Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Őszintén, szerintetek...

Anyukák! Őszintén, szerintetek melyik a könnyebb: 8 órában dolgozni a munkahelyen, vagy otthon gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal vitatkoztunk erről tegnap este, és kíváncsi lennék gyakorló szülők véleményére. Nekünk még nincs gyerekünk, de tervezzük.

A párom már dolgozik, én most ősszel fogok végezni az egyetemen.


Tegnap este beszélgettünk és a párom azt mondta, szívesen maradna itthon ő a gyerekkel (ha majd lesz), mert szerinte a munkánál az is könnyebb. Ő gépészmérnökként dolgozik, én ápolónő leszek, ha végzek. Igazából úgy jött fel ez az egész, hogy panaszkodtam a kórházi körülményekre (hogy mennyire lehetetlen helyzetben van az egészségügy, nincsenek eszközeink, normális felszerelések, még gumikesztyű se jut mindig, stb), erre a párom azt mondta, hogy úgyse kell sokáig csinálnom, mert aztán ha gyerekünk lesz, nekem milyen jó és könnyű életem lesz, itthon babázhatok. Mondtam neki, hogy szerintem el van tévedve, egy gyerekkel még nehezebb lesz, az nem 12 óra műszak, hanem 0-24 és egyáltalán nem olyan egyszerű dolog felelős szülőnek lenni. Erre mondta, hogy hát pedig ő szívesebben maradna itthon a picivel, irigyel is érte, hogy én lehetek itthon, mert szerinte igenis könnyebb gyesen lévő apukának lenni itthon, mint a munkahelyen dolgozni heti 5 napot. Mert itt csak egyetlen egy dolga lenne: a gyerekre figyelni és a gyerek igényeit kielégíteni. A munkahelyen viszont rengeteg feladata van, nem csak egy, szóval szerinte teljesen egyértelmű, hogy melyik az egyszerűbb feladat.


Ebben végül is nem tudtunk egyetérteni, ezért azt mondtuk, hogy oké, akkor kérjük ki olyanok véleményét, akik már próbálták mindkettőt.


Tehát Anyukák, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mi a nehezebb: éveken keresztül otthon lenni a gyerekkel egész nap, vagy heti 5 napot dolgozni egy munkahelyen?



2016. szept. 1. 07:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
68%
otthon könnyebb,de unalmasabb is volt nekem.
2016. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem határozottan itthon könnyebb :) munkahelyemen is ezt csináltam csak sok babával :D aztán itthon várt a háztartás. most míg alszik ki tudok mosni, meg tudok főzni és csak egy babám van :))) em kell 12 fele szakadnom :)

jó mondjuk ez így elég speciális helyzet :)

2016. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Le leszek pontozva de én így érzek. A munkám stresszes volt utáltam. Mióta gyerekem van nyugodtnak érzem magam. A kicsi nem sírós bármit tudok tőle csinálni. Szóval nekem a munka rosszabb volt.
2016. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
77%
Nekem könnyebb volt otthon 2 gyerekkel. Amúgy pedagógus vagyok, kicsi gyerekekkel. Az sem mindegy, mi a munka, és milyen otthon.
2016. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
80%

Nekem egy keveset síró, jól alvó, rendes baba jutott. De az eleje nagyon nehéz volt, ezerszer inkább a munka!

Nem szerettem itthon lenni, senki nem szólt hozzám egész nap, tél volt, mászkálni még nem igazán lehetett vele, stb. Most már jó, vannak babás ismerősök, játszótér, programok. De igaz, amit írtak, hogy nem lehet tőlük főzni, takarítani, stb. Még az én nyugodt babám sem olyan, hogy lerakom, aztán elvan, örülök, ha 10-20 percekre leköti magát, mászik, feláll, pakol. Ha csak azt nézzük, hogy melyik könnyebb, akkor egyértelműen a munka.

Más: nem akarok gonoszakat írni, de most gondold meg, vállalsz-e úgy gyereket, hogy a leendő apuka ezt gondolja a gyereknevelésről. Nekem nagyon nem hiányozna, ha a nap végén hazaérő férjem a fejemhez vágná, hogy én egész nap itthon pihengettem.

2016. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nekem a munka könnyebb volt, de százszor jobban imádok itthon lenni a kislányommal. Már 2,5 éves múlt, hamarosan visszamegyek dolgozni, engem nagyon megvisel a gondolat. Bár hozzáteszem, hogy nagyon rossz munkahelyi légkörből jöttem el, vezetőváltás után, katasztrofális, diktatórikus új vezetővel...kész felüdülés volt megszabadulni tőle. Most megint vezetőváltás van, még nem tudni mi lesz...De biztos vagyok benne, hogy ha a régi, nagyon ideális munkahelyi légkörből jöttem volna el, akkor is megviselne visszatérni ugyanoda. Valahogy túlságosan felfogom az idő múlását és hogy vége, nem lesz ilyen többé. Egyetlen dolog vígasztal, az hogy mennyire jól érzi magát a családi napköziben, ahova időnként viszem. Látom, hogy neki már erre van szüksége. De boldogabb lennék, ha részmunkaidőben dolgozhatnék. Heti 4 nap 9-18 h-ig, szombaton is fél nap. Igazából így nem tudom elhozni a gyereket se családi napköziből, se az oviból. Az óvoda is bezár 17:30-kor. És összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy utolsóként ott fog majd várni szegény. Amúgy általában férjem fogja hazahozni, de előfordul majd, hogy nekem kell. De ha kifogok megint olyan főnököt, mint a mostani, ő nem fog elengedni 18 h előtt. Pedig amúgy papíron rugalmas munkaidőm van, csak sose engedték érvényesíteni. Én már előre félek ezektől a harcoktól. Ráadásul ha beteg gyerek, általában én is beteg vagyok. Most már lassan 1 hónapja betegek vagyunk. Nem tudom, hogy mi lesz, ha már dolgoznom kell. Iszonyatosan félek emiatt a kiszolgáltatottság miatt. Nincs nagyszülői segítség. A fizetésemből nem fogja futni még bébi-szitterre is. A családi napközi is éppen csak belefér anyagliag addig, mire óvodába mehet. Van annyi házimunka itthon, hogy munka mellett én már nem sokat leszek együtt a gyerekkel. Azt, hogy ne főzzek, sajnos nem tehetem meg.
2016. dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!