Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti milyen gyakran...

Anyukák! Ti milyen gyakran jártok kozmetikushoz/fodrászhoz! Pedikűröhöz?

Figyelt kérdés
Fontosnak tartjátok vagy inkább otthon oldjátok meg? Ti nem érzitek úgy, hogy ezzel a gyerektől veszitek el a pénzt? Én bevallom emiatt járok nagyon ritkán, pedig jó lenne.

2016. aug. 31. 08:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem járok. Nem a pénz miatt,hanem mert nem látom szükségét. Hajamat befestem és levágom magamnak,amúgy is összekötve van ált. Arcom kozmetikus után csal tiszta ragya,amúgy sosincs egy db se. Körmeimmel és lábammal sincs gond. Műkörmöshöz járok géllakkoztatni a sajátomat. Egy időben csak lakkot tett rá,már zselé is van,mert nagyon gyorsan nő és mire legközelebb mennék,van hogy letörik egy,mert túl erős,a zselé pedig védi.

Nem mellékes az ára se ezeknek persze,elég a körmömre a havi 4 ezer.

2016. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem kell ilyenre költenem mivel anyukám és nagymamám is fodrász.. És az unokatesóm még manikűr pedikűr és körömmel is foglalkozik. Szóval én szerencsés vagyok ilyen téren ;) De ha nem így lenne akkor elég lenne félévente mennem fodrászhoz mert melegollós hajvágást csináltatok igaz drága de fél évig semmi gond nem töredezik a hajam és mindig ápolt és fényes.. A Köröm vágást ápolást én is meg tudom csinálni. Körmöshöz meg csak akkor mennék el ha valami alkalom lenne. ;) Jelenleg az első babámat várom. Eddig így nézek a jövőre. Attól hogy édesanya vagy nem kell elhanyagolni magad. Persze a gyermek az első. De magadra is fordítsd egy kis figyelmet. Remélem nem bántottalak meg. További szép napot kívánok neked ;)
2016. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem járok kozmetikushoz, körmöshöz, szoliba...stb., mert nincs rá igényem. Fodrászhoz szökőévente, mert már annyiszor elrontották drágán is, hogy elégedettebb vagyok, ha magam csinálom.


De, ez gyerek előtt is így volt.

És nem a pénz miatt.

Költök én eleget magamra így is. Arcápolókra, spéci samponra (külföldről, mert itt nem kapni és az érzékeny fejbőrömre csak az vált be...), ruhákra (nem drágan, de rendszeresen ezt azt)...

2016. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nem járok.

Pedikűröshöz addig jártam míg lézerrel meg nem műtettem a lábkörmeimet,azóta nincs szükségem rá.

Manikűr: műkörmöm nincs,a manikűrt megoldom magamnak arra nem adok pénzt.

Kozmetikus: ez az eredeti szakmám,habár nem dolgoztam benne,így az arcom megkezelem,szemöldököm kiszedem,befestem magamnak,gyantát is megoldom.

Fodrász: nem járok.Magamnak festem,magamnak vágom.Mikor szőkíteni kellett akkor jártam mert azt magamnak nem tudtam leszívatni,de most barna vagyok,azt elég csak rákenni,lemosni.

2016. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Festett hajam van, az itthoni festés nem működött így fodrász festi 2-3 havonta. Nagyjából 3-4000Ft, nem sajnálom mert ennyi nekem is jár és igénylem is. Szoli, pedikűr, manikűr, kozmetikus számomra szükségtelen. Arra már sajnálnám a pénzt is, de nem is látom értelmét.
2016. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Kozmetikushoz sosem járok, kétszer voltam csak életemben, az esküvőnk előtt. Fodrászhoz 1-2 havonta. Mivel én elég bátran nyúlok a hajamhoz ollóval, ezért az apróbb igazításokat megcsinálom magamnak már tinikorom óta, festeni is világ életemben magamnak festettem. Ha már nagyon nem áll sehogy, akkor szoktam fodrászhoz menni, hogy csináljon vele valamit, vagy ha megunom a jelenlegi fazonját. Mondjuk most amúgy is növesztem, úgyhogy nem járok annyit vágatni, mint amikor még rövid, felnyírt hajam volt. Azzal kéthetente mentem, mert nagyon gyorsan nő.

Pedikűröshöz nem járok, pedig igazából kéne, mert nagyon keményedik a sarkamon a bőr. Csak erre már nagyon nehezen szánom rá az időt, meg nem is tudok jó pedikűröst a környéken.

Nem érzem úgy, hogy a gyerekektől veszem el a pénzt. A bevételünk az egész családé, és ebbe én is beletartozom. Nyilván ők az elsők, de úgy gazdálkodunk a pénzünkkel, hogy mindenki megkapja azt, amire szüksége van. Persze, ha nem költenék fodrászra egyáltalán, de az árát eltenném, akkor lehet, hogy abból a kb. 40 ezer forintból lehetne venni valami drágább dolgot a gyerekeknek, de most őszintén, minek? Vannak játékaik, ruháik, kapnak enni, csinálunk programokat. Nyilván el tudnánk költeni ennél több pénzt is rájuk, de miért kellene nekem lemondani a rendezett frizuráról? Csak hogy elmondhassam, hogy ennyivel is többet költöttem rájuk?

2016. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Pedikűrös: soha. Nyáron kilakkozom a köröm és ennyi, azt én is meg tudom csinálni.

Műkörmös: soha. Rövidek a körmeim, kilakkozom őket.

Szoli: terhességem előtt néha jártam, de azóta nem. Akkor is csak tavasszal, így meg a játszótér és a séta miatt van alapszínem.

Kozmetikus: soha életemben nem voltam.

Fodrász: kb 3 havonta járok vágatni.


Nem érzem úgy, hogy a 3 havi kb 4000 Ft -ot elveszem a gyerektől.

2016. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Kozmetikushoz havonta járok szemöldököt szedetni, illetve alkalmanként arckezelésre, műkörmöshöz, pedikűröshöz havonta, fodrászhoz hetente járok (nagyon göndör hajam van, otthon nem tudom simára szárítani magamnak). Nem a gyerektől veszem el a pénzt, ő is megkap mindent.
2016. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem járok ilyen helyekre, de nem a gyerek miatt. Én már gyerek előtt se jártam. Egyszerűen nem igénylem.


Manikűrösnél talán 2 alkalommal voltam csak egész életemben, akkor is úgy rángatott el egy barátnőm, hogy nézzük meg, milyen. Alig vártam, hogy lenőjön a műkörmöm, és mehessek vissza, hogy leszedje rólam. Nekem nagyon nem jött be. Ennyi volt a 2 alkalom.


Pedikűrösnél sose voltam, nincs rá szükségem, magamnak vágom a körmömet, festeni pedig nem szoktam, mivel a munkám is olyan, ahol nem nézik jó szemmel a lakkot (egészségügy).


Kozmetikushoz utoljára édesanyám vitt el még kamaszkoromban, de mióta kinőttem ezt a pattanásos-zsíros bőrös korszakot, szerencsére nincs szükségem rá. Huszonegy éves korom óta nagyon szép a bőröm, az alapvető ápolását pedig magam is el tudom végezni itthon, vannak krémeim és különböző pakolások, amiket fel tudok kenni egyedül is, ehhez nem kell szakember. :)


Csak fodrászhoz szoktam járni, de oda is talán évente 1-2 alkalommal, maximum, akkor is épp annyira, hogy igazítsa meg egy kicsit és vágjon vissza a végéből. Többre nincs is igényem, mert szeretem a hajamat, ahogy most van, és nem szívesen vágatok belőle, tényleg csak annyit, amennyit muszáj. :)

2016. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Fodraszhoz kb. Félévente...altalaban osszekotve van a hajam,festeni pedig magamnak festem..pedikur,manikur,neha ramjon az ot perc es olyankor kb. Evente 1-2szer(pedig pedikurre gyakrabban lenne szükségem,nagyon szaraz a labam,de lusta vagyok:))

Kozmetikus is alkalomszerű,ha ramjon,h elegem van a borotvalasbol,akkor megyek gyantaztatni.. Meg nekem meg az is neheziti,h a fodraszom,kozmetikusom 250km-re vannak:) elkoltoztunk par éve,probaltam itt az uj helyen is parat,de nem váltak be..

En a hobbimra koltok sokat,es nem szoktam azt erezni,h a gyerek elol veszem el...neki us ugyanugy megvezsem amire szuksege van..

2016. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!