Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan írjátok, hogy saját...

Sokan írjátok, hogy saját vállalkozásotok van otthon, mert azt gyerek mellett "egyszerűbb" csinálni, mint beosztottnak lenni valahol. Esetleg leírnátok, hogy milyen is ez a vállalkozás?

Figyelt kérdés

Gyerekek előtt egészségügyben dolgoztam, nővér voltam.

12 órás műszakokat vittem, hol éjjel, hol nappal. Be voltam osztva hétvégéken is, ünnepnapokon is, nem volt olyan, hogy karácsony vagy húsvét, vagy május elseje, nálunk mindig menni kellett dolgozni.


Jelenleg a második babánkkal vagyok itthon, a nagy most ősszel kezdi az ovit. Felmerült, hogy ha a kicsi is ovisba megy, nem kéne visszamennem a kórházba dolgozni, mert olyankor hajnali 4:50-kor indulok itthonról, hogy 6-ra beérjek, és csak este negyed 8 körül érek haza, tehát alig lennék a kicsikkel... az oviba se tudnám őket hozni-vinni, se vacsit csinálni, mert este 7-kor még itthon se vagyok. Nem lennének nagy, közös családi hétvégék, mert egy hónapban legfeljebb 1 szabad hétvégét kapunk (sajnos nagyon kevés az ápoló), tehát elég nehéz lenne összeegyeztetni a korábbi hivatásomat a családanya szereppel.


Ezért jutott eszembe, hogy esetleg megpróbálhatnék én is valami vállalkozást indítani, csak nagyon érdekelne, hogy ki mit csinál, kinek milyen vállalkozása van, amit maga visz. Saját virágüzlet? Műkörmözés?


Nyilván nem szeretnék indiszkrét lenni, de z egy anonim oldal, ezért örülnék, hogyha akinek saját vállalkozása van, nagy vonalakban leírná nekem, hogy pontosan miben utazik, hogy döntötte el, hogy ezzel fog foglalkozni és mi kellett hozzá (nyilván a tőkén kívül), hogy be tudja indítani a vállalkozását. :)


Előre is köszönöm szépen annak, aki válaszol!



2016. szept. 1. 13:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
28%

"Nyilván vannak szakmák, ahol Neked, vagy egy alkalmazottadnak kell szakirányú képesítés ezt aláírom, de nem mindbe!!!"


Idézet magamtól vége. el kéne tudni olvasni amit írtam és akkor még talán lenne is alapja a kioktatásodnak. Webshop indításához NEM kell kereskedelmi végzettség, ha esetleg csak ez tartott volna vissza attól, hogy indíts egyet :)


Hogy te észosztásnak mondod akkor legyen az, de én pont hogy a tapasztalataimat írtam le. Olyan emberek adnak tanácsot vállalkozásban, akiknek főnökük van, meg bejelentett 8 órás állásuk. Aztán ezt szóvá tettem, hogy ez így nem egészen hiteles. Tetszik, nem tetszik ez így sikerült ahogy. Nem barátkozni meg jópofizni járok fel ide. Sajnálom, hogy nem lehetünk barátok :D


További sok sikert, a kérdezőnek, meg Nektek is Babócáim. Én lépek tovább az éterben.

2016. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
80%

Na ez a stílus kiveri nálam a biztosítékot, de egy valamiben igaza van: nem kell kereskedelmi végzettség a webshophoz, viszont nem lehet mindent webshopon árulni.

A gazdagmami weboldal nem fogja senki életét megoldani, Vida Ági leginkább egy piramisjáték szervezőhöz hasonló, jó sok álmodozó anyukát bepalizott már. Pontosan arra épít, hogy előbb-utóbb minden anyuka fejében felmerüla gondolat, de jó is itthon a kicsivel, de jó lenne ha én osztanám be a napomat, ha mindig érte mehetnék az oviba, ha szüksége van rám, ha sír utánam, ha beteg, mindig itt lehetnék mellette, inkább dolgoznék este vagy éjjel vagy hajnalban, csak vele maradhassak...Álmodozunk. És ezt jól tudja Vida Ági, ezért is van jelen a neten minden olyan témában, ami előbb-utóbb felmerül a kismama fejében. Pl. amikor megszületetta kicsikéd, tele voltál kérdésekkel, de sebaj, ott van Vida Ági, akinek a hírlevelére gyanútlanul feliratkoztál, elhalmoz majd szoptatási tanácsokkal és kapsz jó sok infót a kicsi fejlődési lépéseiről, kérdezhetsz is tőle nyugodtan, ingyen és bérmentev osztogatja majd a tanácsait. Mivel feliratkoztál a hírlevelére, már meg vagy neki, aki pontosan tudja, hogy ahogy nő a kicsi, majd egyszercsak a szoptatási kérdéseken túl felmerül a fejedben a program: itthonról szeretnék dolgozni. Tegye fel a kezét az az anyuka, aki ne gondolt volna erre! Vida Ági is tudja ezt, és pont jókor fog felbukkanni a neten, a levelezőlistádban meg még ki tudja hol, hogy felhívja a figyelmed, hogy mindaz amiről álmodsz, megvalósítható, fordulj csak hozzá bátran. Újabb feliratkozás a hírleveleire és küld is majd heti 5-öt minimum. Amit mond, nem mind hülyeség, még tanulni is lehet belőle, de valójában csak annak válik be, aki ugyanolyan gátlástalan emberhülyítő mint ő. Mert majd elmész a tanfolyamaira, meg továbbképzéseire, meg veszel tőle Cd-t, meg mit tudom én még mit...Igazából ő a sok álmodozó anyuka hülyítéséből él, ez az igazság. Némelyik anyukának bejön, na az ő nevüket buzgón lengedeztetik. No mindegy, egyébként én is elindítottam a magam kis webshopját, illetve már majdnem elindult, de tudom hogy nem fogok belőle megélni. Álmodozásra jó volt, meg arra jó lesz, hogy talán 15-20 év múlva már hoz annyit, hogy ne haljak éhen nyugdíjasan, vagyis hát ugye én nem is leszek már nyugdíjas. De a gyerekemmel itthon nem igen lehetek, hiába álmodozom. Szerencsére annyira h...lye nem voltam, hogy Vida Ági belőlem is pénzt húzzon. Bár egy másik hölgynek sikerült. Ő pl. Vida Ági tanítványa, ő is csak azért sikeres úgy-ahogy, mert a hozzánk hasonló hüly..íthető anyukákat hü...lyíti. Több csalioldaluk van, otthonimunka meg mit tudom én már. Azzal szédítik a népet, hogy mivel egyéni vállalkozó könyvelhet magának, majd ők megtanítanak téged könyvelni. Csak be kell lépni a klubba. Én 4 évig dolgoztam könyvelőcégben, így azt mondom, nekem végülis megérte a szolgáltatás, bár a klubtagság alatt bármit kérdezhettem, ez úgy működött, hogy az első kérdéseimre sok és részletes választ kaptam,a továbbiakban tőmondatokat. Ha csak arra a tudásra építenék, amit ott kaptam, már rég megevett volna a NAV. És akkor azzal hü...lyít nyomorult embereket, hogy klubtagként ő minden segítséget megad ahhoz, hogy magát könyvelhesse. Nagy átverés, az az igazság, hogy nem ad annyi infót, ami biztonságos lenne. Én személyesen is elmentem könyvelőhöz és egy csomó olyan dologra felhívta a figyelmem, amit a klubból sose tudtam volna meg. Nem kell sokat hibázni a NAV-nál. Ennyit a gazdagmamiról és társaságáról. Pl. gazdagmami arra nem nagyon hívja fel a figyelmét a lelkes anyukáknak, hogy a saját nevükön vállalkozni életveszély, mert azonnal életbelép a havi kötelezően minimálisan fizetendő adó- és járulékösszeg, körülbelül havi 70.000 Ft. Hiába van esetleg főállásod, ahova visszavárnak gyedről, gyesről, nem számít, mert amíg gyeden, gyesen vagy, főállású egyéni vállalkozó vagy, perkálhatod a havi 70.000-et. KATA-adózással se sokkal jobb a helyzet. A vállalkozásod nagy valószínűséggel 1-2 év múlva fog annyit hozni, hogy ezt az összeget egyáltalán ki tudd fizetni. Ja, és ha nem tudod magadat könyvelni, akkor havi 5-8.000 Ft a könyvelő még pluszban, de inkább 8-9.000, ha jót akarsz. Marad az, hogy a férjed nevén vállalkozol. Ha voltál olyan szerencséd, hogy ezt megtudtad gazdagmamitól vagy a könyvelődtől még időben. Én nem mondom, hogy ne álmodozzunk, de az az igazság, hogy nagyon sokan mások hü..lyítésén gazdagodnak meg, és ettől felmegy a vérnyomásom. Ettől függetlenül én is próbálkozom, mert nekem is álmom, hogy soha ne kelljen otthagynom idegenekre a gyerekemet, ha épp rám lenne szüksége.

2016. dec. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és attól is mentsen meg az Isten, hogy a NAV rájöjjön, hogy a férjed nevén te vállalkozol. Elég egy fotó a weboldalatokon, vagy egy gyanútlan saját készítésű videó, ahol a saját készítésű csodamunkáddal virítasz, vagy csak megkérdi a NAV, jé, milyen jól tud varrni a férjed. Könyvelőklubos partnernőnk nem fog téged azzal riogatni, hogy édesem, ha a NAV rájön, mit csinálsz, a férjed nyakába varrja, hogy feketén foglalkoztat téged. Se gazdagmaminak, se könyvelőklubos barátnőnknek nem érdeke hogy rájöjj, milyen veszélyes amit csinálsz. Egyébként van akinek bejön. Én tanultam skype-os nyelvtanárnál, laza egy csaj, soha egy számla vagy nyugta, pedig utaltam neki a pénzt, mindennek nyoma van, még skype-on is ott van írásban a nyoma az óráknak. Egyszerre 2 nyelvet oktat, még 3-at tanul...na olyan is a színvonal. Baromi jól megél belőle, de valójában katasztrófa...állandóan mindennek utána kell néznie, 60 perces órából 20-at fénymásolással tölt...És megy neki...Én sose tudnám így csinálni...Egyrészt égne a képem, hogy igazából konyhanyelven beszélem a nyelvet, másrészt elég egyetlen olyat kifogni, aki feldob a NAV-nál és vége a kis jólétnek...ÉS akkor megtudtam, hogy egy másik anyuka ismerőse saját készítésű horgolt díszekkel kereskedik és már úgy megy neki, hogy exportál...Te jó ég! Eszerint anyuka tisztában van a külföldi joggal is? Merthogy én a kis webshopomat az életben nem merném külföldiek kiszolgálására beizzítani, pedig hát nem lenne nagy ügy többnyelvűvé tenni, csak hát a külföldi adózás és jog...Persze elpostázni valamit arra a külföldi címre nem nagy ügy, megcímezni meg tudok egy borítékot én is...És ha elég sö...tét lennék hozzá, nyugodtan aludnék, mert álmomban fel nem merülne a gondolat, hogy esetleg van még adózásilag is egy kis következmény vagy csak annyi, hogy mi is van azzal a fránya környezetvédelmi termékdíjjal??? Na, ezért nem fogom én az életben semmire se vinni...
2016. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
65%

én is elindítottam a magam kis webshopját, illetve már majdnem elindult, de tudom hogy nem fogok belőle megélni. Álmodozásra jó volt, meg arra jó lesz, hogy talán 15-20 év múlva már hoz annyit, hogy ne haljak éhen nyugdíjasan,

Húú de negatívak vagyunk :)


Valóban nem oldja meg senki életét a Vida Ági, mindenkinek magának kell. Ha valaki ezt várja tőle, és nem teljesíti akkor előfordulhat hogy kóklernek titulálja és elkezd fröcsögni hosszan a GYIK oldalán.


Nem igazán értem mi a bajod a hírleveleivel, teljesen bevett üzleti formula, ráadásul ha nem tetszik akkor ott a leiratkozás gomb és viszontlátásra :D


A Katások valóban maguknak könyvelnek, ebben semmi ördögi nincs, egy excel táblában. Gyakorlatilag a bevételeidet összegzed, hogy tudd hányadán állsz a 6 milliónak, ami jövőre 12. Ha megy az összeadás, akkor nem igazán kerülhetsz bajba :D


A KATA meg nem feltétlenül 70 ezer. választhatsz 50 ezreset is, főállás mellett pedig 25, ami sok esetben megvan a szülési szabadságon lévő anyukának. Bár egészen őszintén megmondom a gyes ill gyed nem tudom mennyire összehangolható a Katás adózással, mivel még nem voltam nő, ez engem nem érintett soha.


Nem tudom valaki hogy tud a férje nevében vállalkozni. az egyéni vállalkozóit saját névre váltod ki amihez kell személyi meg a többi azonosítás.

Valóban érdekes hogy a férjed elkezd varrni női néven :D


Ez a spanyol tanár durva. De a kereslet kínálat eldönti hogy mi lesz a sorsa. A versenyszféra nagy buktatója, ha nem csinálod jól amit csinálsz, akkor lehúzod a rolót. Ha jól megy neki akkor valamit lehet nem vettél észre nála.


Nemzetközi adójogba nem mennék bele, de rendkívül egyszerű alapelvet követ. Amelyik országban van a szolgáltató bejegyezve, azok az adószabályok az iránymutatóak. Vagyis megrendelnek tőled valamit Amerikából, kifizetik dollárban ugyanolyan mintha forintban rendeltek volna Mátészalkáról. Csak egy devizaszámlát kell nyitnod a bankod meg átváltja neked forintba.

Gondolj bele az aliexpresz hogy megszívná ha minden ország adószabályai szerint teljesítené a napi több százezer megrendelést.

2016. dec. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázni kell, a szülési szabadságon levő anyuka hiába rendelkezik főállással, a szülési szabadsága idején végzett vállalkozási tevékenység főállásnak minősül, tehát nem fizethet csak 25.000-et KATA adózással!!!

Ez valószínű azért van így, mert szülési szabadság alatt a meglévő állásából nem származik járulékalapot képező jövedelme, tehát nem számít.



Egyébként való igaz, a KATA könyvelése nem túl bonyolult, csak én nehezen tudom elképzelni, hogy egy induló vállalkozás rögtön termel annyit, hogy akár csak havi 25.000 Ft-ot ki tudjon fizetni a könyvelő árán kívül. Persze nem mindegy, milyen vállalkozásról van szó. A 70.000-et a nem KATA adózású főállású ev-ra értettem, persze KATA-ban is választható hogy magasabb járulékalapot képezzen, de tudom hogy a KATA 50.000, nekem ez is rengeteg pénz lenne havonta csak adóra.


A szja elszámolást végző ev könyvelése pedig nem kis feladat.

2017. jan. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
ui: A hírlevelet már rég lemondtam:)
2017. jan. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
59%

Hát nézd, én erre csak azt mondom, hogy ember tervez, és ha vállalkozó akarsz lenni akkor nem isten, hanem ember végez, jelen esetben Te.


Le kell ülni szépen és megtervezni x forgalom mellett lesz y bevételem, és ebből mennyi marad a végén a zsebemben miután mindent és mindenkit kifizettem.


A tervezésben eldől, hogy egy vállalkozást megéri egyáltalán elindítani, vagy bukásra van ítélve. Én pl 2 ötletemet is elvetettem, mert a számok azt mondták túl sokáig tartott volna beindítani.

Azt mondom, hogy olyan vállalkozást elindítani sem érdemes, ami minimum 500 ezret nem hoz havonta, nemhogy még egy Katát nem tud kitermelni. Az 500 ezer azért vízválasztó (szerintem), mert 1-200 ezret alkalmazottként is megkeresel, ha van egy kis eszed, de vállalkozóként sok a rizikó, sok a meló, és ha ugyanannyit keresel, akkor csak feleslegesen terhelted le magad, és nem vagy előrébb.


Természetesen ezt az 5 kilót nem az első hónapban kell hoznia, az üzleti tervben az első fél évem veszteségesre jön ki, de ezzel SZÁMOLTAM.

Ez a tervezés nem pedig az "egyébként én is elindítottam a magam kis webshopját, illetve már majdnem elindult, de tudom hogy nem fogok belőle megélni. Álmodozásra jó volt, meg arra jó lesz, hogy talán 15-20 év múlva már hoz annyit, hogy ne haljak éhen nyugdíjasan" :D :D

2017. jan. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!