Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszólások, mert az apja is...

Beszólások, mert az apja is sokat foglakozik a gyerekkel?

Figyelt kérdés

A férjemmel a kapcsolatunkban - és abban is, hogy mellette horgonyoztam le - fontos szerepe volt az életszemléletének, főleg annak, hogy egyenlőségpárti. Tehát nincsenek női-férfi feladatok, kivéve azokat, ami biológiailag determinált. (Én nem viszem fel a hűtőt a másodikra, ő nem hord ki terhességet.)


A most 2 éves gyerekünkkel ugyanannyit foglalkozott, foglalkozik, mint én. Csecsemőként is teljes mértékben el tudta látni.


Bölcsődés, én is dolgozom, nekem később van vége a munkaidőmnek, valamint nem vezetek biztonságosan. Ő korábban végez, profi sofőr, reggel kitesz a munkahelyemen, utána a gyereket a bölcsődébe, hazafelé pedig fordított sorrendben.

Nem egy beszólást, megjegyzést mesélt már a bölcsődéből;

"Érted mindig csak apu jön..."

"Hát,az én férjem nem jönne el érte, csak én intézem ezt"

"Anyukát ritkán látjuk itt"


És hasonlók. Pénteken rövidebb a munkaidőm (cserébe a többi napon hosszabb), olyankor együtt szoktunk menni érte. Ekkor rácsodálkozás, hogy jé, engem is látni.

Kezd olyan érzésem lenni, hogy a többi szülő és a gondozók azt hiszik, hogy nem is veszek részt a gyerek életében, pedig nagyon nincs így.


Kettőnk közül én vagyok következetesebb, míg a férjem besokall a dackorszaktól és ő is hisztizni kezd. Emiatt rám jobban hallgat a lányunk, kiabálnom sem kell.

Míg nekem erősségem a "tanítgatás", az apja inkább szórakoztatásban erősebb.


Rosszul esik a helyzet, mert itthon nagyon sokat foglalkozom vele, a bölcsivel meg úgy vagyok, hogy kukkmindegy ki szállítmányozza kettőnk közül. Ha az én munkaidőm végét megvárnánk, ami nem is kiszámítható, lehet, hogy csak 5-fél hat körül jutnék el érte. Ilyen esetben a férjem a környéken motoroztatja, sétálnak, játszanak és bevárnak engem. Ha nagyon megcsúszok, akkor meg hazaviszi egyedül én meg később érkezem.


2016. aug. 18. 21:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a férjem jött el gyedre és most ő fogja beszoktatni óvodába is a gyerkőcöt. Szemtol-szembe kevesebben "szólnak be", de tudom, hogy a hátam mögött sokan összesúgnak. De nem érdekel. Amikor szóba kerül én egy dolgot kérdezek mindig. Boldognak akarja látni az illető a gyerekét? Mindent megtesz ezért? Nah mi is így vagyunk. A fiunk boldog így, ezért ez egy jó döntés. Jobb így, hogy a férjed megy a gyerekért? Igen! Akkor mi a kérdés? Soha nem akartam és akarok másoknak megfelelni. Egy dolog érdekel, hogy a családom boldog legyen úgy, hogy másoknak ne okozzunk kárt és ennyi. Ez a fajta felfogás hatalmas szabadságot és rengeteg lehetőséget adott. Rengeteg béklyó lekerült rólunk. Minden döntésünk, cselekedetunk mögött az a cél húzódik meg, hogy mi boldogok legyünk. Sokkal könnyebb azóta minden, mióta ezt az elvet valljuk.
2016. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

szerintem csak nagyon magadra veszed, nálunk pont fordítva van.


Férjem ünnepnapokon vitte bölcsibe, sajnos ő korán megy későn jön.


Mindig megörültek neki, nahát apát is látni stb...


Mi ezt nem beszólásként éltük meg, a gyerek meg mikor apa vitte már messziről kiabált -APÁM hozott! szerintem nem feltétlen rosszindulat ez...

2016. aug. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Sztem azért kapod a beszólást mert az a megszokott szemlélet h mindent a nőnek kell, a férfiakat sokszor tudatosan zárják ki az ilyen dolgokból mert nem illik stb. Rendesen meglepődtem anyukámon! a múltkor mert ugye babát várunk a férjemmel és mondtam neki h nálunk majd apuka is ki akarja venni a részét a nevelésből, etetésből mindenből stb, konkrét példával illusztráltam, erre megszólal anya dehát ez az anya dolga! Mondom mi van??!! Ebből sztem hasonló gondolkodású emberek csinálnak csak problémát. Én úgy gondolom teljesen jó amit csináltok, mások véleménye ne számítson. Ügyesek vagytok!
2016. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Hű, még mennyi ilyen lesz, és nem is csak a gyerekkel kapcsolatban, majd meglátod :D


Egyszer a kolléganőimmel beszélgettünk arról, hogy ki mennyit vasal, szoktunk-e vasalni, mennyi ruhát, stb. Mondta az egyikük, hogy ő úgy utál ingeket vasalni, de lehet olyat is kapni, amit nem kell, csak az nagyon drága. Tudják, hogy a férjem ingben jár dolgozni, és kérdezték, hogy azokat kell-e vasalni, erre mondtam, hogy a férjem nem szokta vasalni, csak felakasztja vállfára, és nem gyűrött sose. Erre ketten is rámförmedtek egyszerre, hogy "Vasalni nem is neki kell, az a te dolgod!" Köpni nyelni nem tudtam hirtelen. Miért az én dolgom? Én vasalom azt, amit szerintem ki kell vasalni, és az én cuccom. A férjem szerint az ingeit nem kell vasalni, ezért nem is vasalja őket. Nyilván, ha szerinte kéne, és időnként megkérne rá, hogy a sajátommal együtt azt is vasaljam ki, megtenném, de nem automatikusan az én dolgom a vasalás, a férjemnek is van keze, tud vasalni ő is.

De persze az én kolléganőimnél az a módi, hogy ugyanannyit dolgoznak, mint a férjeik, de munka után ők még bevásárolni mennek (busszal, mert a kocsi a férjnél van), otthon kétfélét főznek (vacsorára, mert az KELL, anélkül nem lehet élni, és másnap ebédre), mosnak, mosogatnak, takarítanak, a férjeik meg letudták azzal a dolgukat, hogy dolgozni voltak, otthon már semmi dolguk, maximum néha becsavarnak egy villanykörtét. És amikor kicsi gyerekeik voltak, az is csak a nők dolga volt, hozni-vinni, reggel öltöztetni, programokra vinni, tanulni vele.

Azon is kiakadtak, hogy nálunk a férjem szokott szülői értekezletre menni. Mert 1. sokkal jobban fog az agya késő délután, mint nekem. Ha én megyek öt perc után csak nézek magam elé abban a levegőtlen teremben, a huszadik idióta közbekérdezés után. Ő meg szépen leír mindent, és még kérdez is, ha valamit nem mondtak el. 2. ő fél 5-ig dolgozik, én 4-ig. Ha ő megy a szülőire, akkor én el tudom hozni a gyereket suliból, és hazamegyünk, kész passz, ő meg odaér 5-re, amikor kezdődik. Ha én akarnék szülőire menni, akkor elkésnék, hiszen meg kéne várnom, hogy a férjem hazaérjen (az is 5 óra lenne), hogy a gyerekekre vigyázzon.


De a kolléganőim szerint ez csak kifogás, én papucsot csinálok a férjemből, illetve engem nem is érdekel, mi történik a gyerekkel az iskolában. Mondjuk megkérdeztem tőlük, hogy akkor ezek szerint náluk meg a férjeiket nem érdekelte, hiszen nem jártak szülőire. Az volt rá a válasz, hogy nem az apa dolga ezzel foglalkozni. Erre nem lehet mit mondani.

2016. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk az ingeket én vasalom, mert nálunk nincs is olyan,hogy mindenki a saját ruháját rendezné, na meg szebb lesz ha én csinálom, illetve én szeretem is (ez így alakult nálunk). Az én férjemnek nem csak a villanykörtét kell becsavarni, van egy 2000 nm-es udvarunk, ahol a virágaimat én szívesen rendezgetem, de még fűnyírótraktorral sem tudom lenyírni a füvet,meg nem is akarom :) Egyébként ki is takarítok, de ha megkérem valamire szó nélkül megteszi (magától nem veszi észre h. porszívózni kéne), a gyerekkel is foglalkozik, ha hazaér, játszik vele, fürdeti, pelenkázza illetve most már bilizteti, mesét is olvas neki. Ha úgy van elviszi sétálni egyedül, na ezért már kaptam beszólást,de bocs, hogy én is lennék néha egyedül... Az autót meg elviszi, a sajátját, az enyém meg itthon marad nekem :) Most várom a másodikat és már kérdezgetik, hogy nem félek e a több feladattól....Nem, mivel nem csak magamnak szülök gyereket...
2016. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
21%

Nem értem min akadsz ki.

Nálunk éppen fordítva van. A férjem 7-kor ér este haza vagy még később (fél 8, 8).

Az egyik korábbi hozzászólónak mondanám, hogy teljesen megértem a munkatársaid. Nálunk is egyetlen étkezés van, amin mindenki jelen van és ezért ez nagyon értékes. Három gyerekem van, a nagyobb óvodás még csak. Én is olyan vagyok, hogy a vacsora elengedhetetlen és mindig igyekszem, hogy valami különlegesen finom legyen. És ez tényleg sok idő és energia, de megéri! Másnapra pedig, mivel a kettő kisebbel otthon vagyunk nyilván főzők. Szóval nem olyan értehetetlen, amit mondanak neked. És nekem is nagyon különös volt, amikor írtad, hogy magának vasal. Nálunk is volt, hogy rávitte a kényszer, de alapvetően nem ő csinálja.


A ti felfogásotok szerint én biztosan egy cseléd vagyok ezek szerint :) Bármilyen érdekes, de a férjem nem szokott porszívóni (előfordult már de nem rendszeres), porttörölni, felmosni, vasalni, főzni, bevásárolni. Én is fogok dolgozni (itthoni munkáim már vannak) de ezek akkor is az én feladataim lesznek. És én nem is bánom.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogyha rám tennének megjegyzések akkor sem érdekelne. Bár valószínűleg látják rajtam, hogy örömmel teszem. Szerintem téged sem kellene, hogy érdekeljen. De mégis miért veszed ennyire magadra? Mit számít egy olyan közösség véleménye, ahova úgysem jársz?

2016. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

Ahány ház, annyi szokás, nekem igazából tök mindegy, ki hogy csinálja, én csak azon néztem nagyokat, hogy rámförmedtek, hogy vasalni az én dolgom, szülőire menni az én dolgom, minden nap főzni (kétfélét) az én dolgom.

A vacsora fontos, persze, de nem strapálnám magam munka után a főzéssel, tökéletesen megfelel a hideg vacsora is, gyerekkorom óta így szoktam meg, a férjem úgyszintén. De ha ő meleget akarna, akkor ott a lehetőség, ő is főzhet munka után. Ha vasalt inget akar, szintén tudja, mit kell tennie. Mi mindketten dolgozunk, ahogy a kolléganőimnél szintén ugyanez a felállás, úgyhogy nem tudom, miért lenne magától értetődő, hogy a nőnek itthon plusz feladatai vannak, míg a férfinak nincsenek. Természetesen végzünk házimunkát, de megosztozunk rajta.

Különben érdekes, hogy ez a vasalás hogy felháborít mindenkit :D Mi abban a pláne, de most komolyan?

2016. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk a dolgok úgy történnek, hogy a hatalmas kertünkkel én nem foglalkozok. Az az ő feladata. De természetesen ez nem igényel napi munkát. Enyém a háztartás. Talán ezért érdekes számomra. Mert nálunk például egyértelmű, hogy én nem ások, nem vágok füvet,nem ültetek fát. Ezért ő nem főz, stb...

Mi biztosan túlságosan régimódiak vagyunk (ezen nevetne aki ismer) de mi tartjuk ezt a "hagyományt". Sőt a környezetünk is. Pedig egyáltalán nem egy pici városban élünk!

2016. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!