Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » újra munkába állás hogy ment...

újra munkába állás hogy ment lelkileg, technikailag?

Figyelt kérdés
aki visszament dolgozni ujra hogyan rázódott bele a munkába gyerekkel?reggel és haza ki hordja a gyereket?házimunka hogy zajlik?nehéz volt a hirtelen teher?én pl.gyerek előtt takaritási munkát végeztem konkrétan vacsorát elaluttam csak reggel ettem,és most nem lehet délután bealudni hisz ott a gyerek,főzni kell és még mindig éjszakázom is vele.nem akarok lustának tűnni,lehet én vagyok gyenge,de most a fetrengős hisztizős korszakban is vagyunk,és félek a 8 óra munka ,+házimunka+gyereknevelés kombinációjától.mindenki története érdekel.
2016. szept. 4. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Én egy év után örültem hogy mehettem, igaz heti 2 napban először aztán lassan emeltünk :) Szeretem a munkámat, és kell a szakmai kihívás.


Amikor itthon vagyok én viszem-hozom, a maradék napokon a férjem hozza, ill. péntek ő viszi mert akkor később megy dolgozni (amúgy fél 6, ami lehetetlenné teszi a dolgot), viszont ugye előbb is jön haza.


A házimunka kérdést sosem értettem. Hogy lehet valaki annyira hülye, hogy egyenlő munkaidő mellett magára vállalja az egészet?! A férj meg hogy lehet annyira önző, hogy hagyja?! És akkor ennek még gyereket is szülni...


Hát nem véletlen a félelmed, mert valóban erre megy rá a sok házasság. Csak sokan abba nem gondolnak bele, hogy ha x éven át a gyerek előtt is ők csinálták, akkor logikus, hogy a férfi egy lusta dög és soha nem is fog segíteni. Aztán már késő bánat...


Hány éves a gyerkőc? Mennyire gépesített a háztartás? Miért kell éjszakáznod vele?


Nálunk könnyű a dolog mert van mosogatógép+szárítógép+robotporszívó ez rengeteg munkát megspórol. De emellett a férjem is rendesen végzi a házimunkát és a gyerekkel is foglalkozik!


Nem vagy hisztis, hogy 8 óra munka+gyerek mellett nem akarsz mindent te csinálni, teljesen normális. A kérdés inkább az, hogy a férjed miért nem segít a gyereknevelésben és a háztartásban? Minimum a felét neki kellene csinálnia.

2016. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Az elsőnél 9 honapos volt a lanyom mikor visszamentem, takarítást megosztottuk, főzéstol lemondtunk rendeltünk foleg.


Most nehezebb 4 honapos a kicsi, 2 hete dolgozom ejszakazunk viszonylag sokat. Nekem igy konnyebb, hogy elfogadom ez ezzel jar. Manager vagyok, fontos döntéseket hozok amikert felelősséggel tartozom. Ha elotte ejszakazom tobb kávét iszom es azzal vigasztalom magam, hogy ezert dolgoztam idáig.

A kicsi most anyukámmal van (6 oraban dolgozom)


Főzés, takarítás vasalas kiadva , ha egyutt vagyunk csak a gyerekekre koncentrálunk ..kirándulunk játszunk stb

2016. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. Vagyok bocsi, en hozom viszem oket jelenleg en erek oda értük s munkaido kedvezmény miatt, kesobb nem tudom, lehet arra keresnünk kell valakit, mert Ovibol bolcsibol 5-ig kell eljönni mi meg 17:30 ra érünk oda kb....
2016. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Minek kellett úgy gyereket szülni hogy régen is te voltál a takarítórobot?? Gondoltad majd a gyerek miatt megváltozik??
2016. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!