Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak még egy gyereket 35...

Vállaljak még egy gyereket 35 felett?

Figyelt kérdés

14 évig voltam házas 2 szép gyermekem van.. 25 és 28 évesen szültem őket.

Most 33 éves vagyok és nagyon boldog az új kapcsolatomban. Páromnak (ő 43 éves) nincs saját gyermeke, de nagyon szereti az enyémeket. Boldogan élünk.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy én nem szeretnék több gyereket szülni. Nagyon sokat beszéltünk róla, elmondtam az érzéseimet..megértette, elfogadta..

Nem mondja..de tudom mennyire vágyik egy közös gyermekre.. Ha bármikor is bárhogyan szóbakerül mindig monja, hogy ő nagyon szeretne még egyet, de megért engem.. és örül, hogy nem hitegetem azzal, hogy majd..aztán mégsem. Még friss a kapcsolatunk, de nekem nagyon fáj, hogy ezt nem "adhatom" meg neki. Fájni, bántani fog míg élek.. Azért írtam idézőjelbe a nem adhatom meg szöveget, mert igazából fizikailag, pénzügyileg semmi akadája nincs egy kistesónak... de én önző vagyok.. és élni szeretnék..kettesben lenni, utazni..stb... Tudom, hogy hangzik..de a 20-as éveimet a férjemmel töltöttem, munka-munka..nem éltünk..nem utaztunk..aztán jöttek a gyerekek... És most itt van Ő...akiért mindent megtennék... és mégsem tudom mit tegyek. Külföldön élünk, nincs semmi segítségünk és tudom mennyi idő és energia egy kisbaba..gyerek.. és azért a nagyobbak sem olyan nagyok még...bár az apjuk rengeteget segít..sokat vannak nála is.

Nem tudom mit tegyek...

Azért is írtam a 35 felett a kérdésben, mert lehet most pár évig csak egymással foglalkozunk "lenyugszom" és én is akarni fogok még gy babát.. De ha mégsem?


2016. aug. 25. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem tűzzetek ki egy célt!

Kicsit még éljetek bár a párodnak is telnek az évek!

De max egy két év múlva vállalhatnatok egy közös babót!

Már csak mert ennyire szeretitej egymást!

Én igy tennék.

2016. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

ez pont az a kérdés amire csak te tudhatod a választ.

gondolod végig hogy mi szól mellete és mi ellene.

De ha még friss a kapcsolat akkor még mindenképpen várnék. És csak azért se szülj hogy őt boldoggá tedd,mert lehet a kapcsolatotok is rámehet

2016. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Biztos vegyes válaszokat fogsz kapni, íme az enyém:

Mivel írtad, hogy friss a kapcsolatotok, ezért abban egyetértek, hogy ne azonnal... legalább még egy évet várnék, hisz sokminden kiderül az egy év alatt. Nem tudom, mennyire friss az a friss, de érhetnek még meglepetések. Viszont a korodnál fogva sem sürget semmi, hisz még fiatal leszel 2 év múlva is. A gyerekeid már most is iskoláskorúak, szóval viszonylag "könnyű" dolgod lenne a picivel. Ha meg még anyagi gondok sincsenek, akkor én már csak az egy-két év próbaidőt várnám végig... és belevágnék! :D

2016. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!! Én is így gondolom. Most még semmiképp sem vállalnék még egy babát.. azért sem mert friss a dolog és azért sem mert "élni" szeretnék egy kicsit vele...velük..Annyi mindent nem csináltam még amit szeretnék..de lehet pár év múlva máshogy látom majd...
2016. aug. 25. 14:08
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Én 35 évesen szültem az elsőt, tehát a korban még bőven benne vagy akkor is ha vársz pár évet. Amit a többiek is írnak várjatok egy két évet addig utazgassatok stb., aztan meg atgondolod :)
2016. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Annyira sokat gondolkodtam már ezen..és igazából a mai napig ez eszembe sem jutott...hogy később..pár év múlva is belevághatunk... Annyira bebeszéltem magamnak, hogy én többet soha... De azért a szívem mélyén én is vágyom rá..csak az eszem egyelőre máshogy gondolja..

Köszi nektek!! <3

2016. aug. 25. 14:15
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
39 évesen szültem az elsőt. Élvezzétek egymást, van még kb. 8 éved a gyerekvállalásra.
2016. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kedves, idősebb barátnőm mondta, mikor szóba került, hogy négy gyereke van, egy az új párjától: "ha már az én 3 büdös kölköm szó nélkül felneveli, csak megérdemli, hogy neki is szülnek egyet".

;) Nem így fogalmaztam volna meg, de hasonló okból vágtam bele én is 35. évesen, új párral a 3. gyerekbe.

2016. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
:) köszi!!!!
2016. aug. 25. 15:13
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
8-as, ebben van valami igazság! :D:D:D
2016. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!