Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sorstársak kerestenek!? Akik...

Sorstársak kerestenek!? Akik szinte nulla családi segítséggel több gyereket nevelnek? Nektek nem fáj hogy a család nem nagyon akar segíteni?

Figyelt kérdés

3 Kisgyerekem van..egy 3 éves és egy 6 éves ikerpár...A férjem sokat dolgozik, ezért nagyon-nagyon ritkán jól jönne ha valaki segítene a gyerekekre vigyázni, még a tényleg szükséges dolgokat elintézem....sajnos a családom számomra elég fura, egyszerűen eszükbe se jut hogy esetleg megkérdezzék hogy egy hónapban legalább egyszer vigyázzanak a gyerekekre...ha van vmi dolgom megkérdezem ráérnének-e vigyázni a gyerekekre, de éreztem nem szívessen teszik, megszokták szerintem a nyugalmas, gyerekricsaj néküli életet....eléggé fáj hogy nem számíthatok rájuk....tudom én vállatam a 3 gyereket, de néha sajnos jól jönne pár óra "szabadság" amíg el tudok intézni dolgokat..

Most lett volna elintézni valóm, a nővérem nagyvonalúan felajánlotta h 1-2 órára a legnagyobb gyerekre vigyázna(ő kislány)...de mivel pont nem a legnagyobb a leggyengébb láncszem, ezért semmit nem értem volna vele, illedelmesen vissza utasítottam hogy akkor megoldom majd a dolgot....

Egyszerűen nem is értem h fél vajon a kicsire vigyázni ? aki 3 éves ? egyszerűen nem értem őt miért nem akarta volna elvállalni..

köszi h meghalgattatok


2016. aug. 8. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Nekem 7 éves 4 évés és most 3 hetes a legkisebb. Nekem sincs segitségem. Anyámék lesz..rnak minket anyósomék meg jobb ha inkább nem vigyáznak rájuk mert többet ártanak mint használnak. Most a középső gyereknek az asztma gyóhyszerét kellett volna kiiratni. G9ndoltam elmegyek a gyerekekkel de persze hogy most gondolta úgy a picibaba hogy cicizni szeretne 3 órától még mindig a cicin lóg. Ha leraknám felkel. De felhivtam apát volt 2 perce bemenni a receptért. Vagy pl császár volt a 3. Iszonyat fejfájásom volz 5 napig plusz a császár sebe. Mindenki azt mondta pihenjek sokat meg hivjak segitséget. Na anyosomék aznap ahogy hazajöttünk eljöttek segiteni. Kitakaritottak de délre már itt se voltak. Másnap felhivtam h sza..ul vagyok segitsenek egy picit a 2 nagyot ellátni. Hát el se jöttek mert nekik dolguk van. N dolgozik egyik se... szóval kénytelen voltsm magam elintézni mindent. Sajnos ez ilyen. A rokonokat nem vàlogathatja meg az ember.
2016. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Hát figyelj, tényleg az az igazság, hogy nem a család segítségére szülünk. Szép dolog a családi összetartás, de ha nem jó szívvel teszik, akkor ne erőltesd, fogadj bébiszittert arra a havi egy-két órára, és akkor nem kell segítségért kuncsorogni, a te lelkednek is jobb. Valószínűleg azért nem akarta elvállalni a kicsit, mert ebben a korban a gyerekek még nincsenek meg egyedül, mellettük kell lenni nehogy bajt okozzanak vagy megsérüljenek, és lehet a nővérednek is olyan dolga volt, amit pici, felügyeletre szoruló gyerek mellett nem tud elvégezni. Te mennyit segítesz nekik? Ők bármikor számíthatnak rád? Mert sok helyen ez oda-vissza működik, mind pozitív mind negatív irányban.
2016. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A nővérem 2 hét szabadságát tölti ithhol, tehát biztos 2 óra kihagyás a házimunkából nem hsiez mh gondot okozott volna....amúgy a 18 éves nagylánya (egyedüli) is otthol volt...

Amúgy annó az unokahugomat minden délben én vettem fel a gimi után és vigyáztam rá délutál 5 ig míg haza nem jött...hát azt hinné az ember ezek után ennyit vissza kaphatna nem ???


amúgy biztos nem fogok kuncsorogni, ahogy eddig sem tettem csak bánt a dolog h ez van

2016. aug. 8. 17:15
 4/14 A kérdező kommentje:
bocsi az elírásokért
2016. aug. 8. 17:16
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

Nekem anyum sokat segít, de csak anyukám! De már ez is nagyon jó dolog! Ha nem dolgozik, és épp van valami elintéznivalónk, akkor vigyáz a gyerekekre. Nemrég született a legkisebb, és jött, főzött, mosogatott, vasalt, vagy a nagyokat terelgette! :)

De másra nem tudunk számítani! :( Pedig közel lakik a másik nagyszülő is! De amúgy tényleg kár erőltetni,én is beláttam! Nyilván, hogy az ember magának szüli a gyereket, de azért jól esne a segítség néha napján.....jaj azt nekem is mondták szülés után, hogy pihenjek, de a terhesség alatt is, persze egy 2 éves mellett lehet is pihenni....mégse jött senki, hogy lefoglalja a gyereket!

6,5 éves, 2,5 éves és egy hónaposak a gyerekek és az én férjem is sokat dolgozik, de ha itthon van sokat segít!

2016. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Technikailag nem zavar, megoldjuk bébiszitterrel.


Inkább az fáj, hogy így a gyerekemnek "nincsenek" nagyszülei, nagybácsi-nagynéni, unokatesók. Nekünk gyerekként ez teljesen természetes volt, a mindennapjaink részei voltak szinte. A gyerekeinknek csak mi vagyunk, meg persze ők egymásnak. Ez bizony elszomorít, mert bárhogy szépítjük is, valami kimarad a gyerekkorukból :-(

2016. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

maga a segítség hiánya az utóbbi 7 évben nem volt gond, megoldottuk :)

viszont nekem is az fáj amit az utolsó ír, hogy annyi mindenből kimaradnak :( nálunk talán nem is az a baj, hogy nem akarnak segíteni, hanem hogy dolgoznak. sokat, hogy eg tudjanak élni. a szabadnapjukon meg fáradtak. átmehetünk, örömmel látnak, de akkor is inkább én segítek...


én annyi de annyi élményt kaptam gyerekkoromban a nagyszülőktől, vittek mindenhova, na ez bánt, hogy enyémnek ez nem lesz :(

2016. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát nézd. Egyrészről, ha ismered a családodat, akkor pontosan jól tudhattad, hogy nem lehet rájuk számítani. Másrészt valóban magadnak szülöd a gyerekeidet, ha szerencsés vagy és vannak nagyszülők, akik szívesen unokáznak, akkor azt megköszönöd, de alapvetően a te gyerekeidért te vagy felelős egyedül és a férjed. És nem szép dolog másokra mutogatni és másoktól várni a sült galambot.

Harmadrészt, egy kis személyes dolog. Van egy majd' 4 éves unokaöcsém. Akkor sem szívesen vigyázok rá, ha fizetnek érte. Miért? Mert olyan neveletlen idióta, amilyet még életemben nem láttam. Követelőzik, mindent akar, ha vmi nem úgy történik, földhöz vágja magát és visít, mint a malac a vágóhídon.Nem hagyja, hogy az ember megebédeljen, vagy elmenjen wc-re, mert az nem létezik, hogy 2 percig ne rá figyeljen mindenki. Ha kérdezek vmit, ami nincs az ínyére, akkor egyszerűen ignorál. Ha beszélgetek a párommal, akkor vagy beleordít a fülembe, vagy az államat maga felé fordíta, mert most ő beszél (!). Spicli és elferdíti a dolgokat. Pl teregetés közben véletlenül megütöttem a szárogató szélével, de nem fájt neki, még nevetett is. Délután az anyjának már úgy adta vissza, hogy én agyon ütöttem... Utálatos kis kölyök, nem kedvelem. Persze tudom, a te gyerekeid hibátlan nevelést kaptak, de ne felejtsd el, nővérem is meg van győződve nevelési elveinek tökéletességéről. + természetesen létezik az, hogy a családod egyszerűen ezzel nem akar foglalkozni, mert csak, de itt vissza is mehetünk az egyes pontra....

2016. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, annyira látszódik hogy nincs gyereked és még éretlen vagy...nem is értem minek írtál ....unatkozol és épp a gyereknevelés kategóriába tévedtél ? inkább nézegesd a szépségápolás kategóriát...
2016. aug. 9. 08:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk egy időben anyám elvállalta láthatóan szívesen őket. Aztán azt hallottam vissza a családban, hogy folyton nála vannak a gyerekek, meg volt halva magától, hogy mekkora mártír. Ez hetente nem vol több egyébként 2-3 óránál összesen, ráadásul általában a kicsi alvásidejét érintette, vagyis csak egy épületben volt vele, mert aludt, semmi esemény nem volt.

Anyósomék egy utcában laknak velünk, semmit nem segítenek, kb. havi egyszer látják őket. Ezért inkább megoldom magam, nagyon rosszul esik az egész.

2016. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!