Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióm van!...

Niceszisz kérdése:

Szülés utáni depresszióm van! Antidepresszánst (Scippa20mg/nap) és alkalmanként nyugtatót (rivotril) szedek. Nektek miben nyilvánul meg a depresszió? Mennyire és mennyi idő kellett a javulásra?

Figyelt kérdés
Néha felkelek és azt érzem hogy olyan nehezen csinálok meg mindent. Sírni nem tudok. Futni és úszni járok. A hónapok alatt a depresszióból viszonylag kikerültem illetve javultam de még nem 100%-os. Egy dolog biztosan megszűnt, ami rettenet volt. Az agyam bántani akarta a gyerekemet(aki most 8 hónapos) és az agyam el is tervezte, hogy hogyan. Magamat is akartam bántani, de a gyerek felé ható gondolatok erősebbek voltak. Szörnyű, senkinek nem kívánok ilyet. Szerencsére nem történt baj. A családom sokat segít és hálistennek ezek a rettenetes GONDOLATOK megszűntek! Azonban még sokszor nincs türelmem a gyerekemhez és nem érzem azt az anya-gyerek igazi szeretet kapcsolatot. Kérlek segítsetek, hogyha valaki átesett már ezen és teljesen meggyógyult? Vagy ez már így marad? Ennél jobban már nem lehetek? Fél éve szedek gyógyszert. Gyógyszerszedést követően KB 2 hónap után múltak el a gondolatok, de ez az alap negatívum, a türelmetlenségem, az idegeskedésem mindenen ez még mindig bennem van. KÖSZÖNÖM

2016. szept. 27. 11:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"egyszerűen nincs meg köztünk az a csodálatos anya gyerek szeretet az anya vagyis én részemről.'100-ból 99 anyánál nincs csodálatos kapcsolat a babájával,mégsem jelent Rá veszélyt!

Bakker,azért a Te problémád ennél sokkal több!Jársz agykurkászhoz,szedsz dilibogyót,mégsem segít.Bocsi,hogy ilyen "gyökérnek" tűnök,de átérzem.Az Uram nehezen visel dolgokat(magánvállalkozó,sok alkalmazottal,vállalhatatlan teherrel(ami ezelőtt jó lett volna,ám most gyilok(a terápia mellé,gyógyszeres kiegészítésként)).Ő is Rivon él(mármint Rivotrilon),mert a magán pszichiátere ezt javasolta(a terápia mellé,gyógyszeres kiegészítésként).Háááát,sokszor a világát nem tudja(a bogyótól,holott 3 éve szedi).Nálunk ezzel azért nincs gond,mert én intézek itthon mindent(a gyerekek(3 van),kocsik körül is.Mellette a saját üzletemmel is foglalkozom.A lényeg:baromira nincs rendéj,ami Veled van,sipirc a (jó/magán)dokihoz.

2016. szept. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Mar ne is haragudj de ez durva.... Tudom én mi kellene neked egy jo nagy verés,nem neked adnám az ördögnek!! Eltervezni,hogy hogyan ölöd meg a gyermekedet mert elhagytak,vagy mert a világ baja rajtad? Anya vagyok és az ilyen dolgokért én is átmegyek "depibe" ölni tudnék csak szimplán depiből! Közelébe nem engednélek annak az ártatlan teremtménynek!
2016. szept. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azért az én jelenlegi életem ennél bonyolultabb mint azt hiszitek... kedves utolsó úgy látom te még nem voltál depressziós hát kívánom hogy legyél és akkor merjel nyilatkozni....
2016. szept. 28. 07:17
 14/16 A kérdező kommentje:

A másik meg hogy ti hozzá nem értők akik itt ócsárolnak ezzel nem lesz jobb senkinek...akinek nem inge...

Tanácsokat és tapasztalatokat kértem nem pedig szidást a nagy okosoktól akiknek fogalma sincs mi ez a betegség!!!

2016. szept. 28. 07:24
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem kell járnod kontrollra?Mondd el az orvosnak,hogy valami nem teljes,lehet,hogy másik gyógyszer kell.Én 1,5 hete kezdtem el a Scippát,jelenleg 15 mg-ot szedek és 2*0,25 mg Rivotrilt reggel és este.Már most tapasztalom a javulást,persze még az elején vagyok,de az elmúlt héthez képest sokkal jobban vagyok.

Nekem is a reggelek a nehezebbek,még mindig szorongok,hogy valami baj történik,de ahogy haladok előre a nap folyamán,egyre könnyebb lesz.

Szörnyű,szörnyű betegség,soha senkinek nem kívánom!Neked pedig kitartást,meggyógyulsz!

2016. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm viszont kívánom neked is!
2016. okt. 13. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!