Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan írjátok, hogy saját...

Sokan írjátok, hogy saját vállalkozásotok van otthon, mert azt gyerek mellett "egyszerűbb" csinálni, mint beosztottnak lenni valahol. Esetleg leírnátok, hogy milyen is ez a vállalkozás?

Figyelt kérdés

Gyerekek előtt egészségügyben dolgoztam, nővér voltam.

12 órás műszakokat vittem, hol éjjel, hol nappal. Be voltam osztva hétvégéken is, ünnepnapokon is, nem volt olyan, hogy karácsony vagy húsvét, vagy május elseje, nálunk mindig menni kellett dolgozni.


Jelenleg a második babánkkal vagyok itthon, a nagy most ősszel kezdi az ovit. Felmerült, hogy ha a kicsi is ovisba megy, nem kéne visszamennem a kórházba dolgozni, mert olyankor hajnali 4:50-kor indulok itthonról, hogy 6-ra beérjek, és csak este negyed 8 körül érek haza, tehát alig lennék a kicsikkel... az oviba se tudnám őket hozni-vinni, se vacsit csinálni, mert este 7-kor még itthon se vagyok. Nem lennének nagy, közös családi hétvégék, mert egy hónapban legfeljebb 1 szabad hétvégét kapunk (sajnos nagyon kevés az ápoló), tehát elég nehéz lenne összeegyeztetni a korábbi hivatásomat a családanya szereppel.


Ezért jutott eszembe, hogy esetleg megpróbálhatnék én is valami vállalkozást indítani, csak nagyon érdekelne, hogy ki mit csinál, kinek milyen vállalkozása van, amit maga visz. Saját virágüzlet? Műkörmözés?


Nyilván nem szeretnék indiszkrét lenni, de z egy anonim oldal, ezért örülnék, hogyha akinek saját vállalkozása van, nagy vonalakban leírná nekem, hogy pontosan miben utazik, hogy döntötte el, hogy ezzel fog foglalkozni és mi kellett hozzá (nyilván a tőkén kívül), hogy be tudja indítani a vállalkozását. :)


Előre is köszönöm szépen annak, aki válaszol!



2016. szept. 1. 13:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%
Anyukám azt mondja, hogy ez egy álom, ahhoz képest amilyen régen volt. Akkoriban ő úgy dolgozott, hogy 3 éjszaka egymás után, aztán pihenőnapok (nem tudom mennyi), majd 3 nappal. Most meg az, hogy hetente 3-4 napot dolgozik, teljesen jó. Mindenki mást mond, és anyukám még ma is dolgozik :)
2016. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
64%

Most én is a második babámmal vagyok itthon (igaz, a nagy már iskolás), de szeretnénk harmadikat is hamarosan. Mire a legkisebb is ovis lesz, szeretném, ha nem kellene visszamennem a munkahelyemre. Én egy webshop indításában gondolkodom, de nekem van hozzá ruházati eladói végzettségem. Még mellé egy boltvezetőit szeretnék szerezni, úgy lenne a legjobb. Mondjuk én eddig nem - ebben - a szakmámban dolgoztam, szociális munkás vagyok, abban tevékenykedtem. Nagyon szerettem is, de megmondom őszintén, nekem abból lett elegem, hogy minden napom rohanás, munkaidő lejártakor úgy repülök ki az ajtón, mint a szélvész, sprintelek a gyerekért a suliba, mégis mindig ő az utolsó, utána még boltba menni, stb., otthon az elmaradt adminisztrációt pótolni, mert hiába dolgoztam le a munkaidőmet, nem végeztem, na meg hiába dolgozom akármilyen jól, hiába csinálom szívvel-lélekkel, hiába fektetek bele akármennyi energiát, a fizetésem nem lesz több, hiszen közalkalmazott vagyok, ugyanennyit kapnék akkor is, ha csak melegedni járnék be.


Úgyhogy inkább belevágok a saját üzletbe, most van rá lehetőségem, hogy minimális kockázattal kipróbáljam, hiszen itthon vagyok, van időm foglalkozni vele. Aztán ha nem jön be, még mindig visszamehetek a munkahelyemre. Sőt, ha bejön, akkor sem kell felmondanom, mert szerencsére gyet alatt is megmarad a státuszom, úgyhogy a legkisebb gyerek (aki még meg sem született) 8 éves koráig ráérek eldönteni, hogy vissza akarok-e menni.


Én úgy gondolom, hogy aki saját vállalkozáson, otthon végezhető munkán gondolkodik, az ilyenkor, gyed alatt vágjon bele, hiszen ilyenkor van lehetősége kipróbálni, hogy mennyire menne a dolog, és nem kell a meglévő munkahelye felől véglegesen döntenie.

2016. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
64%
3as vagyok. Én most pénzügyi és számviteli ügyintézonek tanulok :). Aztán majd meglatjuk. Erre rá tudom képezni akár a mérlegkepes könyvelőit. Mondjuk van még 2 évem kitalálni hogy hova tudok majd dolgozni menni. Meg persze ha nem adj isten nem jön össze a számítson akkor vissza megyek addig a kórházba. Ott úgy is tart karokkal várnak....
2016. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
44%

Azért kérdezz vissza azokra, akik mondják, hogy "képzettség nélkül nem megy, nem tudsz vállalkozni, inkább képezd át magad valami mássá mint ápoló és akkor dolgozd azt", hogy ők vajon mit dolgoznak. Bizonyára mind sikeres egyéni vállalkozó, aki feljött segíteni az elindulókat, hogy sikeresen lépjenek rá arra az útra mint ő maga..


Kacagnom kell :D :D . Az a baj, hogy olyan emberek adnak tanácsot vállalkozás témában most Neked, akiknek főnökük van, és 8-10 órát dolgoznak egy munkahelyen.


Nagyon hiteles és hasznos tanácsok :D


És mielőtt köpködni kezdenétek babócáim: Én múlt kedden rúgtam ki a főnökömet, és most indítom a saját vállalkozásomat. A ti szánalmas értekezéseitekkel ellentétben pedig rohadtul nem abban a szakmában, amit elvileg tanultam és papírom van róla. Hogy miért tehetem ezt meg? azért, mert itt nincsen állásinterjú, nem kérik a papírodat. Nyilván vannak szakmák, ahol Neked, vagy egy alkalmazottadnak kell szakirányú képesítés ezt aláírom, de nem mindbe!!!


Szóval első és legfontosabb tanácsom, hogy hagyd itt ezt a sok köpködő alkalmazottat és válts csapatot!!!

Kezdés képen ajánlom a Gazdagmami.hu-t Pont egy olyan nő csinálja aki gyerek mellett kezdett vállalkozni otthonról. A letölthető anyagok közül, meg kapásból 50 tippet kapsz amit azonnal elindíthatsz.


Zárópoén pedig, hogy se nem kisgyermekes, se nem nő nem vagyok.


Na szép estét :D

2016. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó nagyon örülök h ilyen ügyes, zseni, és mindenkinél okosabb vagy, csak éppen azt nem árultad el h mi az a vállalkozás amit indítasz így végzettség nélkül. Ha azt írtad volna h már önálló vagy x éve és megélsz belőle az oké, de ez a fröcsögés h te felmondtál és most nagyon büszke vagy magadra ez nem sokat segít a kérdezőnek.
2016. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
12%
Aki x éve megél valamiből egyszer annak is el kellett kezdenie :)
2016. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo , diplomas apolo vagy ?

En diplomas apolokent, rendelobe dolgozok, ( 8 ev osztaly utan ) sokkal jobb!

Es ugye itt nincs ejjel meg hetvege.


Meg ami meg eszembe jutott, gyogyszerceg ? Ok kapkodnak a diplomas apolok utan! Es azert ott nagyjabol te osztod be az idodet .


En most gyes utan azon gondolkozom, hogy fotozni fogok vallalkozasban. De mar 20 eve csinalom hobbi szinten, eskuvokon fotoztam ( eddig csak baratoknal ) ujsagokba , nagazinokba, konyvekbe fotoztam ,de eddig csak hobbibol.

Szoval ennek a vallalkozasnak, ha osszejonne, is lenne 20 ev tudasa , elozmenye.

2016. szept. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
53%

24-es, akkora arccal írtad a kis monológodat, mintha egy évek óta sikeres vállalkozásod lenne, és nem csak a múlt héten indítottad volna. Mire föl vagy ilyen fellengzős? Senki nem írt bántót a kérdezőnek, mindenki a saját tapasztalatát/véleményét/terveit írta le, egyedül te jöttél ide úgy, hogy leszólsz másokat.


Egyébként meg, csak hogy tudd, azért írtuk azt, amit, mert sok mindenhez tényleg szükség van megfelelő képzettségre. Nem mindenhez, de amit én csinálni szeretnék, ahhoz például kell. Sőt, bármi, ami valaha eszembe jutott, azokhoz mind kellett. Szerencsére nekem meg is van hozzá a kellő végzettségem, de ha nem lenne, első dolgom az lenne, hogy megszerezzem. Vajon te milyen területen tevékenykedsz, amihez semmiféle végzettségre nincs szükség? Arról mélyen hallgatsz.

2016. szept. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
50%

Webshopot indítok, ahol a saját tervezésű termékeimet fogom árulni. Mély hallgatás off :D


Szükséges készségek:

online jogi ismeretek, keresőoptimalizálás (SEO), reklámszöveg írás, facebook/google adwords használata, tárgyalóképesség (beszállítókkal, leendő vevőkkel) pénzügy, nemzetközi adózás (MO-n csak megélni tudnék belőle, de a kedvenc autóm a Porche, szóval nemzetköziben kell gondolkodnom) Weblapépítés, programozás, online marketing, közösségi média használata, raktározás, logisztika ésatöbbi ésatöbbi.


Most kb ami eszembe jutott és egy képzeletbeli levegővel el tudtam mondani azt írtam csak le.


Felteszem a költői kérdést: Ha előbb minden témában beülnék a padba és elkezdenék előbb tanulni róla, vajon megkezdhetem e a vállalkozást 90. életévem betöltése előtt? :D


Egyébként egy autószerelőtől, és egy asztalostól hallottam az igazi lényeget, amit Ti akik veszett mód kapaszkodtok a papírotokba, és a szakmátokba, hogy ha autószerelőként nyitsz egy saját autószervizt, akkor az utolsó dolog amit csinálni fogsz az az autószerelés. Mert onnantól Te cégvezető vagy, és sok más egyéb dologgal kell foglalkoznod lásd fentebb.


És csak hogy értsétek: Építészetet tanultam. Az órákon valahogy nem jött elő a SEO, de utánanéztem kb egy hétvége alatt, a lényege megvan, majd gyakorlatban kiderül működik e vagy nem.


De amit mondtok, hogy előbb tanuld ki a szakmát, meg ami kell hozzá az nem működik. Iszonyú sok mindent kell elsajátítanod. Itt jön a bölcs mondás, hogy jó pap holtig tanul, és azt is folyamatosan :)

2016. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
69%

Senki nem kapaszkodott "veszett mód" a papírjába, szakmájába, de vannak olyant tevékenységek, amiknél ELŐÍRÁS, hogy rendelkezz ilyen vagy olyan végzettséggel, különben nem tudod legális keretek között végezni. Egy webshop-hoz például KELL kereskedelmi végzettség.

Egyébként továbbra is csak te voltál kioktató, másokat leszóló. Bőven elég lett volna, ha leírod a saját tapasztalataidat, de neeeem, te idejöttél észt osztani. Ilyen mentalitással te mit keresel a kereskedelemben? Tárgyalni is így fogsz? Amúgy meg továbbra is fenntartom, ezt a pökhendi stílust maximum akkor engedheted meg magadnak (bár akkor is elég gáznak tartanám), ha egy több éve sikeres vállalkozást tudhatnál a magadénak. Te egyelőre még marhára nem tartasz itt.

2016. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!