Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más szülők is ilyen szigorúak...

Más szülők is ilyen szigorúak a lányukkal?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam fog szólni, hanem két volt, általános iskolás osztálytársamról. Mindketten épphogy 17 évesek, az egyikük lány, a másikuk fiú, és ők 'egy pár'.


Szóval, a csaj általános iskolában mindig-mindenből kitűnő volt, tehát, szerintem a 8 év alatt 5db négyest ha kapott a dolgozataira. Az anyja minden versenyre neveztette, de igazából a kötelező sulis dolgokon kívül, szinte sehol máshol nem volt jelen a csaj. Nyáron is szinte egész végig tanult.


Aztán úgy hozta a sors, hogy egy gimnáziumba vettek fel mindkettőnket..

Mivel én is 'megrontódtam' (alkohol, kocadohányzás, fű) már szinte rögtön a középsuli elején, ezért kíváncsi voltam, hogy vajon a csaj anyja hogy fogja tudni kordában tartani a leányzót.

És kiégek, de egy az egyben, mint általánosban..


A csaj összejött egy volt osztálytársunkkal, aki tőlük 2 utcányira lakik. Igazából a kapcsolatuk annyiból áll, hogy a srác átmegy a csajhoz délutánonként és beszélgetnek. DE! Csak akkor mehet át a srác, ha a lány anyja otthon van (akkor is csak este 8-ig), és kb 10 percenként ellenőrzi is őket. Nem mehetnek moziba, csak akkor, ha az anyja megnézte legalább a film előzetesét és úgy vélte, hogy nem hülyeség (pl a Deadpoolt nem nézhették meg emiatt). Otthon sem nézhetnek hülyeségeket, és ami tényleg elképesztő, hogy egy konkrét műfajt megtiltott az anyja nekik (anime), mondván, hogy hülyeség.. Ezért titokban kell nézniük az anime sorozatokat..

Elakartak menni Budapestre (falun lakunk) egy rendezvényre (Playit azt hiszem), de csak akkor mehettek volna, ha az anya velük mehet.

A csaj NEM MEHET ÁT a sráchoz, miközben 2 utcányira lakik tőle és több mint 10 éve ismerik egymást (a szüleik is). Itt/ott alvásról pedig szó sem lehet.

Már igazából ezek is óriási engedmények a csajnál, mert az előző fiújánál (aki szintén általános iskolás osztálytársunk volt) az sem volt megengedve, hogy az iskolától-hazáig tartó buszúton kívül találkozzanak (16 évesek voltak).

Azt meg már nem is mondom, hogy a csaj még életében nem volt buliban, mert nem engedik el, és a buszmegállóba is kocsival viszik ki, az osztálykirándulásokra (általános iskola) pedig csak akkor jöhetett, ha az anyja is.


Nem tudom, lehet csak nekem tűnik nagyon szigorúnak az anyja, de valamiért emiatt a csajjal soha nem tudtam 'kibékülni'. Idegesített (még most is), hogy mindig-mindenből tökéletes akart lenni, közben meg tudom, hogy nem ő akar az lenni, hanem az anyja..


2016. aug. 31. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem ez nem szigorú. Nekem 18 éves koromig azt sem engedték, hogy egyáltalán barátom legyen.
2016. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Az ő lánya legalább nem dug 13-14 évesen és tanul rendesen. Inkább egy ilyen anya, mint aki fütyül a gyerek jegyeire és mindent megenged.
2016. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekem 18 évesen sem engedték, hogy találkozzam a barátommal. Mi den volt osztálytársamat megszólnak, ha van párja, szerintük szégyent hoznak a családjukra. Megmondják mit csinálhatok terrorizálnak, most egy pitiáner dolog miatt nem szól hozzám apám, lelke rajta, nem fogok neki könyörögni. Megmondták melyik egyetemre menjek, most, hogy nem úgy megy az az egyetem, ami igazából nem is érdekel, csesztetnek. Nagyon nehéz kilépni ebből a helyzetből.
2016. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez borzalmas..Még olvasni is rossz volt.

A lányt az anyja teljesen megfojtja ,nem hagyja élni. Biztos megbolondulnék ha ilyenek lennének a szüleim. Az oké,hogy vannak konzervatívabb szülők, ismerek egy-kettőt én is,de ilyet még nem hallottam. Szegény csaj,mivel sehova sem mehet egyedül nem csinálhat semmit az anyja nélkül (pedig lassan felnőtt) teljesen életképtelen lesz,nem fog boldogulni felnőtt korában. De az is lehet,hogy ezzel az anyja pont az ellenkezőjét fogja elérni,mint amit szeretne,és csakazért is lázadozni kezd majd a lány,esetleg megszökik otthonról stb.

Bár mivel mindig is ebben élt szerintem neki már ez normális. Teljesen elrontotta az anyja,az egyszer biztos. Az ilyen szülőnek minek gyerek? Legyen konzervatívabb. Ne engedje bulizni. De könyörgöm hadd nézzen amit akar,hadd találkozzon azzal akivel akar..

2016. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
A csaj majd megkoszoni a szuleinek hogy normalis elete lehet, es nem vegzi lepukkant prostikent 18 evesen terhesen, penz es kilatasok nelkul.
2016. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ja persze. A csaj majd 18 évesen elszabadul, és elkezd bulizni, leitatják,mindent egyszerre ki akar majd próbálni, egy nagy életképtelen kamasz lesz pár év múlva. Jól elcseszték a nevelést.
2016. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Hogy mit fog megköszönni??:D

Mihelyst elszabadul otthonról, vissza se néz, bepótolja majd a bulikat, pasizásokat..... A tiltás soha nem jó eszköz. A kompromisszumok és az őszinte beszélgetések annál inkább 🙏

2016. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezt megköszönni? Perszeeee :D Szerencsétlen filmet sem választhat anyuci nélkül? Meg nem mehet osztálykirándulsára anyuci nélkül? Az ég óvjon az ilyen szülőtől. Meg hogy 17 évesen nem mehet bulizni se? Te jó ég, mikor bulizzon, ha nem akkor, amikor fiatal? Az ilyen szülő igazából nem bízik a gyerekében, nem bízik a saját nevelésében, pedig nyilván azt gondolja, hogy az a helyes. Vagy nem? Mert ha úgy gondolná, hogy jól nevelte a gyerekét, akkor jobban bízna benne, nem lenne a sarkában állandóan.
2016. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem kb.hasonlóan neveltek.Nem köszönöm meg,hogy így, és pont azért,mert amint elkerültem egyetemre (szerencsére az nemvolt a lakóhelyemen), kis túlzással pár hét alatt pótoltam mindent. Hirtelen nem tudtam mit kezdeni a szabadsággal, és csak az őrangyalomnak köszönhetem, hogy megúsztam nagyobb baj nélkül. Végülis az eszetlenül szigorú nevelésükkel ők sodortak veszélybe. Arról nyilván nem kell beszámolnom, hogy a cuccaim állandó átkutatása, telefonbeszélgetéseim kihallgatása, stb. mellett milyen lelki kapcsolatom volt az anyámmal, vagy milyen érzés visszagondolni a kamaszévekre...


Ami jó lett volna: rengeteg őszinte, nyílt beszélgetés, bizalom, támogatás, önállóságra és felelősségvállalásra nevelés. Én igyekszem így csinálni.

2016. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!