Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3. császár közben elköttetnéd...

3. császár közben elköttetnéd magad? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
A dokim javasolta az elköttetést, ez lesz a 3. császárom. Ami mellette szól, hogy nem szeretnénk több gyereket, (2 doki szerint is valószínűleg nem is tudnék mégegy terhességet kihordani, mert a méhem nem bírná), és szívbeteg is vagyok. Ez mind az elköttetés mellett szól, legalább a védekezéssel nem kéne foglalkozni. De olvastam olyat, hogy utána fájdalmasabb és erősebb a vérzés, és méhen kívüli terhesség is előfordulhat. Így szìvesen olvasnám olyanok tapasztalatait is, akik a műtét mellett döntöttek.
2016. szept. 28. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Nincs tapasztalatom csak hasonlóan 3. baba lesz és felmerült bennem is a dolog. ( a méhen kìvüli dolog butasàg, ha nincs petevezeték, nincs hol àtjusson a petesejt ìgy nincs ami megtermékenyüljön, a vérzést nem tudom, de szerintem az is téves,anyukàmnak kivették az egyik petefészkét a màsik oldalon a petevezetékét és mégsem volt semmi problémàja a vérzésével)

Én, illetve a pàrom kizàrta az elköttetés lehetőségét, mert "mi van ha". Elviekben nem szeretnénk több gyereket, de nekünk lenne lehetőségünk még gyereket vàllalni. Ha vmi egészségügyi kockàzata lenne a gyerekvàllalàsnak,akkor biztos vállalnàm, abortuszra nem tudnék menni, belehalni pedig nem szeretnék.


Ha nem vagy biztos kérj màsodvélemény egy harmadik orvostól, hogy szerinte milyen a heged állapota. Bìrna e még egy babàt, ha ő is azt mondja, hogy tuti nem,akkor mindenképp megtenném. Ha szerinte kibìrnà, akkor gondolkodnék még picit.

De 3 doki csak megerősìtene hogy ez a jó döntés. Mert lényegében csak a bevàllalható gyerek az akadàlya a műtétnek szerintem, de ha ilyen nincs,mert nem lehet/ szabad vagyis tilos többet vállalni, akkor ez az akadàly megszünt.

Az,hogy nehéz feldolgozni... Itt nem a műtétet nehéz feldolgozni hanem azt a tényt hogy nem lehet több gyereked, de ez nem a műtét miatt lesz, ezzel te csak kockàzatot csökkentesz.

Nehéz döntés,az biztos.

2016. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Én kértem az elkötést a 3. gyerkőc után. A vérzésemmel semmi baj nincsen, nem változott, ugyanolyan rendszeres, és nem fájdalmasabb.

3 éves múlt a kicsi, eddig nem bántam meg. :)

2016. szept. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

En a mutoben visszamondtam.megvolt a papirom,megvolt beszelve az orvosommal,de vegul meggondoltam magam.

Nagyon eros verzesem volt,de tenyleg,2.-3.-4. Nap ket orankent csereltem a legnagyobb tampont es ejszakai betetet.es igy is volt,hogy attaztam.plussz 8-10 napig tartott.iszonyuan verszegeny is vagyok,igy inkabb a hormonos spiral mellett dontottem.igy a vedekezes is megoldva es a verzesproblemam is.

Plusz tartottam az elkotestol,nehogy elhizzak,vagy szorosodjek vagy mittudom en.meg hat 3 fiu utan....meg fiatal vagyok...kitudja mi lesz par ev mulva.hatha elkap az ideg es akarok meg egy eselyt egy lanyra...

Az orvosom vegig a spiral mellett allt.de rambizta a dontest.ha kerem szo nelkul elkot.

De vegul nagyon orult,hogy a spiral mellett dontottem.10 eve hozza jarok,ismer.azzal koszont el,hogy szerinte elobb vetetem le a spiralt baba miatt,mint csere miatt :)

Megbantam volna ha elkotnek.es ugyan ugy kellett volna valami a verzesemre.

2016. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Plusz tartottam az elkotestol,nehogy elhizzak,vagy szorosodjek vagy mittudom en


Azért kicsit olvashatnál a témában...

2016. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
En kernem/kerni fogom...bar fiatal vagyok(29) de ésszel atgondolva biztos nem akarok tobb gyereket ez az egyik...mellekhatasokrol kerdeztem a dokimat annyit mondott,hogy nem leszek terhes...anyosom is elkottette magat anno,mikor beszeltunk a temarol azt mondta élete legjobb dontese volt...bennem mondjuk semmi ketely nincs,ferjem pedig azt mondta rám bízza,hiszen az en testem,nekem kell döntenem róla.
2016. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Elvileg semmi mellékhatása nincs az elkötésnek.

De nekem két rokonom is volt (anyám és a sógornőm), akik császár közben elköttették magukat, és később petefészek rákban haltak meg.

Nekem aztán állíthatja ezek után bármennyi orvos, hogy nincs összefüggés a kettő között. Túl sok véletlen "egybeesés" ez egy családon belül (így én is inkább a spirálra szavaznék)

2016. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Ezt csak Te dontheted el,es esetleg a ferjednek van beleszolasa. En is megkerdeznek meg egy orvost. Mert mi van megis meggondolod es meg egyet szeretnel. Ha viszont o is azt javasolja az elozmenyek miatt,hogy ne. Akkor en megcsinaltatnam,mert legalabb nem kell a vedekezessel bajodni. A verzes sztem egyenfuggo. Nekem ugyan nincs meg picim igy erdemben nem tudok nyilatkozno rola. De volt egy mehenkivulim es kivettek az egyik petevezetekem. Nem valtozott tole semmi a mensimmel kapcsolatban. A mutet utani 3ciklus fajt jobban ,mint szokott azutan helyreallt. Mehenkivuli pedig nem valoszinu hisz "vezetek nelkul" nincs hol feljutni a spermaknak es lejutni a petesejtnek. De kerdezd meg a dokid ezekrol a felelmeidrol,O szakszeru valaszt tud adni.
2016. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

4es.

Nagymamamat anno a 2.csaszar utan elkotottek,akkor meg ez volt a bevalt.26eves volt.utana elhizott,felborult a hormonhaztartasa,bajsza nott,szoros lett a hasa.....

Es olvastam utana,persze elvileg nincs hasonlo tunete,de elofordul,es En amugy is eleg gyenge szervezetu vagyok.es sokmindent orokoltem ettol a mamatol(anyukam,anyukaja) es anyukamtol.

Szoval ezert feltem tole.

2016. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

nem nincs hasonló tünete, hanem semmi köze a tüneteinek az elkötéshez.

Az elkötés a hormonháztartás nem befolyásolja, a petesejt pont úgy megérik, a ciklus pont úgy működik, csak a petesejt nem jut el a méhbe.

Ha szőrös volt a rokon, annak meg kellett volna keresni az okát, nem tudatlanul erre fogni.

2016. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Anyósomnak is elkötötték a petevezetékeit és semmilyen hormon gondja nem lett tőle. 2 vezeték lezárása nem zavarja meg a szervezet hormonháztartását.
2016. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!