Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az apukáról (2 gyerek van), aki hetente 2x (péntek, szombat) mattára issza magát?

Figyelt kérdés
Nem balhézik, csak estére mindig berúgik.

2016. szept. 12. 11:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

28-as mért, szerinted mit kell tenni olyan helyzetben ha a férj elkezd inni, és rendszeresen? Tényleg érdekel. Tegyük fel rábeszéled h menjen elvonóra, elmegy, aztán pár hónap múlva újrakezdi. Az se biztos h valaki azért kezdi el mert depressziós. Lehet h simán csak szeret bulizni vagy nem alkalmas apának.


Én írtam egyébként azt h 1 alkalmat se tudnék tolerálni h otthon iszik hulla részegre. Ezt nem úgy értettem h 1 alkalom után egyből lelépnék gyerekeim apja mellől, hanem pont hogy azt, hogy már 1 alkalom után elbeszélgetnék vele h ezt mért csinálta stb., és ha rendszeressé válna akkor biztos nem tűrném némán az egészet, hanem próbálnék megoldást találni rá, és ha nem megy akkor végül elhagynám, mert ez az egyetlen okos döntés, főleg ha gyerekek is vannak.

2016. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nekem apukám alkoholista volt, ezért anyukám 1 éves koromban elvált tőle. Na ő tuti h nem azért ivott mert depressziós volt vagy ilyesmi, hanem mert inkább ezt szokta meg. Kis faluból származott ahol az utca végén volt a kocsma és a fél falu ott volt hétvégente stb., mindenkinek lecsúszott pár pohár a torkán.. Na most apukám miután elkerült onnan akkor sem tudott megváltozni. Szerintem akkorra már függő volt, de mivel a szüleim korábban nem éltek együtt ez anyukámnak nem volt feltűnő. Volt olyan h anyukám elküldte tejért a boltba, erre a pénzt ehelyett inkább piára költötte, aztán hazament balhézni a lakás elé (anyukám ilyenkor be se engedte mert én aludtam stb.).

Na most mit lehet tenni az ilyen emberrel? Nyilván anyukám is megpróbált vele beszélni, józanul meg is ígért mindig mindent h megváltozik stb, de ebből nem lett semmi.

Nekem is jobb így h elváltak minthogy egy alkoholista mellett kelljen felnőnöm (később meg is halt amúgy korán 37 évesen apukám pont a piálásból kifolyólag, elhízott, a szervei tönkrementek szépen sorban), anyukám is mindig azt mondta h nem bánta meg h elvált.

2016. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
79%

31# es

Szó sincs róla hogy aszisztàlni kellene egy szenvedélybetegnek, mert ez csak az a folyamatos jàtszmàzàs lenne, amibe mindenki belepusztul.


A legalapvetőbb hiba, hogy mindenki sarokbaszorìtja a beteget és vagy/ vagy helyzet elé àllìtja. Ezt nem szabad. A függő ilyenkor mindent megìgér, hiszen apa/ férj/ rokon stb.. vannak érzései és nyilvàn ezek a még meglévő érzések kötik a valósàghoz. Ezért nem tudatosan, de hazudik, sokszor ő maga is elhiszi...

Na és itt jön a kishercegi iszàkos:

"Iszom,mert szégyellem magam, azért szégyellem magam,mert iszom."

Belekergetjük az amúgy is negatìv önértékeléssel küzdő embert a teljes önutàlatba, kvàzi jobban odalàncoljuk a pohàrhoz.


Először a betegségtudat kialakìtàsa kell, ez az első lépés. Csalàdi segìtséggel a betegség mértékétől függően ez hetek vagy akàr hónapok is lehetnek.

Ha màr ki tudja mondani vki hogy problémàm van az alkohollal, netalàn azt is,hogy alkoholista vagyok na az màr fél siker.

Ez utàn jön egy stagnàlàs, a beteg örül, mert azt hiszi ennyi és jobban van, csalàd dettó,aztàn jönnek a pofàraesések.

Szóval ha meg van a " vallomàs" akkor kell lépni érdemben, orvoshoz menni vagy ha ez korai a betegnek, akkor otthon megkezdeni a szesz hanyagolàsàt. Tervszerűen, következetesen.

Ebben az időszakban vàlik el, hogy vki le akar szokni vagy csak mondja. Ha le akar szokni is lesz visszaesés, de egyre nagyobb időszakokat bìr ki, azaz tudja bizonyos ideig kontrollàlni az ivàst.

Szakemberi segìtség azért jobb, mert vannak spec gyógyszerek amik sokat könnyìtenek, és az is egy hatalmas dolog, hogy idegen előtt vàllalja a függő azt hogy igen kezelésre szorul.

Otthon elsősorban a vitaminpótlàs, a magnézium,kàlcium pótlàs a fontos, és az,hogy valamilyen kontroll kezdjen kialakulni a betegben.

Lassan itt lehet szembesìteni azzal, hogy ki volt amìg annyit ivott, agresszìv, undorìtó, büdös ...stb Persze óvatosan és mint tényeket kell közölni, nem hibàztatva, nem felhànytorgatva. Azaz el kell kezdeni erősìteni az énképét, újra felépìteni azt, hogy ki ő.


Stb stb stb...


Nagyon hosszú még innen is az út.


Tehàt az első lépés,hogy felmérjük, hogy mekkora a kàr. Azaz mennyit iszik pontosan és milyen periodusokban.

Aztàn kb belőni hogy ez mekkora baj.


Aki csak nem rég csinàlja vagy hétvégi ivó stb... Ott könnyű akàr egy- két beszélgetéssel is elérni a kìvànt hatàst.

A masszìv ivók,akàr több éves múlttal a nehéz dió, főleg ha el is hidegült a csalàdtól közben. Rengeteg féle teràpia van ahogy rengeteg féle alkoholista is, de minden úgy kezdődik, hogy be kell ismerni van probléma.

2016. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!