Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak még egy gyereket 35...

Vállaljak még egy gyereket 35 felett?

Figyelt kérdés

14 évig voltam házas 2 szép gyermekem van.. 25 és 28 évesen szültem őket.

Most 33 éves vagyok és nagyon boldog az új kapcsolatomban. Páromnak (ő 43 éves) nincs saját gyermeke, de nagyon szereti az enyémeket. Boldogan élünk.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy én nem szeretnék több gyereket szülni. Nagyon sokat beszéltünk róla, elmondtam az érzéseimet..megértette, elfogadta..

Nem mondja..de tudom mennyire vágyik egy közös gyermekre.. Ha bármikor is bárhogyan szóbakerül mindig monja, hogy ő nagyon szeretne még egyet, de megért engem.. és örül, hogy nem hitegetem azzal, hogy majd..aztán mégsem. Még friss a kapcsolatunk, de nekem nagyon fáj, hogy ezt nem "adhatom" meg neki. Fájni, bántani fog míg élek.. Azért írtam idézőjelbe a nem adhatom meg szöveget, mert igazából fizikailag, pénzügyileg semmi akadája nincs egy kistesónak... de én önző vagyok.. és élni szeretnék..kettesben lenni, utazni..stb... Tudom, hogy hangzik..de a 20-as éveimet a férjemmel töltöttem, munka-munka..nem éltünk..nem utaztunk..aztán jöttek a gyerekek... És most itt van Ő...akiért mindent megtennék... és mégsem tudom mit tegyek. Külföldön élünk, nincs semmi segítségünk és tudom mennyi idő és energia egy kisbaba..gyerek.. és azért a nagyobbak sem olyan nagyok még...bár az apjuk rengeteget segít..sokat vannak nála is.

Nem tudom mit tegyek...

Azért is írtam a 35 felett a kérdésben, mert lehet most pár évig csak egymással foglalkozunk "lenyugszom" és én is akarni fogok még gy babát.. De ha mégsem?


2016. aug. 25. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

"De ha mégsem?" - akkor nincsen semmi.A párod azt mondod elfogadta.

Ha meg 2-3 éven belül úgy gondolod mégis csak szülnél,akkor ezt megosztod vele,és nyilván nagyon fog neki örülni.

2016. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen szültem az 1. gyerekemet(az exem 11 évvel idősebb nálam).Bár a házasságunk megromlott,és elváltunk,a vállalkozást együtt csináltuk,és csináljuk azóta is.Bő 9 évvel ezelőtt összejöttem egy régóta ismert barátommal(a tesóm egyik legjobb gyerekkori cimborája).Akkor 34 éves voltam(a Férjem is).8 évvel ezelőtt megszületett a fiunk,4 évvel ezelőtt a lányunk is.Ha kiszámolod,a fiúnál 35,a kislánynál 40 éves voltam.Azóta is nagyon boldog,jó házasságban élünk.A kicsik imádják a nagy fiamat(aki már elmúlt 24 éves),Ő is a kicsiket.Segítségem nekem se igen volt/van,mivel a nagyszülők még aktívak,és mivel magánvállalkozást viszek igen pici koruk óta dolgozom is(leginkább itthonról,vagy utazni kell,és amíg nem volt sulis a középső gyerek,vittem magammal Őket is).Én imádom,hogy van nagy gyerekem,de vannak kicsik is.Élet van a házban!
2016. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pár évig legyetek csak egymáséi,utazgassatok,és pár év után még gondolod magad,és az is lehet h 1 év után azt mondod babát akarok,mért írtad szíved legmélyén te is akarsz,van aki 40 évesen vállal babát
2016. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ugyanebben a helyzetben voltam,huszonévesen két gyerek,majd 34 évesen megismertem a mostani férjemet,akinek nem volt még gyermeke. 39 éves koromban született még a közös kislányunk,aki gyönyörű,okos,el nem tudnám nélküle képzelni az életünket. Persze néha nekem is nehéz,fárasztó, de az idő gyorsan eltelik,egyre önállóbb lesz...Az biztos hogy örök életedben bánni fogod,ha nem szülsz neki,hiszen ha nem szeretnéd te is most nem itt kérdeznél...Még nagyon fiatal vagy,van időd. Sőt,mi gondolkodunk a 4.gyereken... Minden jót kívánok Nektek!
2016. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!! Igen...szeretnék közös babát...ezt már egyre jobban érzem.. Megbeszéltük,hogy várunk pár évet..és utána visszatérünk a dologra.. :)
2016. aug. 28. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!