Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan írjátok, hogy saját...

Sokan írjátok, hogy saját vállalkozásotok van otthon, mert azt gyerek mellett "egyszerűbb" csinálni, mint beosztottnak lenni valahol. Esetleg leírnátok, hogy milyen is ez a vállalkozás?

Figyelt kérdés

Gyerekek előtt egészségügyben dolgoztam, nővér voltam.

12 órás műszakokat vittem, hol éjjel, hol nappal. Be voltam osztva hétvégéken is, ünnepnapokon is, nem volt olyan, hogy karácsony vagy húsvét, vagy május elseje, nálunk mindig menni kellett dolgozni.


Jelenleg a második babánkkal vagyok itthon, a nagy most ősszel kezdi az ovit. Felmerült, hogy ha a kicsi is ovisba megy, nem kéne visszamennem a kórházba dolgozni, mert olyankor hajnali 4:50-kor indulok itthonról, hogy 6-ra beérjek, és csak este negyed 8 körül érek haza, tehát alig lennék a kicsikkel... az oviba se tudnám őket hozni-vinni, se vacsit csinálni, mert este 7-kor még itthon se vagyok. Nem lennének nagy, közös családi hétvégék, mert egy hónapban legfeljebb 1 szabad hétvégét kapunk (sajnos nagyon kevés az ápoló), tehát elég nehéz lenne összeegyeztetni a korábbi hivatásomat a családanya szereppel.


Ezért jutott eszembe, hogy esetleg megpróbálhatnék én is valami vállalkozást indítani, csak nagyon érdekelne, hogy ki mit csinál, kinek milyen vállalkozása van, amit maga visz. Saját virágüzlet? Műkörmözés?


Nyilván nem szeretnék indiszkrét lenni, de z egy anonim oldal, ezért örülnék, hogyha akinek saját vállalkozása van, nagy vonalakban leírná nekem, hogy pontosan miben utazik, hogy döntötte el, hogy ezzel fog foglalkozni és mi kellett hozzá (nyilván a tőkén kívül), hogy be tudja indítani a vállalkozását. :)


Előre is köszönöm szépen annak, aki válaszol!



2016. szept. 1. 13:03
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg érdemes lenne körülnézned, hogy ápolónőként fix munkaidős helyre kerülhess. Pl. laborokban vagy járóbeteg ellátási központokban nem dolgoznak sem éjjel, sem hétvégén (vagy csak elvétve), van, ahol 1, van ahol 2 műszak van. Én nem az egészségügyben dolgozom, ezt csak, mint beteg állapítottam meg. Idősgondozást vagy beteg gyerekek/felnőttek otthoni ápolását is tudnád vállalni szerintem a végzettségeddel vagy esetleg némi kiegészítést hozzátanulsz, ha kell.
2016. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

A gyógymasszőr is érdekel, ez is nagyon jó ötlet. :) Valamennyire még szakmán belül is maradnék, elvégre a gyógymasszőri képzéshez is biztosan szükség van ugyanúgy anatómiai ismeretekre. :) Köszi a tippet!


Az az igazság, hogy nem gondoltam ezt át ennyire, mikor szakmát választottam. Leérettségiztem, elmentem egyetemre, és mert mindig is vonzott a gyógyítás, szerettem emberekkel foglalkozni és érdekelt a biológia is, így Ápolás és betegellátás szakon szereztem diplomát.

Angolul és németül beszélek, angolul valamivel jobban, bár errefelé a némettel többre megy az ember (nyugati országrészben élünk), ezért is kezdtem el németet tanulni, míg itthon voltam az elsővel. :)


De sok minden érdekel. Szeretem a hivatásomat, de a családomat jobban. Ezért gondoltam, hogy találnék valami más munkát, ami mellett több időm jut rájuk. Ha kell, szívesen tanulok új szakmát, vagy átképzem magam, bármit, ami csak kell, hogy több időt tölthessek a gyerekeimmel.


Nem tudom, hogy működik pontosan egy saját vállalkozás, de gondoltam, legalább egy kérdést megér, mert miért ne? :) Sokan csinálják, és az ápolásnál nem lehet megterhelőbb. Félreértés ne essék, szeretem a munkámat, de nem mondom, hogy nem fárasztó... egyszerre fizikai (amikor 120 kg-s betegeket egyedül emelgetek az ágyban) és szellemi (mikor fejben ki kell számolnom, pontosan hány %-os oldattá kell hígítanom az infúzióba szánt gyógyszert, mert persze amikor kéne, olyankor soha nincs megfelelő kiszerelésben a szükséges ampulla az osztályon). Tehát nem egyszerű. De tudom, hogy más munka sem az, és nem is baj, ha sokat kell dolgoznom, mert azt már megszoktam, igazából nekem az lenne a fontos, hogy ezt otthonról tehessem meg, vagy hogy én oszthassam be a saját időmet, hogy a családomra is jusson. És azt gondoltam, egy saját vállalkozással ez talán megvalósítható lenne. :)

2016. szept. 1. 14:01
 13/37 anonim ***** válasza:
81%

Masszor,kormos,fodrasz,szemelyi edző,ezek jutottak most eszembe..esetleg disztargyak,koszoruk keszitese..

Igaz en meg csak dedelgetem az otletet,de en varras iranyba indulok..a gyerekek mellett rakattantam ,masoknak is tetszik,amiket készítek. De nyilvan ez nem egyik naprol a masikra valosul meg..3 eve vettem az elso varrogepemet..most tartok ott,hogy már tudatosan vallalkozas beinditasaban gondolkodom..de mivel allapotos vagyok,nekem boven van időm,mert meg legalabb 3 evig itthon leszek.

2016. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Hú, a 11-es válaszolónak nagyon köszönöm! :) Ez a fix munkarendes egészségügyi állás is nagyszerű ötlet, jó lenne, ha a hétvégéim és az éjszakák szabadok lennének. Köszi a tippet, még a héten megpróbálok utánanézni, hogy errefelé van-e ilyen lehetőség. :)
2016. szept. 1. 14:04
 15/37 A kérdező kommentje:

13-as, neked is köszi, és nagyon sok sikert kívánok neked a varráshoz! :)


Egyébként ilyesmiben is gondolkodtam, jó a kézügyességem és szeretek is kreatívkodni. :) Szóval ezért jutott eszembe pl. a műkörmös szakma, mint opció, mert ahhoz is igazából erre a két dologra van szüksége az embernek; jó kézügyességre és kreativitásra. :)

2016. szept. 1. 14:08
 16/37 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is az jutott eszembe, hogy házi orvosi rendelőbe meg gyerek rendelőbe is kell asszisztens, azoknak fix a munkaideje.

Mondjuk azt nem tudom, hogy nekik pontosan mi a végzettségük, de a felnőtt rendelésen kell csinálni EKG-t meg oltást beadni stb. szóval saccra az is hasonló lehet a nővéri munkához, mondjuk számítógépes ismeretek is kellenek hozzá...

2016. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
69%

16-os vagyok,

a cukrász szerintem még alkalmazottként sem családbarát.

Ünnepekkor biztos nem lehet szabira menni és karácsony előtt az utolsó pillanatig hajtás van, akkor hogy készülsz fel a saját ünnepre...

2016. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj, de nekem feltűnt valami! Anyukám is pont ilyen beosztással dolgozott/dolgozik, de azért ez nem mindennapos, ezt tegyük hozzá! Tehát nem minden nap 12 órázol, ugye? A héten konkrétan hány nap? Mert azért ez nagyon drasztikusnak lett leírva :) Annak ellenére, hogy én már bölcsis korom óta egy ilyen anyával éltem, nagyon jól megvoltam. Mindig annyit főzött, hogy másnapra is legyen és azért elég sok napot itthon volt, pont a 12 órázás miatt. Arról nem is beszélve, hogy amikor éjszakás volt simán tudott vinni éjszaka előtti napon is és utána is bölcsibe, oviba, suliba.


Egyébként nekem is egyéni vállalkozásom van, de ez azért volt mert diplomát kellett szereznem a szüleim nyomására, de gyűlöltem a szakmámat. Konkrétan kényszerítettek rá, de ez mindegy... Aztán amikor még nem voltak gyerekek (a 20as éveim elején, még az egyetem mellett egészen pontosan) elkezdtem edzéssel foglalkozni. Aztán egyre komolyabban vettem, megkaptam a megfelelő képesítéseket és edzőtermet nyitottam, ahol különböző órákat tartunk. Sokkal boldogabb vagyok, több pénzt keresek (sokkal!), de mégsem vagyok többet a gyerekeimmel, mint amennyit anyukám volt velünk, mert du 3ra járok és este 9 után érek haza.

2016. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Nem, nincs minden nap 12 óra, de beosztástól is függ, és mikor eljöttem, akkoriban nagyon kevesen voltunk az osztályon.

A beosztásunk is változó volt. Amikor elkezdtem dolgozni, még csak nappalos műszakba jártam, akkoriban úgy volt, hogy mentem 2 vagy 3 napot 12 órában, aztán otthon voltam 1 vagy 2 napot. Később volt egy időszak, mikor úgy mentem, hogy egyik nap nappalos voltam, másik nap éjszakás, harmadik nap pihenő, aztán negyedik nap megint nappalos. De ezt senki nem bírta sokáig, szóval megbeszéltük a főnővérrel, hogy hét közben ne váltogassa a műszakokat, legyen akkor az egyik héten valaki állandó nappalos, a másik meg állandó éjszakás, mert ez így sok.


Anyukád idejében még egészen más volt... van egy kolléganőm, ő lassan nyugdíjba készül, 38 éve dolgozik ápolóként és ő is azt mesélte, hogy régen egészen más volt. Akkor még könnyebben bírta - persze lehet, hogy azért, mert akkoriban még ő is fiatalabb volt -, de nagyon tapasztalt ápoló, szakmailag a topon van a mai napig, és lelkiismeretesen végzi a munkáját, nem egy lusta valaki, mégis sokszor panaszkodik, hogy régen mennyivel könnyebb volt ez a munka.

2016. szept. 1. 14:29
 20/37 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!

pont azért, mert nagyon kevesen vannak már az ápolásban, a kórházak is próbálnak családbarát munkahelyek lenni. éppen ezért jellemző, hogy kisgyerekes anyukákat gyesről szakrendelésre, vagy csak nappalos 8 órás munkavégzésre vesznek vissza.

rengeteg ilyen van, szinte minden osztálynak van ambulanciája már a kisebb kórházaknak is.

és igen, még ott van mellette a rengeteg kiszolgáló egység: labor, rtg, steril... és itt sem csak szakasszisztensek dolgoznak, és itt is vannak csak nappalos helyek, esetleg ügyeletet kell adni (ami havonta 3-4-5 éjszaka, de ugye az belefér).

aztán ott vannak a háziorvosi praxisok, szociális intézmények stb.


nem akarlak lebeszélni a saját vállalkozásról, és ha megvan a világmegváltó öltet, szólj nekem is ;) de azért első körben én ilyen irányba gondolkodnék.

2016. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!