Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-dik legkisebb gyerekem...

3-dik legkisebb gyerekem oviba megy. Másik kettő sulis. Apuka külföldön dolgozik. Tényleg elítélendő, hogy itthon maradok és nem megyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Apa havi egyszer tud hazajönni. Nagyobbik gyerekeim délutáni elfoglaltságra viteléről is gondoskodni kell, különórák, sport. Itthon van nagy udvarunk, kertünk, vannak állataink, amikről szintén gondoskodni kell. Sosem unatkozok egy percig sem. De így biztosan tudok minden nap főtt ételt is estére az asztalra tenni. Úgy érzem, maradnom kell itthon, mert mindenzt munka mellett, segítség nélkül nehezen fogom tudni megoldani. A kicsi ráadásul egészségügyi problémás, neki sokszor kell orvost látogatni.

Minap egyik ismerősöm megszólt, hogy ő szégyellné magát ha itthon maradna, mikor minden gyerek odavan nappal. Prsze az ő férje otthon van legalább esténként, de legtöbbször délutánonként. sokszor be tud menni a boltba is. Apró segítségek ezek, de sokat jelentenek. Nekem egy picit se vesz le senki semmit a vállamról. Nincs az, hogy anya most kicsit leül, mert apa pl fürdet vagy játszik vagy tanul esetleg a nagyokkal. Persze ez nem kifogás, de ezt nyilván az értzi meg, aki benne van.

Számíthatok rá, hogy többször lenéznek emiatt, hogy itthon maradok? Mi a véleményetek?


2016. szept. 23. 12:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%

En a 8 órás munkám és két ovis gyerek mellett hulla fáradt vagyok! Reggel 6..-kor kelek, és este 22.00- kor kerülók ágyba úgy, hogy addig max enni ülók le.

Ingerült vagyok, rosszkedvű. Nem éri meg.

Egyszerűen egy mókuskeréknek érzem, amiből nincs kiszállás.

Nem tudom miből csípjek le időt. A gyerekekkel délutánonkent legalább 2 órát együtt vagyok, mert igénylik, azon felül enni adni nekik.pisi, kaki, fürdetés. Mosogatás, pakolás, aktuális rendrakás, és este van.

A férj segítsége nélkül ez idegörlő és egészségtelen. Egy 4 max 6 órás munka lenne ideális, hogy ne egy zombi- anyu legyek.

Mellesleg az, hogy ti milyen formában élitek az életeteket, ahhoz csak annak van köze, aki anyagilag támogat benneteteket

2016. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem elítélendő, úgy csináld,ahogy neked és a családodnak jó. Én is hasonló helyzetben vagyok,nekem is beszólogattak már, de nem érdekel, te se vedd a lelkedre.
2016. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!