki előbb, hanem a bölcsibe mentek hamarább, és akkor te be tudod vinni, hozni meg ugyanúgy a férjed fogja. És akkor mindkettőtöket egyformán látnak, és helyre áll a "lelki békéjük".

2016. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is az apja fogja vinni-hozni a gyereket, mert én busszal járok, ő meg az autóval. Eszembe se jutott, hogy emiatt beszólna bárki, szerintem nem is fog. Ha meg igen, pont leszarom!
2016. aug. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%

Nem értem, hogy miért törődsz ezzel. Ha neked így jó, akkor ne érdekeljen más véleménye.

Nálunk nincs minden úgy, ahogy te mondod. Persze, hogy nálunk is játszik a gyerekekkel, elmennek erre-arra, de vannak és voltak feladatok, amiket nem engedtem volna át neki. Ilyen például a fürdetés is. Nyilván meg tudta volna csinálni az apjuk, de én akartam. De ezer más ilyen van. Szóval nálunk azért meg van a férfi-női szerep, de nem úgy hogy azt érezzem, hogy csak azért vagyok, hogy ezt megcsináljam.


Az egyik válaszolónak üzenem, hogy szerintem sokan vannak, akik nem irigyek a férjeitekre, szimplán vannak feladatok, amikhez nem árt az anya szeretete és kézügyessége. Én soha nem irigyeltem az olyan anyákat, mint -ezek szerint- ti vagytok.

2016. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!